8 rahaviga, mida väikeettevõtted esimesel aastal teevad

Uue ettevõtte esimene aasta on väljakutseid pakkuv ja lihtne on teha rahavigu , mis võivad lõppeda surmaga. Kuigi spetsiifika on tööstusharuti ja piirkonniti erinev, näitavad USA tööstatistika büroo koostatud andmed, et keskmiselt kukub esimese 12 kuuga läbi umbes 20% väikeettevõtetest.

Esimene äriaasta võib ettevõtte luua või purustada. 

Paljud liikuvad osad mõjutavad seda, kui hästi või halvasti uus ettevõte toimib. Paljud neist hõlmavad seda, kuidas te äsja algava ettevõtte rahaasju korraldate. Siin on kaheksa olulist rahaviga, mida uued ettevõtted sageli teevad. 

Püsige kurvi ees

Kui aasta 2020 on seljataga, peavad jaemüüjad vaatama tulevikku, olema trendidest ees ja võtma kasutusele digitaalsed strateegiad, mis aitasid valdkonna liidritel müüa viimase aasta enneolematute väljakutsetega. Laadige alla juhend, et teada saada, kuidas uuel kaubandusajastul kurvi ees püsida.

8 Esimese aasta rahahaldusvead

1. Liiga suure üürilepinguga nõustumine

Seda viga esineb kahte liiki: 

 • Mõistliku pikkusega üürileping rohkema ruumi jaoks, kui vajate
 • Sobiva pinna üürileping pikemaks ajaks kui vaja

Esimene on viga, kuna olete sunnitud maksma rohkem kui peaksite, lootes, et laienete, et ruum kiiresti täita. Teine on viga, sest pärast seda, kui olete sellest välja kasvanud, jääte potentsiaalselt aastateks üürilepingusse kinni.

Ärge isegi alustage meid liisingutega, mis teevad mõlemad vead korraga. 

On palju kiusatust võtta oma uue ettevõtte jaoks liiga palju liisingut. Altkäemaksud, nagu alandatud üür, tasuta üür esimestel kuudel, kinnisvara parendused või muudatused ja muud eesmärgid on panna teid ostma rohkem, kui vajate, kauemaks kui soovite.

Mida selle asemel teha

Leidke ruum, kus on vaid veidi rohkem ruumi, kui vajate. Pidage lühima tähtaja jooksul kõvasti läbirääkimisi ja küsige niikuinii kõiki neid pikaajalise rendi eeliseid. See ei ole nii, et nad tõstavad teie üüri ainult selle küsimuse esitamise eest.

Professionaalne näpunäide alustage äripargist, kus on palju erineva suurusega ruume. Enamikul juhtudel lubab üürileandja teil ilma probleemide ja lisatasudeta kolida suuremale alale, nii et saate oma üürilepingut laiendada siis, kui teie ettevõte seda vajab. 

2. Suure ostmine ettevõtte jaoks

Tegevust alustades on loomulik soovida oma ettevõttele kõike head: uusi toretsevaid sülearvuteid, uhket kontorit ja töötajaid, kes teie konkurentsi kadedaks teevad.

Selline eeljaotamine võib ettevõtte tappa, uputades liiga suure osa stardivahenditest tarbetutesse ostudesse. Mis veelgi hullem, võib see anda teile vale edu- ja turvatunde enne, kui olete töö ära teinud ja kergendanud hingamist. Veenduge, et teie 

Mida selle asemel teha

Tehke kindlaks ainult need kulud, mida vajate oma igapäevaste toimingute tegemiseks. Säästke oma valdkonna oluliste tööriistade (nt müügipunktide süsteemi ) eest vähe või üldse mitte , kuid määrake teised preemiaks suurepärase kvartali või aasta eest. Olge eriti ettevaatlik egost tingitud kulutuste suhtes, nagu uhke avapidu, meeskonnatöö taandumine või tehnika, mida vajate ainult eputamiseks.

Professionaalide näpunäide iga avatava ettevõtte kohta suletakse vähemalt üks. Need poed võivad olla suurepärased kontoriseadmete, sisekujunduse, arvutite, mööbli ja sarnase käivitusvarustuse allikad, mille hind on murdosa uue ostmise eest makstavast summast.

3. Liiga kiire raha kogumine

Kui valite riskikapitali , võib liiga varajase rahastamise saamine olla probleemiks mitmel põhjusel.

 • Teil võib tekkida kiusatus ülalkirjeldatud viisil laiutada, kuid te leiate, et teil on rahapuudus
 • Iga investor on uus inimene, kellel on arvamus teie äritegevuse kohta. Liiga palju investoreid on nagu liiga palju kokki: nad võivad asjad kiiresti ära rikkuda
 • Esimesel äriaastal õpid asju ja leiad võimalusi, mida pole planeerimisetapis ette kujutanud. Varajane kasvatamine ja kulutamine ei jäta ruumi nende muudatuste tegemiseks.

Lõpuks võib teie ettevõte osutuda piisavalt edukaks, et te ei vajaks riskikapitali. See tähendab, et teie investorid omavad ettevõttest rohkem kui vaja, vähendades igal aastal teie kasumit.

Mida selle asemel teha

Looge lavastatud rahastamise sari. Alustage piisavalt palju, et veereda, seejärel siduge teised konkreetsete laienemisvõimalustega. Kui teil on raha vaja, teate, kuidas neid hankida. Kui te seda ei tee, saate ainult kasumit kasutades edasi liikuda. 

Pro näpunäide tehke algusest peale selgeks, kui palju raha kulub teie palgaks ja ettevõttesse reinvesteerimiseks esimesel aastal. Investorid ei tohiks oodata esimestel kuudel kasumit. 

4. Äri- ja isiklike vahendite segamine

Rahaliste vahendite segamisel on raskem öelda, kuidas teie ettevõttel läheb. Kui raha liigub läbi nii isiklike kui ka ärikontode, võite tunda, et teil pole laienemiseks ja turunduseks vahendeid või et teil läheb paremini kui teil läheb, sest teie abikaasa toob töölt palju sisse. 

Teine põhjus, miks te ei tohiks oma vahendeid segada, on see, et see võib IRS-i segadusse ajada. Isegi kui olete oma aruandluses aus – mida peaksite olema –, võivad nad otsustada, et teie emalt saadud laen on ettevõtlustulu või teie krediitkaardiga ostetud arvutit loetakse isiklikuks kuluks.

Mida selle asemel teha

Algusest peale hoidke oma äri- ja isiklikud vahendid lahus. See võib olla lisatöö niigi kiirel aastal, kuid see on hädavajalik. Looge harjumus varakult ja säilitage see edaspidi. 

Professionaalide näpunäide isegi kui olete üksi tegutsev ettevõte ja pole liitunud, looge eraldi isiklik arvelduskonto ja hankige uus krediitkaart ning kasutage seda ainult oma ärikulude katmiseks. 

5. Ei maksa kvartalitasusid

Kord kvartalis on teil võimalus kvartali kasumi ja kahjumi põhjal hinnata oma aastast maksukoormust , seejärel tasuda see ette. Kui te seda võimalust ei kasuta, on teil kaks tõsist ohtu:

 • Kui olete aasta lõpus võlgu maksu , võidakse teilt nõuda intressi ja trahve kvartaliaruannete tasumata jätmise eest
 • Kui te kvartalimakse ei maksa, võib aasta lõpus olla lihtne saada üllatav maksuarve, mille katmiseks ei pruugi teil olla sularaha

Mida selle asemel teha

Arvutage ja makske oma kvartaliaruanne. See on selle loendi üks lihtsamaid näpunäiteid, kuigi selle tegemine pole kaugeltki lihtne. Sõltuvalt teie elukohast võib see olla vajalik osariigi ja kohalike maksude ning teie föderaalse vastutuse jaoks. Kontrollige oma raamatupidajalt, et veenduda. 

Professionaalide näpunäide isegi kui tõenäoliselt kaotate oma esimesel äriaastal paberil raha – ja paljud ettevõtted teevad seda –, esitage kord kvartalis maksuaruanne, mis näitab, miks te null dollarit võlgnete. See muudab teid harjumuseks ja kontrollib teie matemaatikat.

6. Eelarve puudumine

Ilma selge finantsplaanita võib olla võimalik oma ettevõtet juhtida. Kuid ilma vähemalt ligikaudse hinnanguta selle kohta, kui palju te sisse toote ja kui palju selle hankimine maksab, ei plaani te muud, kui ebaõnnestumist.

Selge plaan, mis põhineb teie parimal teabel ja hinnangutel, on teie ettevõtte kasumlikkuse suunas liikumiseks ülioluline. See on isegi oluline, kui teie hinnanguline sissetulek on null. Kui teil pole selleks eelarvet, ei tea te, kui kaua teil raha teenima hakkate.

Mida selle asemel teha

Vältige seda rahaviga, määrates käputäie etapiviisilisi eelarveid, igaüks oma esimese äriaasta erinevate tasemete või etappide jaoks. Võtke üks kuu enne avamist, üks pärast toote teist turuletulekut ja nii edasi. Liikuge nende vahel, kui asjaolud seda nõuavad. 

Professionaalide näpunäide rohkem kui üks tööstusliit aitab hinnata oma valdkonna uute mängijate kulusid (ja tõenäoliselt ka sissetulekuid). See on üks paljudest põhjustest, miks need liikmesused end ära tasuvad. 

7. Finantseerimine krediitkaardiga

Teie ettevõtte elutsüklis tulevad ajad, mil vajate rohkem raha, kui teil on käepärast. Sel ajal teevad ettevõtte omanikud, kellel on piisavalt krediiti, sageli vea, kasutades oma krediitkaarte erinevuse hüvitamiseks. 

Võrdlevad krediitkaartide intressimäärad võrreldes peaaegu kõigi muude rahaallikatega tähendab, et maksate selle raha eest liiga palju. Parimal juhul katab teie kasum kulud kiiresti ja te kaotate esimesel aastal olulised sissetulekud. Halvimal juhul jääb tasakaal paigale kuude või aastate jooksul, kogudes intressi ja suurendades kasumit, mida vajate, et teie ettevõte saaks teid toetada. 

Mida selle asemel teha

Krediitkaartide kasutamine ettevõtete ostmiseks juhtub tavaliselt seetõttu, et ettevõtte omanikul on kiire. Neid tabas üllatus ja nad peavad etteteatamistähtajaga hüvitama raha, mis on liiga lühike laenu tagamiseks või lisainvesteeringute leidmiseks. Vältige seda, jäädes oma prognoosidele kursis ja jälgides eelseisvate võimaluste ja kulude horisonti.

Professionaalide näpunäide kui saate varakult ja headel tingimustel luua ärikrediidiliini, võib sellel olla krediitkaardi paindlikkus tavalaenu tingimustega. Tutvuge selle tootega varakult ja hoidke raha valmis kaua enne, kui neid vajate.

8. Kulutades liiga vähe

Teame, et oleme selles artiklis paar korda sellele nõuannetele vastupidist andnud, kuid sama kehtib ka see tagakülg. Jah, sa tahad kulusid minimeerida, kuid sa ei taha seda teha oma pikaajalise edu arvelt. 

Toretsevad ja ahvatlevad lisad võivad oodata, kuni olete hakkama saanud või kui te neid üldse vajate. Suured ruumid ja vajalikud seadmed võivad oodata, kuni teie ettevõte on valmis müüma asju, mida nad võimaldavad. Mida kauem saate neid oste edasi lükata, kuni teie ettevõte õitseb, seda suuremad on teie eduvõimalused.

Muud kulud võivad aga viia teie ettevõtte kiiremale edule. Õige turundus, suurepäraste töötajate palkadesse investeerimine, suurepärase klienditeeninduse võimaldamine ning klientidele suunatud fuajeede või veebisaitide loomine on mõned asjad, mis võivad teie ettevõtte jaoks investeeringut väärt olla.

Mida selle asemel teha

Tea, millised investeeringud annavad teile nende jaoks suure tulu ja eelarve. Mida varem teete need, seda kiiremini saate need investeeringud kasumiks muuta. 

Pro näpunäide : see on veel üks koht, kus tööstusliitude kuulumine võib olla kasulik. Inimesed, kellega nad saavad teiega ühendust võtta, teavad pika kogemuse põhjal, millised varajased kulud saab hilisemaks lükata ja millised on nende esimeste oluliste kuude jaoks olulised. 

 

Viimane mõte: teie teine ​​aasta

Kuigi me võiksime teha veel ühe artikli teise äriaasta suurimate rahavigade kohta, on siin kiire pilk kuuele levinumale:

 • Laienemine enne, kui teie ettevõte on ülalt alla valmis
 • Suurematesse ruumidesse kolimine enne, kui teie kasum kasvu õigustab
 • Omanikupalga tõstmine liiga kiiresti, liiga vara
 • Esimeseks suureks laienemiseks ei sääste piisavalt, mis võib teile maksta võimaluse ja kasumi
 • Turunduskulude vähendamine enne, kui teie bränd on küllastunud
 • Ei korralda teist riskikapitalivooru, sest arvate, et saate sellega ise hakkama

Sa ei pea veel muretsema nende rahahaldusvigade pärast, vaid hoidke need oma peas. Mõned otsused, mille teete järgmise paari kuu jooksul, võivad hõlbustada nende vältimist.

Leave a Reply

Your email address will not be published.