4 näpunäidet veebist asjakohaste klientide leidmiseks

See on igivana küsimus, mida jaemüüjad on Interneti tulekust saati küsinud: kuidas ma saan veebist kliente leida?

Võib-olla olete proovinud reklaamimist, sotsiaalmeedia reklaamimist, postituste suurendamist … võib-olla olete SEO-ga tegelenud. Kuid kui olete keskendunud valele mõõdikule – kui te pole keskendunud asjakohasusele –, pole te tõenäoliselt saanud parimat võimalikku tulu.

Selles postituses käsitleme, kuidas saate asjakohasuse filosoofiat kasutada oma jõupingutuste tõhustamiseks ja suurema hulga potentsiaalsete klientideni jõudmiseks. Me käsitleme:

 • Mis on asjakohasus ja kuidas see võib müüki suurendada
 • Neli võimalust asjakohasuse kasutamiseks õigete potentsiaalsete klientideni jõudmiseks

Väikeettevõtete juhend Google’is leidmiseks

Olge klientide poolt võrgus märgatud.

Laadige alla juhend

Mis on asjakohasus ja kuidas see võib müüki suurendada?

Oletame, et asetasite reklaami, mis sihib kõiki, kes on teie poest 50 miili raadiuses. Ilma muu filtreerimiseta. See tähendab, et maksate selle eest, et teie reklaami näidataks kõigile läheduses.

Kui suur on tõenäosus, et iga inimene, kes seda kuulutust nägi, on sellest huvitatud? 

Tõenäoliselt üsna madal. Mis tähendab, et olete kulutanud vähemalt osa oma turunduseelarvest ebaefektiivsele reklaamile. Kuna te ei ole oma vaatajaskonda huvide järgi kohandanud, mängite hasartmängu, et kõik teie ümber hoolivad teie pakutavast. 

Parem panus on olla soovitud klientide jaoks asjakohane, selle asemel et keskenduda lihtsalt vaatajaskonna suurusele. Asjakohasus on täpselt see, mis see kõlab: kui tõenäoline on, et toode või ettevõte on vaataja jaoks asjakohane.

Asjakohasuse üle saab mõelda kahel viisil ja need on võrdselt olulised klientide leidmisel veebis. Esiteks on see viis, kuidas Google seda teie reklaamide puhul reguleerib: kui asjakohane on reklaam kellegi otsitud märksõnade suhtes? Kui reklaamite kauplust, mis müüb käsitsi valmistatud elutoa mööblit, ja sihite köögiremondi märksõnu, ei ole teie reklaam otsingutulemuste jaoks asjakohane. 

Teine viis ekstrapoleerub esimesest. Kui Google’is reklaamimisel ebaoluline olemine kahjustab teie võimalusi, et teie reklaami näevad õiged kliendid, võib teie võimalusi ainult aidata püüdmine jõuda kogu turundustegevuses võimalikult asjakohase vaatajaskonnani.

Asjakohasusele keskendumine tähendab, et jääte suurema tõenäosusega silma kõigile, kes teie reklaami või sisu näevad. See võib tähendada väiksemat vaatajaskonda (vähemalt alguses), kuid see on potentsiaalselt väärtuslikum vaatajaskond, kes toob suurema tõenäosusega konversiooni ja suurendab seega müüki.

Kuidas saab asjakohasus aidata mul veebis kliente leida?

Mida iganes te müüte – ehteid koertele, orgaanilist kookosjogurtit, parimate akudega elektritööriistu – keegi soovib seda.

Asjakohasuse prioriteedi seadmine, mitte võimalikult laiaulatuslik katvus ilma konkreetse demograafilise ja huvide filtreerimiseta, on teie salarelv nende leidmiseks.

Kuid asjakohasuse jõud ületab tavapäraste tasuliste reklaamide. 

Oletame, et olete vegan kommiäri. Keskendute õiglase kaubanduse šokolaadile ja säästvatele alternatiividele keskmisele magusale maiusele ning olete uhke laia valiku üle, et veganid ei peaks leppima oma teise valikuga. 

Mis puudutab teie kohaloleku haldamist sotsiaalmeedias , siis milline neist vaatajaskondadest on teie arvates tõenäolisem teie jälgimisest ja teie toodete ostmisest huvitatud?

 • Igaüks vanuses 18-30 aastat
 • Kõik kasutajad 25 miili raadiuses teie tellise ja mördi asukohast
 • Naised postitavad #valentines hashtagis
 • Kasutajad, kes postitavad hashtagides #vegan ja #vegetarian

See on viimane publik, eks? Seega võiksite laia võrgu loomise asemel keskenduda oma kogukonna kaasamisele kasutajatele, kes postitavad teie ettevõttega seotud räsimärke. 

Kust leida veebist asjakohase taktikaga kliente

On hea öelda, et teie turundustegevus peaks keskenduma asjakohasusele, mitte ainult vaatajaskonna suurusele, kuid kus saate seda taktikat kasutada? Kust veebis kliente leida?

Vastus on kõikjal, kus olete juba oma jõupingutused koondanud (või kuhu peaksite olema). See on teie lähenemise kohandamine, mitte ratta leiutamine.

Kui keskendute:

 • Google’i otsingutes nähtav olemine
 • Saades oma klientide sotsiaalmeedia sfääri orgaaniliseks osaks
 • Reklaamimine õigetele inimestele, mitte enamikule inimestele

… leiad oma kliendid, sest tood nad enda juurde.

Neli võimalust veebist asjakohaste klientide leidmiseks

Asjakohasus on piisavalt lihtne mõiste. Õigeid tööriistu kasutades saate kasutada selle jõudu, et leida veebist kliente, kes soovivad teie käest osta. Nad lihtsalt ei tea seda veel.

Looge oma kogukond sotsiaalmeedias

Orgaaniline sotsiaalmeedia haldamine – orgaaniline tähendab , et ei maksta , kuna te ei maksa reklaamide või postituste edenemise eest – on pikaajaline strateegia. Te lähete sellesse lootes, et kujundate oma ettevõttele isikupära ja oma brändi puutepunkti. 

Kui suhtlete kogukonnaga, jälgite kliente, kommenteerite postitusi ja jagate sisu asjakohaste hashtagidega, leiate kliente veebist, olles osa nende sotsiaalsest sfäärist.

Teie jaoks asjakohase vaatajaskonna leidmiseks proovige neid samme.

 1. Vaadake kaasasolevate toodetega seotud hashtage. Kas kannate endas uut disainikäekottide sarja? Vaadake hashtagesid brändi, luksusmoe ja päevarõivaste kohta. Like postitusi ja pidage meeles hashtage.
 2. Jälgige ja kommenteerige oma ettevõtte jaoks asjakohaseid kasutajaid. Otsige üles kasutajad, kes postitavad nendes asjakohastes hashtagides, ja hakake neid jälgima. Kommenteerige nende postitusi ja olge selles aus! Ärge reklaamige oma ettevõtet igas kommentaaris.
 3. Postitage oma brändiga seotud räsimärkidesse elustiili sisu. Oletame, et olete välisporditarvete pood. Lisaks oma toodete ja müügiteadete postitamisele võite proovida luua sisu matkamise, süstasõidu, kaljuronimise kohta, mis sisaldab näpunäiteid, inspiratsiooni ja reisisid, millel teie kliendid on käinud, näiteks annaks vaatajaskonnale põhjuse teid pärast müüki jälgida.

Boonusena saate suurendada veebimüüki, osaledes sotsiaalkaubanduses , mis on tava müüa klientidele otse oma sotsiaalmeedia profiili kaudu. Olete juba loomas oma brändi jaoks väga asjakohast vaatajaskonda. Neile Instagrami või Facebooki kaudu ostlemise võimaluse andmine eemaldab sammu konversioonini.

Lihvige oma SEO-d

Otsingumootoritele optimeerimine (SEO) on tava muuta teie sait klientide otsitavate märksõnade jaoks võimalikult asjakohaseks. Kui optimeerite kõrgekvaliteedilise maastikuratta tootelehel SEO-d, soovite veenduda, et maastikurataste kohta käivad märksõnad on toote kirjelduses ja nimes olemas.

Asjakohasuse kasutamine tähendab siin veendumist, et teie märksõnad on konkreetsed. Maastikuratta näite puhul, kui keskendume ainult jalgrataste kui terviku märksõnadele, on konkreetset tüüpi jalgratast otsivatel klientidel väga väike võimalus teie saiti tulemustes näha.

SEO optimeerimise alustamiseks saate teha järgmist.

 1. Otsige märksõnu kasutades selliseid tööriistu nagu Ahrefs . Võtke arvesse igakuist otsingumahtu, kuna märksõnad, mis on väga spetsiifilised, kuid millel puudub otsingumaht, ei ole nii kasulikud.
 2. Valige oma ettevõttele omased märksõnad, alates ülinišist kuni üldisemate, kuid laiemalt otsitavate märksõnadeni.
 3. Lisage need märksõnad oma toote sisusse, avalehele ja teabelehele.

Kui teil pole aga tõeliselt nišitoodet, sisenete rahvarohkele turule. Orgaaniline SEO on oluline, eriti kuna ükski inimene, kes otsib Google’ist, ei saa täpselt samu tulemusi . Kui aga tuginete ainult SEO-le, ei pruugi te jõuda nii paljude klientideni, kui soovite.

Orgaanilise SEO ja tasuliste jõupingutuste ühendamine aitab teil veebis kliente leida, pakkudes neile mitu võimalust teie ettevõtte avastamiseks.

Esitage oma tooted lähedal asuvatele klientidele kohalike varude reklaamidega

Kohalike varude reklaamid kasutavad asjakohasust ära. Need on kasulikud veebist klientide leidmisel, sest neid näevad ainult kohalikud kasutajad, kes otsivad teie kaasaskantavaid kaupu. 

59% küsitluses osalenud ostjatest väitis, et nad kasutavad Google’it ostude uurimiseks. Kohalike varude reklaame paigutades tutvustab Google teie kaupu neile ostjatele, kes otsivad teie müüdavaid tooteid. Nende tähelepanu juhitakse teie kauplusele, tuues teie juurde kliente isegi siis, kui nad teie ettevõttest varem ei teadnud.

Siin on parim osa: te ei vaja kohalike varude reklaamide jaoks eCom-i poodi, mis aitab teil veebis kliente leida. Kuigi peaksite mõtlema omnikanalile minekule (kliendid ootavad seda), on teil õnne, kui olete ikka veel tavaliste ja mörtidega staadiumis. Kohalike varude reklaamid võimaldavad teil oma toodetega potentsiaalsete klientide pilke püüda. 

Kohalike tootevarude reklaamide üks konks on see, et teie varude seadistamine võib olla pikk protsess. Kui olete aga Lightspeedi kasutaja, võtab see vähem aega ja vaeva, sest me tegeleme suure osa laoseisu kinnitamise protsessist teie eest. 

Seda saate teha järgmiselt.

 1. Avage Lightspeed Retail ja klõpsake vahekaarti Turundus.
 2. Seadistage oma Google’i minu ettevõtte profiil.
 3. Sünkroonige oma reklaamikohad Google Merchant Centeris. 
 4. Määrake oma eelarve ja esitage oma reklaame.
 5. Kontrollige oma tulemusi Lightspeedis ja kohandage oma kampaaniat vastavalt vajadusele.

Kohandage oma vaatajaskonda oma Facebooki ja Instagrami reklaamide jaoks

Lisaks kohalike varude reklaamidele leiate kliente veebist Facebooki ja Instagrami reklaamide kaudu, millel on väga sihitud sihtrühm.

Tõsi , muljed on sotsiaalmeedias reklaamimise oluline osa. Näitamised näitavad, mitu korda teie reklaami kuvatakse. Te ei taha, et teie vaatajaskond oleks nii kohandatud, et teie potentsiaalsed kuvamised oleksid kahekohalised! Kuid sama olulised kui näitamised on klikid : mitu korda keegi teie reklaami nägi ja sellel jätkamiseks klikkis. 

Facebooki jaemüügireklaamide keskmine klikkimise määr on 1,59% . Kui teil on palju näitamisi, kuid keskmisest madalam klikkide arv, jääte oma konkurentidest alla. 

Üks võimalus klikkimise määra suurendamiseks on vaadata oma sihtimist. Kui teie vaatajaskond on liiga lai, kitsendage seda! Oletame, et oleme vanade plaatide pood, mis üritab reklaamida muusikažanrite vastu huvi tundvatele kasutajatele. Võiksime oma vaatajaskonda kitsendada, sihtides kasutajaid, kes on huvitatud vanaaegsetest plaadimängijatest ja vinüülplaatide kaantest. Sel moel kasutame asjakohasust, et leida kliente, kes soovivad meie konkreetset toodet.

Samuti saate kasutada selliseid tööriistu nagu Ascent360 , et saada ülimalt asjakohane ja sihtida kliente, kellele meeldib teie bränd. Ascent360 pääseb juurde teie müügikohtade süsteemis olevatele kliendiandmetele, et segmentida kliendid rühmadesse, kellele saate oma reklaame sihtida. 

Saate rühmitada kliendid, kes on aktiivsed Facebookis ja Instagramis ning on teatud toodetele kulutanud üle kindla summa, seejärel saate selle rühma reklaamihaldurile saata Ascent360 abil. Teate, et neile meeldivad teie tooted, nii et teie reklaamid on nende huvide jaoks asjakohased ja nad tulevad tõenäoliselt uuesti tagasi ja ostavad.

Otsige veebist kliente õigete taktikate ja tööriistadega

Vaatajaskonna võimalikult asjakohaseks muutmine aitab teil mõnest olulisest takistusest üle hüpata. Inimeste veenmine, et nad tahavad teie tooteid osta, kui nad on juba sellest huvitatud, on vähem vaevarikas.

Integreeritud kohalike tootevarude reklaamide ja Ascent360 kasutamine võib selle lihtsamaks muuta. Kui soovite teada saada, kuidas Lightspeed ühendab teid edu saavutamiseks vajalike tööriistadega, vestleme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.