Erinevus kaupmehe sularaha ettemakse ja laenu vahel

Teame, et väikeettevõtte omamise häguses finantsvees on keeruline navigeerida. Seetõttu meeldib meile käsitleda keerulisi teemasid, nagu erinevus kaupmehe sularaha ettemakse ja laenu vahel. Nii et istuge maha ja võtke tass kohvi. Teeme kõik rasked tõstmised ära. 

Kas olete valmis targemat jaekauplust juhtima?

Kombineerige õige tehnoloogia õigete strateegiatega, et anda oma jaekauplusele paindlikkus ja rafineeritus, mida see uuel jaemüügiajastul edu saavutamiseks vajab. Lisateabe saamiseks lugege juhendit.

Traditsioonilised tähtajalised laenud

Kui teie ettevõte vajab kapitali, võib teie järgmine mõte viia teid pangalaenuni ja seda õigustatult. Traditsioonilised pangad on laenuandmise kunsti praktiseerinud sajandeid ja aidanud üles ehitada meie riiki. Ükskõik, kas soovite osta maad, ehitada maja või alustada ettevõtlusega, kui teil on vaja kapitali, pöörduge panka.

Te taotlete ärilaenu, esitate vajalikud nõuded ja kui see on heaks kiidetud, annab pank teile kindla summa sularaha vastutasuks igakuiste maksete tegemise eest kindlaksmääratud ajavahemikul ehk “tähtajal” fikseeritud või muutuva intressimääraga. laenu eluea jooksul. Olenevalt ärilaenu tähtajast liigitatakse see edasi kas pikaajaliseks või lühiajaliseks laenuks. 

Pikaajalised laenud

Pikaajalised laenud on, arvasite ära, laenud, mille tagasimakseperiood on oluliselt pikem kui lühiajaliseks ärilaenuks loetav. Pikaajalise ärilaenu tagasimakse kestus võib olla viis aastat kuni kümme aastat või rohkem.

Pikaajaliste laenude heakskiitu on raskem saada, kuna peate vastama traditsiooniliste pankade rangetele kvalifitseerimisstandarditele. Tõenäoliselt tuleb panna ka tagatis ja pank võib tulevikus piirata laenusummat, mida ettevõte võib võtta. Lisaks ei pea teie ettevõte olema mitte ainult heas seisus ja omama selle tõendamiseks finantsaruandeid, vaid ka teie isiklik krediidiskoor peab olema silmapaistev.

Pikaajalised laenud on mõistlikumad stabiilse krediidiajalooga väljakujunenud ettevõtetele, kes soovivad laiendada või omandada teist ettevõtet. Lisaks pikemale tagasimaksetähtajale on need laenud üldiselt suuremad dollarites (tavaline on kuus numbrit) ja neil võib olla madalam intressimäär kui lühiajalistel laenudel. Väikeettevõtete administratsioon ( SBA ) on suurepärane allikas erinevate tingimustega madala intressimääraga laenude jaoks väljakujunenud ettevõtetele ja neid toetab osaliselt valitsus. Seega, kui jätate laenu maksmata, vastutab föderaalvalitsus 85 protsendi laenu tagasimaksmise eest  .

Laenuvõtjad aga olge ettevaatlikud, pikema aja madalam intressimäär võib võrduda või ületada lühiajalise ärilaenu eluea jooksul, suurendades oluliselt tagasimakse summat. Lihtsalt arvutage.  

Lühiajalised laenud

Väikeettevõtte omanikuna võtate tavaliselt lühiajalist laenu, isegi kui olete alles alustamas. Lühiajaline laen on struktureeritud nii, et see annab rohkem vahetuid vahendeid. Lühiajalised laenud on tavaliselt väiksemad summad, nende intressimäär on veidi kõrgem kui pikaajalistel laenudel ja arvasite ära, nende tasuvusaeg on lühem, mis võib kesta mõnest kuust kuni mõne aastani.

Lühiajalised laenud sõltuvad suuresti teie isiklikust krediidist ja võivad nõuda tagatise esitamist, kui kasutate traditsioonilist finantsasutust, näiteks panka. Hea külg on aga see, et väikeettevõtete omanikele on peale pankade rohkem alternatiivseid rahastamisallikaid, kuid sellest hiljem. See muudab nende hankimise lihtsamaks isegi siis, kui teil ei ole parimat isiklikku krediidiskoori või tagatist, mida laenu vastu võtta. 

Lühi- ja pikaajaliste laenude erinevus

Lühiajalisi laene kasutatakse käibekapitali vajadusteks, nagu varude ostmine, turunduskulud ja palgaarvestus. Vahendite kasutamine on otseselt seotud tulu teenimisega ja seetõttu saab selle varem tagasi maksta. Teisisõnu kasutate laenu ärialgatuseks, mis toodab kiiresti tulu, mis muudab kõrgema intressimäära vähem probleemiks.

Pikaajalisi laene kasutatakse laienemiseks ja kasvuks. Sellised algatused nagu ümberehitamine, seadmete ostmine ja partneri väljaostmine on suurepärane põhjus pikaajalise laenu võtmiseks. Kuna algatused ei ole otseselt seotud tulude teenimisega (te ei kasuta turunduskampaania rahastamiseks pikaajalist laenu), vajavad need pikemat tasuvusaega, et leevendada suuremate fikseeritud kuumaksete mõju. 

Tagatud ja tagatiseta laenud

Kogu tagatise mõte seisneb selles, et sellest saab panga turvavõrk. Kui soovite, et pank teie ettevõttele raha laenaks, võivad nad tagasimaksmise tagamiseks nõuda teilt, laenuvõtjalt, kinnisvara või oma vara, näiteks laoseisu, pantimist. Kui jätate laenu maksmata, on pangal õigus vara või kinnisvara arestida, et võlg tagasi maksta. Kui panete laenu tagatiseks, nimetatakse seda tagatisega laenuks. See tähendab, et pank kaitseb end võimalikult väikese raha kaotamise eest.

Teisel pool spektrit on teil tagatiseta laenud. Kas teil on aimu, kuidas need on üles ehitatud? Arvasite jälle ära, tagatiseta laenud ei nõua laenuvõtjalt tagatist. Need põhinevad suuresti teie isiklikul krediidiskooril ja pisut põhinevad laenuvõtja ja laenuandja suhete ajalool.

Kuna te ei paku laenuandjale vara ega kinnisvarapõhist turvatekki, peetakse neid suuremaks riskiks ja me kõik teame, et suurem risk tähendab suuremat tasu, eks? Nii et laenuandja vaatenurgast tähendab see suurem tasu teie jaoks kõrgemat intressimäära, mis võrdub nende jaoks rohkema (suurema) rahaga (tasuga).

Kuna te ei esita tagatist, peate samamoodi allkirjastama isikliku garantii (PG). Isiklik garantii tähendab, et vastutate selle laenu tagasimaksmise eest isiklikult. Mitte äri, mitte mõni teine ​​sidusrühm ega teine ​​partner. Kui allkirjastasite PG-liini, vastutate tagasimakse eest.

Pikaajalised laenud on peaaegu alati tagatud, samas kui lühiajalised laenud võivad minna mõlemale poole, olenevalt teie krediidiskoorist, suhetest pangaga ja sellest, kas olete valmis allkirjastama isikliku garantii. Krediidiliinid võivad sel viisil toimida ka siis, kui need on tagatud või tagatiseta, mis viib meid järgmise punktini.

Töötaja, kes organiseerib pakendatud toitu

 

Krediidiliinid

Krediidiliinid väärivad siinkohal mainimist, sest need on lühiajalise ärilaenu versioon või alamkategooria, kuid väikese vindiga. Need on krediitkaardiga sarnased, kuna kui laenuandja on teile teatud summa heaks kiitnud, jääb see teie käsutusse. Kapitali rida kasutatakse peamiselt käibekapitali vajaduste rahuldamiseks. Need sobivad suurepäraselt varude ostmiseks, tegevuskuludeks või neid saab kasutada ka üldise rahavoo või kapitalina, kui olete aeglase müügi tõttu raskustes.

Erinevalt laenust, mille puhul peate pärast raha ärakasutamist uuesti taotlema, on krediidiliin käibel. See tähendab, et kui pank otsustab teile krediidiliini pikendada 30 000 dollari võrra ja te võtate 10 000 dollarit, et osta rohkem laoseisu või investeerida turundusse, et müüki kasvatada, jääb teil veel 20 000 dollarit kasutamata või kasutamata. Pank võtab sellelt 10 000 dollarilt intressi, kuni see on tasutud. Kui maksate selle 10 000 dollari tagasi, läheb teie krediidilimiit tagasi 30 000 dollarini, ilma et peaksite uuesti taotlema, nagu teeksite laenu. Seega, isegi kui te ei vaja raha kohe, on krediidiliini avamine varem kui hiljem tark mõte. See on teie turvavõrk. 

 

Kaupmehe sularaha ettemakse

Siiani oleme rääkinud erinevat tüüpi laenudest, lühi- ja pikaajalistest, tagatisega ja tagatiseta ärilaenud ning isegi uuenevatest krediidiliinidest. Kas mäletate, kuidas me mainisime, et lühiajalistel laenudel on helge pool? Lisaks laenudele ja krediidiliinidele on väikeettevõtetele alternatiivseid rahastamisallikaid. Kaupmehe sularaha ettemaksed (MCA) on olnud kasutusel alates 1990. aastatest ja kaupmeeste sularaha ettemaksete valdkonna ettevõtted olid alternatiivse rahastamise teerajajad. MCA-d ei ole traditsiooniline ärilaen. Tegelikult on nad väga erinevad.

Nii et kui see pole laen, siis mis on kaupmehe sularaha ettemaks?

Erinevus nende kahe vahel on see, et MCA pakub teie ettevõttele ühekordset ettemakset, kuid selle asemel, et nõuda igakuiseid osamakseid, kantakse sularaha ettemakse protsent tulevaste krediit- ja deebetkaartide müügist või nõuetest, mis võetakse otse teie igapäevasest krediidist välja. kaarditulu. See tähendab, et kaupmees ei võlgne raha enne, kui ta müüb. See paindlikkus leevendab suurel määral finantsstressi, mis võib kaasneda teist tüüpi väikeettevõtete rahastamisega, mida me varem kirjeldasime.

Lihtsamalt öeldes ei kvalifitseeru MCA laenuks, kuna see on tulevaste tulude müük ja selle tehnilisuse tõttu ei kohaldata seda tavapäraste väikeettevõtete laenude suhtes kehtestatud kontrolli ega eeskirju. See tähendab, et raha ettemaksed on kaupmeestele kiire ja lihtne viis vajalike rahavoogude hankimiseks, selle asemel, et oodata panga ranget ja aeglast heakskiitmisprotsessi. Samuti ei nõua see traditsioonilist maksegraafikut ja teie krediidiskoor ei mängi mingit rolli selles, kas kvalifitseerute või mitte. Lühidalt öeldes on need erinevused kaupmehe sularaha ettemakse ja laenu vahel.

Me teame, mida te mõtlete, kuidas saab keegi või mõni ettevõte osta teatud protsendi teie tulevasest krediitkaardimüügist või nõuetest saadavast tulust ja selle raha automaatselt kinni pidada, enne kui seda näete? Sisestage oma makseprotsessor ehk krediitkaardi töötleja. Krediitkaarditöötlejad alustasid koostööd kaupmeeste sularaha ettemaksete ettevõtetega, et muuta raha ülekandmine kaupmeeste jaoks palju lihtsamaks ja kiiremaks. Kuna maksetöötlejatel oli juba krediitkaardimüügi jaoks juurdepääs kaupmehe rahastamiskontole, oli mõistlik neid kasutada sularaha ettemakse protsessi sujuvamaks muutmiseks. Mõnel juhul pakuvad maksetöötlejad teenust ja rahastamist ettevõttesiseselt, et täiendada oma põhitegevuse pakkumist. 2000. aastate alguses või keskpaigas muutus see peavooluks. 

MCA eelised

MCA-l on palju eeliseid võrreldes väikeettevõtete omanike laenuga. Kuna need ei sõltu krediidiskooridest, on kaupmehel palju lihtsam saada heakskiit kaupmehe sularaha ettemakse saamiseks kui laenu saamiseks. Laenu taotlemise protsess on sageli ka palju aeganõudvam ja keerulisem.

Kuna kaupmehe sularaha ettemakse tehakse protsendi alusel teie tulevasest krediitkaardimüügist, mitte fikseeritud summast, muutub teenusepakkuja tegelik kogutav summa kuude lõikes. See võib olla väga kasulik kaupmehele, kes juhib oma rahavoogusid. Kui läbite aeglase hooaja, vähenevad sularaha ettemaksega tehtud kogud. Kui müük hüppeliselt tõuseb, suurenevad kollektsioonid. Kogutav protsent ei muutu aga kunagi, hoides teie ettevõtte rahavoo stabiilsena. Laenu puhul on teil fikseeritud tagasimakse summa, mis võib teie pangakontole tõsise mõra teha, kui olete läbimas müügimahtu.

Teame, et kaupmehe raha ettemaksed võivad anda teie ettevõttele ilma komplikatsioonideta täpselt seda, mida ta vajab. Seetõttu pakume Lightspeed Capitaliga kõrgeima reitinguga välkkiire kaupmehepoolset rahastamist 

Sularaha ettemaksete ja laenude vahelise piiri hägustamine

Tänu kaupmeeste sularaha ettemaksete edule ja populaarsusele olid traditsioonilised väikeettevõtete laenuandjad sunnitud konkurentsis püsimiseks oma mängu hoogustama ning pakkuma kiireid ja paindlikke laene.

Sularaha ettemaksete kiirus kõrvuti tehnoloogiaga aitas häirida traditsioonilist rahastamissektorit ja avas uksed suhteliselt uuele veebilaenamise tööstusele . Interneti-laenuandjad pakuvad mitmesuguseid teenuseid ja rahastamisvõimalusi, mis meenutavad sularaha ettemakse lihtsust ja kiirust. Nende alternatiivsete ressursside ilmumine annab teiesugustele kaupmeestele palju rohkem ressursse kapitali, rahavoogude vajaduste, tegevuskulude ja turunduskampaaniate jaoks. 

Klient registreerub Lightspeed POS-iga

 

Sularaha ettemaks või laen? Milline on minu ettevõtte jaoks õige?

Nüüd, kui teate, mis vahe on kaupmehe sularaha ettemaksel ja laenul, kuidas otsustada, milline neist on teie ettevõtte jaoks õige ? Vastus on see, et kõik sõltub teist ja teie ainulaadsetest ärivajadustest. Siin on mõned asjad, mida tuleks kaaluda, et suunata teid õiges suunas. 

Krediit

Teie isiklik krediit on võtmekomponent, mis aitab teil ärikrediiti luua. Kuna laenu tagasimaksetest või selle puudumisest teatatakse krediidibüroodele, võib kui teil pole suurt isiklikku krediiti, võib traditsioonilistest allikatest laenu saada raskem. Kui teie krediit on väiksem kui täht, võib kaupmehe sularaha ettemakse olla parem valik. 

Kasum ja krediitkaarditulud

Pangad võtavad arvesse teie ettevõtte üldist kasumit ja tegevusaastaid kui tegureid, mis määravad kindlaks, kas teil on laenukõlbulik või mitte. Ettevõtted, mis pakuvad kaupmeestele sularaha ettemakseid, on huvitatud ka sellest, kui kaua olete äritegevuses olnud, kuid neid huvitab rohkem teie krediitkaarditulu. 

Teie kokkuleppe täitmine

Traditsioonilise laenu tagasimaksmiseks maksate igakuiseid kindlasummalisi osamakseid iga kuu samal ajal. Sularaha ettemaksed on erinevad. Rahaülekanne tehakse kas päeva- või nädalase intervalliga ja summa kõigub teie krediitkaarditulu alusel. Kui eelistate lepingu täitmiseks raha teenimiseni oodata, oleks parem valik sularaha ettemakse. Kui otsite kindlat tagasimaksegraafikut, on laen parem valik. 

Kapitali kasutamine

Teiesugused kaupmehed vajavad kapitali mitmel põhjusel. Võib-olla peate ostma uue hooajalise inventari ja korraldama turunduskampaania, mis on ideaalne võimalus sularaha ettemaksete tegemiseks, kuna eeldate, et teenite oma raha suhteliselt kiiresti tagasi. Võib-olla peate ostma mõne uue varustuse või vajate oma aeglastel kuudel lihtsalt lisarahavoogu. Kui see nii on, on parem valik pangalaen või krediidiliin. 

Kas otsite raha?

Oleme uhked, et saame tänu Lightspeed Capitalile oma USA jaemüüjatele tõsist kasvu juhtida . Kas olete Lightspeedi klient, kes otsib rahastust oma jaemüügiettevõttele? Alustamiseks rääkige Capitali eksperdiga .

Leave a Reply

Your email address will not be published.