6 viisi, kuidas jaemüüjad saavad hallata ülejääke ja laoseisu

Käes on kevadpuhastushooaeg! Aeg oma kapid ümber korraldada, õue koristada ja oma tolmust ülevaru hinnata.

Liiga kaua üleliigsete laovarude hoidmine võib jaemüüjatele haiget teha, kuid te ei jää seisma jäänud riiulitesse. Õigete andmete ja mõne nipi abil saate tolmused laoseisud täpselt kindlaks määrata ja sellega toime tulla ilma kogu oma investeeringut kaotamata.

Millal loetakse laoseisu tolmuseks?

Varud muutuvad tolmuseks – Lightspeedi viis viitab vananenud , üleliigsetele või üleliigsetele laovarudele – kui need on toote elutsükli lõpus. Teisisõnu, teie tolmune inventar on kõik, mis enam ei müü. Tolmune üleliigne laovaru mõjutab negatiivselt teie varude käibe suhet .

Millal täpselt varud tolmuseks muutuvad, võib see erineda. Autoosade jaemüüjatel on toote elutsükkel pikem kui näiteks kiirmoe jaemüüjatel. Kuna COVID-19 mõjutab kaupluste liiklust, võib mõne toote elutsükkel olla pikem kui tavalisel aastal.

Enamiku toodete puhul on range piirang: kõike, mis on vanem kui 12 kuud, tuleks lugeda aegunuks.

Miks on halb omada liiga palju laoseisu?

Liiga palju varude ülejääki võib olla märk halvast tootehaldusest. See tähendab, et võid osta üle. 

Varude hoidmisel on neli peamist kulu :

  • Kapitalikulu: varude kogumaksumus – ostuhind.
  • Laopinna maksumus: laopinna maksumus, kus hoitakse teie laoseisu, näiteks ladu või täiendav ladu väljaspool teie füüsilist asukohta.
  • Laoteenuste maksumus: teie laoseisu maksud ja kindlustuskulud.
  • Varude riskikulu: risk, et teie varude väärtus väheneb. Kulud on saamata jäänud tulud, mida eeldasite, et varud toovad sisse, kuid ei pruugi seda teha, kui see ei müü piisavalt kiiresti.

Kui ostate laoseisu üle ja müüte alla, seote oma rahavoo nende nelja kuluga. Kui see juhtub, ei saa te oma riiuleid uue kaubaga värskendada. Peagi saavad kliendid teada, et teil pole midagi uut pakkuda ja nad hakkavad harvemini külastama.

Tõsi, halb on ka varude puudumine. Tühjad riiulid ei paku teie klientidele midagi uut, täpselt nagu seisma jäänud riiulid. Peamine on varuda täpselt piisavalt varusid, tellides ainult nii palju, kui vajate, ja tegutsedes ennetavalt oma tolmuste laoseisudega, potentsiaalselt varude likvideerimise kaudu.

Mis on varude likvideerimine?

Varude likvideerimine on varude muutmine likviidseteks varadeks. Teisisõnu sularaha. Üldjuhul ettevõtete sulgemisega seotud varude likvideerimise taktikat saab kasutada ka vananenud ja ülemäärase laoseisu maha müümiseks, et saaksite müüki tuua uusi kaupu.

Teie laoseisu likvideerimine on veidi rohkem kaasatud kui lihtsalt hinna langetamine ja päevapealt helistamine. Peate konsulteerima oma raamatupidajaga, et ta registreeriks teie toimingud teie riigi raamatupidamisstandarditele ( USA-s GAAP , Kanadas IFRS või ASPE ) õigesti.

Kuidas hallata tolmust üleliigset laoseisu

Üleliigne laovaru ei ole ideaalne, kuid kui teil on see olemas, peate sellega tegelema. Enne suurte otsuste tegemist vajate viisi, kuidas mõõta, millised teie varude osad on tolmused.

Lightspeed Analyticsil on sisseehitatud aruanne, mida saate kasutada oma üleliigse laoseisu kiireks mõõtmiseks: Dusty Inventory aruanne. Dusty Inventory on üks kõige sagedamini kasutatavaid aruandeid, mis tuvastab, millised üksused ei pruugi teie ettevõtet kõige paremini teenindada. Siiski on palju asju, mida saate tolmuste laovarudega teha, et oma varude investeeringutest maksimumi võtta.

Kuidas käitada Dusty Inventory aruannet

Varud, mida pole 180 päeva jooksul müüdud, klassifitseeritakse tolmuse laoseisu aruandes tolmuseks. Sulgemiste arvessevõtmiseks võite soovida kuupäevavahemikku pikendada. 

Aruande käitamine on piisavalt lihtne:

  1. Avage Lightspeed Analytics ja liikuge jaotisse Müük ja laoseisud > Aruanded. 
  2. Alustage uut tolmuse laoseisu aruannet, klõpsates nuppu Kuva aruanne 

Kui soovite aruannet täiendavate andmete toomiseks muuta, on teil saadaval mõned sisseehitatud variatsioonid, näiteks:

  • Koos loendustega: see lisab veeru Päevad loendamisest. Saate selle veeru järgi sortida, et leida aktsiaid, mida pole pikka aega loendatud. Seda ei pruugi enam eksisteerida ega ole ka tegelikult tolmune – see on kadunud!
  • Tarnija järgi: see variatsioon rühmitab varud hankijate kaupa, nii et näete, kas mõni konkreetne tarnija panustab teie üleliigsetesse laoseisudesse kui teised.
  • Kõrgeima taseme kategooria järgi: see aruande versioon sorteerib teie varud kategooriate järgi, et saaksite näha, kas teil on teatud kategooriaid, mis suurendavad teie laovarude ülejääki ebaproportsionaalselt.
  • Pivot by Poe: kui teil on mitu asukohta, on see variatsioon kohustuslik – see näitab teile teie tolmuseid üleliigseid laovarusid poe kohta, et saaksite paremini hinnata, kus ja kus on ülekaup.

Ühe neist variatsioonidest käivitamiseks vajutage nuppu Valikud ja valige oma aruanne.

6 viisi tolmuse üleliigse laovarude teisaldamiseks

Nüüd, kui olete oma Dusty Inventory aruande tulemused käitanud, on aeg oma andmetega midagi ette võtta. Hea uudis on see, et tolmune ülejääk ei pea olema kohene kahjum. On viise, kuidas saate sellelt siiski mingit tulu saada.

1. Viige oma üleliigsed varud teistesse kohtadesse

Tolmuvarude aruandes kuvatavad kaubad on tolmused vähemalt ühes poes. See aga ei tähenda, et sama kaup teistes kauplustes halvasti müüks. Kasutage oma varude investeeringuid maksimaalselt ära, vaadates, kas see võib mujalt tulu teenida.

Kui te pole seda veel teinud, käivitage oma tolmune laoseisu aruanne variatsiooniga Pivot by Shop. Alustage ülekannete korraldamist kauplustest, kus kaup on ülekoormatud, kauplustesse, kus kõnealused kaubad ei ole tolmused.

Isegi kui te ei saa kogu oma üleliigset varu sel viisil teisaldada, on teil võimalus osa sellest maha müüa, ilma et peaksite seda allahindlust tegema või ära andma. 

2. Reguleerige üleliigse laoseisu esitlemise ja hinna määramise viisi

Poe paigutus võib mõjutada seda, kuidas kliendid teie laos olevate kaupadega kokku puutuvad (või ei kohta). 

Kas tolmust üleliigset laovaru on võimalik poes teisaldada? Või selleks, et muuta see oma eComi poes silmapaistvamaks? Kas saate muuta lähedust teistele toodetele või linkida üleliigse laoseisuga seotud tootelehtedel veebis? Suurendades nähtavust külastajatele, suurendate ka nägematute varude leidmise võimalust.

Kui leiate, et kliendid leiavad toote hästi, kuid toode siiski ei liigu, on järgmine samm kindlaks teha, kas ostul võib olla blokeerijaid. See on siis, kui saame hakata uurima uusi hinnastrateegiaid . 

Proovige esemeid ümber hinnata, olgu selleks siis allahindlus, allahindlus või lihtsalt madalam vaikehind. Samuti saate aeglaselt liikuvad kaubad siduda seotud populaarsete kaupadega kõrgema hinna eest, mis annab kliendile siiski allahindlust.

3. Pakkuge aeglaselt liikuvat inventari tasuta kingitustena

Mõned esemed ei pruugi inspireerida end uksest välja minema, kui need on piisavalt kaua tolmunud, kuid see ei tähenda, et üleliigne laovaru ei võiks olla poe jaoks väärtuslik. Võib-olla saate seda kasutada klientide lojaalsuse suurendamiseks, näiteks teise ostuga kaasneva kingitusena.

Kuigi see tähendab, et te ei saa kõnealuste kaupade eest raha tagasi, loote klientide positiivset meeleolu. Ja kui reklaamite selgelt veebis ja oma poes ostmisega tasuta kingitust, võite veenda brausereid ja aknaostjaid konversiooni tegema. Kõigile meeldivad ju tasuta kaubad.

4. Tehke üleliigse laovaruga heategevuslik annetus

Mõned kaubad, mis ei tekita klientides põnevust, võivad teid hästi teenida ka kohalikele organisatsioonidele või algatustele tehtava annetusena. Olenevalt sellest, mida müüte ja mida soovite teisaldada, võivad teie poe inventari annetamisest kasu saada amatöörspordi, kogukonna köögid, tugirühmad või muud kohalikud organisatsioonid.

Üleliigse laovarude heategevuseks annetamine näitab teie poe pühendumust teid ümbritsevale kogukonnale. Mõned heategevuslikud annetused võivad olla ka maksudest mahaarvatavad, nii et sellest võidavad nii teie ettevõte kui ka teie toetatav organisatsioon.

5. Kasutage laoseisu likvideerija teenuseid 

Varude likvideerijad ostavad tavaliselt kokku varud ettevõtete jaoks, kes lõpetavad tegevuse. Kuid mõned ostavad ka üleliigset laoseisu. Kui teil ei õnnestu oma varude iseseisvalt teisaldada, võite võtta ühendust varude likvideerimise ettevõttega, et oma kaup maha müüa. Need ettevõtted ostavad üleliigseid varusid hulgi, et neid edasi müüa. Kuigi te tõenäoliselt ei saa oma kauba eest makstud alghinda tagasi, ei kaota te ka kogu oma investeeringut.

6. Viige oma üleliigsed varud taaskasutusse

Kui olete proovinud kõikvõimalikke viise tolmusest üleliigsest laoseisust vabanemiseks ja avastate siiski , et teil on käepärast soovimatuid esemeid, peate võib-olla selle maksumuse ära sööma ja need taaskasutama.

See valik peaks olema teie viimane võimalik abinõu. Te ei teeni raha tagasi, samuti ei saa te oma kliente premeerida ega oma kogukonnale raha tagasi anda. Kuid kui teil ei vea mõne muu meetodi puhul, on parem vabastada oma salvestusruum uuemate ja värskemate varude jaoks.

Andke oma üleliigsele laoseisule uus elu

Teie investeering varudesse võib anda igasugust väärtust kasumi, aga ka turunduse ning kliendi- ja kogukonnasuhete osas. Nähes nii käegakatsutavaid kui ka vähem käegakatsutavaid võimalusi, on palju võimalusi, kuidas kõik teie investeeringud teid kõige paremini teenivad, isegi kui teie varud tolmuvad.

Ärge unustage, et hoolimata sellest, kui otsustate oma üleliigset laoseisu teisaldada, peate oma raamatupidajaga nõu pidama parimate tavade üle, kuidas oma laoseisu maha kirjutada või maha kanda. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.