9 väikeettevõtete rahastamisallikat, mida uurida

Kui tahad kiiresti minna, mine üksi. Kui soovite kaugele jõuda, minge koos.

See vana ütlus on asjakohane, kui tegemist on väikeettevõtetega. Enamik ettevõtteid jõuab lõpuks punkti, kus neil on vaja väikeettevõtete rahastamist otsida välistest allikatest. 

Mõned ettevõtete omanikud pöörduvad välisrahastamise poole, sest raamatud õitsevad. Kuid COVID-ajastul kaaluvad paljud teised ellujäämist ja täiendava rahalise toetuse kasutamist sillana üle raskete aegade.

Vaatamata sellele, et VKEdel on paljude majanduste südameks, on neil sageli raske rahastamist hankida. Tegelikult võib olla raske teada, millised on teie võimalused. 

Kas peaksite otsima oma väikeettevõtte jaoks raha väljastpoolt?

Võib-olla soovite rahavooga seoses abi saada. Või plaanite osta uusi spetsiaalseid seadmeid. Või võite uurida, kuidas tuua rohkem jaemüügitegevusi veebi. Ettevõtete omanikel on peaaegu lõputu hulk põhjuseid välisrahastuse otsimiseks. 

“Kui pandeemia tabas, kukkus meie 2,8 miljoni dollari aastas äri üleöö nulli,” ütles Michael Alexis, TeamBuildingi tegevjuht , mis korraldab meeskonna loomise üritusi sellistele ettevõtetele nagu Johnson & Johnson, Netflix ja Apple. “Meie jaoks oli väliste vahendite otsimine päästerõngas, et hoida äri käimas, kuni me uue mudeliga uuesti leiutasime.” 

Rahastamine oli TeamBuildingu jaoks selgelt muutev, kuid iga ettevõte on erinev. Ja oluline on heita pilk välisfondide negatiivsetele külgedele ja ka positiivsetele külgedele. 

Väikeettevõtete rahastamise plussid ja miinused

Peamine eelis välise rahastamise otsimisel on see, et see võimaldab teil jätkata oma ärieesmärkide saavutamist, ilma et peaksite kulusid kärpima. 

Kui ettevõtted vähendavad kulusid, võib see takistada oluliste eesmärkide saavutamist, ütles Nishank Khanna, Clarify Capitali finantsjuht . “Näiteks õigete talentide või parima varustuse eest maksmine on sageli ettemaksu väärt, sest see muudab teie ettevõtte paremaks,” ütles ta.

Sellegipoolest on teatud rahastamise suurendamise suur puudus see, et see võib vähendada huvisid ja lisada rohkem välist survet. “Näiteks kui müüte oma ettevõtte aktsiaid vahendite hankimiseks, on teil selles väiksem osalus,” ütles Alexis. „Ettevõtte arenedes ei osale te nii palju tõusuteel. Kui võtate laenu, lisate intressid ja maksejõuetuse riski.

Millal otsida väliseid vahendeid (ja millal peatada)

Kuid oletame, et olete otsustanud, et lähete edasi.

Millal peaksite oma väikeettevõtte jaoks raha otsima? 

Siin on see, mida pidid ütlema kaks ettevõtte omanikku. 

  • Otsige raha enne, kui neid vajate , soovitab John Miller, kes on Londonis asuva VKEdele mõeldud finantsteenuste ettevõtte Addition tegevjuht. “Kirjutage finantsplaan ja seejärel tehke kindlaks, millal peate raha suurendama. Ärge kiirustage esimese tehinguga, mida näete, sest seal on palju võimalusi.
  • Otsige raha, kui teil on äriplaan. Teie plaanid peaksid sisaldama seda, kuidas maksate oma laenud tagasi ja laiendate oma äri,” ütles Fig Loansi tegevjuht Jeffrey Zhou . „Võite tunda, et äriplaan on liiga formaalne, kui küsite raha sõpradelt ja perelt, kuid alati on soovitatav hoida asju professionaalselt. Nii on kõigil, kes on nõus kaasa lööma, teadlikum vaade võimalikest riskidest,“ ütles ta.

Sama oluline on see, mida te fondidega teete. 

 

Kuidas kasutada väikeettevõtete rahastamist

Väikeettevõtted peavad olema nutikad välise rahastamise kasutamisel.

“Väikeettevõtted peavad mõtlema nagu investorid ,” ütles idufirmade konsultant Jonathan Mills Patrick , endine pangandusjuht ja kolmekordne idufirma asutaja, kes on osalenud enam kui 800 miljoni dollari suuruses võla- ja omakapitali rahastamises ettevõtjatele. „ Lisakapitali võtmine peaks eelistatavalt toimuma siis, kui on olemas investeeringud, mida selle kapitaliga teha saab. Näiteks uue seadme ostmine, mis aitab rahuldada suurenenud tellimusi.

TeamBuildingu Alexis soovitab väikeettevõtetel käsitleda vahendeid nagu oma ettevõtte raha . “Lugematud idufirmad on kogunud miljoneid dollareid ja seejärel kiiresti läbi põlenud. Selle asemel kohelge raha nii, nagu oleksite selle teeninud, ja seejärel investeerige seda usinalt, et rohkem tagasi teenida, ” ütles ta. 

 

9 väikeettevõtete rahastamisallikat

Väikeettevõtted saavad vaadata erinevaid rahastamisvõimalusi – vaatame lühidalt mõnda neist. 

1. SBA laenud

Ettevõtluslaenu tagamiseks peate sageli tegutsema paar aastat. “See kõlab paradoksaalselt, kuid selle põhjuseks on asjaolu, et enamik laenuandjaid nõuab enne riski võtmist kontseptsiooni ja elujõulisuse tõendit,” ütles Fig Loansi tegevjuht Jeffrey Zhou. “Siiski on väikeettevõtete administratsioonist (SBA) võimalik saada väikeettevõtete laenu , mis annab uutele ettevõtetele kuni 50 000 dollari suurust mikrolaenu.”

Ettevõtlusbürood, riiklikud programmid ja mittetulundusühingud pakuvad sageli ka eritoetusi ja stipendiume. 

NÕUANNE. Pöörake kindlasti tähelepanu naisettevõtjatele mõeldud programmidele BIPOC, LGBTQIA+ ja teistes väheteenindatud äriringkondades. 

2. Varade finantseerimine

See on populaarne valik ettevõtetele, kes kasutavad oma klientide teenindamiseks spetsiaalseid seadmeid või masinaid. Varade finantseerimisega saate vara ostmiseks või asendamiseks laenu võtta. Ja vara on siin lai mõiste – mõelge oma tarneautodele, ahjudele, külmikutele või tipptasemel arvutitele ja printeritele. Laen on tagatud ostetud varaga. See on tagatis, mille laenuandjad tagasi saavad, kui te ei suuda tagasi maksta. 

3. Pangaliinid

Või käibe krediidivõimalus, kui soovite sellele teist nime anda. Mõelge sellele kui arvelduskrediidi ja krediitkaardi segule, kuid teie ettevõtte jaoks. Nõustute oma pangaga uueneva krediidivõimalusega. Teile antakse maksimaalne väljamaksesumma ja teie ettevõte pääseb rahale juurde igal ajal, kui vajate. 

4. Nõuete finantseerimine

Teenusepõhised väikeettevõtted võivad raskustes klientide hilinenud maksetega. Ja saadaolevad arved võivad suurendada muret rahavoogude pärast. Lõppkokkuvõttes võivad need olla omanikele tõeliseks stressiallikaks, eriti kui asjad on juba rasked. Arvete rahastamine võib seda survet osaliselt leevendada, kuna see võimaldab ettevõtetel kasutada tasumata arveid rahastamise tagatisena või arve summa “ujumiseks”.

5. Valitsuse rahastamine

Väikeettevõtted peaksid otsima väliseid vahendeid valitsuse abi kaudu, ütleb Jim Prendergast, varapõhise laenuettevõtte AltLINE Sobanco SVP . „Paljudes osariikides on valitsuse stiimulid oma ettevõtte avamiseks, mis tähendab, et nad aitavad teid tavaliselt rahaliselt. Ehkki saate suurema osa ettevõttest rahastada oma rahaga, on alati mõistlik kasutada kõiki saadaolevaid valitsusprogramme, ” ütles ta.

6. Hädaabi rahastamine

Enamik valitsusi lõi pandeemiatoetusi väikeettevõtetele, näiteks Kanada subsiidiumid väikeettevõtete palgaarvestuse ja ärilise rendimaksete jaoks . Kuid olge kiire, kuna paljud neist programmidest hakkavad lõppema ja rakenduste aknad sulguvad peagi.

7. Riskikapitali rahastamine

Riskikapitali rahastamine võib aidata teie ettevõttel katta jooksvaid tegevuskulusid, kuid see sobib tõenäoliselt kõige paremini alustavatele või laienevatele ettevõtetele, millel on tuvastatav potentsiaal “suurendada”. See on VC-kõne selle kohta, et muutute suuremaks, väärtuslikumaks, kasumlikumaks ja tulevaste investorite jaoks atraktiivsemaks.

8. Pere- ja sõbralaenud

Teine võimalus on rahastamine isiklikust võrgust. See võib olla sõber, teie partner või vana hea ema ja isa pank. Pidage meeles, et kõik peaksid ikkagi teadma, kuhu tema raha läheb. Tagasimaksete eest vastutate kokkulepitud tingimustel.

9. Ühisrahastus

Veel üks ettevõtetele, kellel on idufirma tunne. Noored ettevõtted kasutavad tooteideede kinnitamiseks ja potentsiaalsete tulevaste klientide vaatajaskonna loomiseks sageli ühisrahastamist. Ühisrahastamine on nii kunst kui ka teadus – ja ettevõtete omanikud peavad raha kogumise kampaania turundamiseks tegema tõsiseid jõupingutusi, kui nad soovivad oma sihtsummat saavutada.  

 

Näpunäiteid rahastamispartneri valimiseks

Ükskõik millise valiku valite, pidage meeles neid nõuandeid.

  • Mõistke oma valupunkte ja seda, miks soovite rohkem rahastada , ütles Michael Knight, Incorporation Insighti kaasasutaja , mis aitab uutel ettevõtetel liituda. “Kui teie ettevõttel on aeglased perioodid, võivad krediidiliinid või ärilaen anda teile käibekapitali , et jätkata. Kui soovite rahastada ärikasvu, kaaluge seadmete rahastamise ja liisingu võimalusi, kui vajate uusi seadmeid.
  • Valige mainekas välisrahaallikas partneritelt, kes mõistavad teie tegevusala. See on näpunäide Carol Tompkinsilt, kes on veebipõhise raamatupidamistarkvara AccountsPortal äriarenduskonsultant . „Samuti valige partner, kelle tingimused on õiglased ja kes näeb teie turul pakutavas väärtust. Enne raha taotlemist tehke iga allika kohta põhjalik taustauuring, ”sõnas ta.

 

Lightspeed Capital: uus rahastamisvõimalus USA väikeettevõtetele

Hiljuti tegi Lightspeed koostööd ettevõttega Stripe, et pakkuda abikõlblikele kaupmeestele kuni 100 000 dollarit (USD) raha, et aidata neil enesekindlalt kohaneda jaekaubanduse muutuva tegelikkusega. Lightspeed Capitali kasutamiseks peavad kaupmehed asuma Ameerika Ühendriikides ja kasutama oma jaemüügis Lightspeed Paymentsi. 

 

Kas välisfinantseerimine on teie väikeettevõtte jaoks õige? 

Väljastpoolt saadava rahastamise suurim eelis on see, et saate hoida oma ettevõtet liikumas ilma isiklikku säästmist kasutamata. „Kuigi aeg-ajalt võib ette tulla kulusid, mida saab hõlpsasti vahekaardile lisada, võib säästude kulutamine käivituskulude katteks kahjustada teie rahalist tulevikku. Kui midagi läheb valesti või alustamine viibib, võite leida end ilma igasuguse turvavõrguta ja kahjustada teie krediidiskoori,” ütles Zhou ettevõttest Fig Loans . 

Kas olete huvitatud oma jaemüügiettevõtte uuendamisest õige tehnoloogia, tööriistade ja finantseerimispartneriga? Rääkige meiega , et saada teada, kuidas Lightspeedi täielik kaubandusplatvorm aidata saab.

Leave a Reply

Your email address will not be published.