Hübriidmudel: inimliku puudutuse lisamine tehnoloogiaga

LeAnna Brun leidis kodu Brunmillers Soapworks and Shopile Texase osariigis ajaloolises Brenhamis kurikuulsate bluebonnettide seas. 

Kuna turistid tulid mõne tunni kaugusel kevadisi fotosid tegema, ja kohalikest ettevõtetest koosnev tihe kogukond, teadis Brun, et see on koht, kus tutvustada tema käsitsi valmistatud vanni- ja kehahooldustooteid. See oli suurepärane asukoht osariigi kahe suurima linna vahel. Ta avas oma ettevõtte 2019. aasta oktoobris ja hakkas pakkuma töötubasid, tutvustama kohalikke kunstnikke ja müüma oma unikaalseid tooteid. 

Kuid kui ülemaailmne pandeemia viis kuud hiljem uksed sulges, suutis Brun astuda sammu tagasi, leida õige tehnoloogia ja mõista oma äri veelgi paremini. 

Rääkisime Bruniga sellest, kuidas ta meelitas ligi oma kogukonna nädalavahetuse turiste, kasutas oma sotsiaalmeediat mõjutajaturundusega ja lisas tehnoloogiale ainulaadse isikliku kontakti. 

Räägi mulle oma ettevõttest. Mida müüte ja keda teenindate? 

Valmistame palju vanni- ja kehahooldustooteid – vannipulkadest, vedelseepidest, habemeajamisseepidest, habemepesust, habemeõlist. Gee whis, teeme mudamaske, vannipomme. Nimekiri aina täieneb! Valmistame oma kaubad õiglase kaubanduse koostisosadest. Eelistame mahetoodet, kuid mõnikord meeldib mulle kasutada meie toodetes kohalikku mett, mis pole mahe. Ma ei taha olla 100% orgaaniline, et saaksin vabalt kasutada mõnda neist tõeliselt suurepärastest kohalikest asjadest.

Kuna oleme turismilinnas, ootavad turistid meid ka kingitusi pakkuma – seega tõstan esile ka kohalikke käsitöölisi ja tegutsen hüpikaknamüüjana. Mul on mõned küünlameistrid ja akvarellist, kes teeb õnnitluskaarte, nii et meil on kogu poes rohkem käsitööhõngu. Pakume ka töötubasid huulepalsami, seepide ja vannisoola valmistamiseks meie jaemüügipoest. 

 

Mainisite, et asute turismilinnas – mis teeb teie kogukonna eriliseks? 

See on üks neist väikelinnadest, nagu midagi filmist. Näib, et hooned on pärit 1800. aastatest ja te ootate, et keegi sõidaks mööda hobuvankrites ja suurtes seelikutes. 

Bluebonnet lilled on need, mille poolest on Texase keskosa kevadel kuulus. Inimesed sõidavad siia, et teha oma kevadisi fotosid, pered tulevad jäätisetehasesse, see on tohutu pulmapaik ja umbes 45 minuti kaugusel on suur ülikool. Olen Brenhamist teadnud juba väikesest tüdrukust saati ja me tulime siia igal kevadel. 

Ettevõtlusringkondades on meie kohalik kaubanduskoda hämmastav ja meie linnas on tegelikult meeskond, kes kulutab oma aega kesklinna kaupmeestele toetuste hankimise ja ajalooliste hoonete säilitamise tegevuste koordineerimisele. Lisaks on linna saadud toetuste osana tellinud seinamaalingud, millest on saanud sotsiaalmeedia mõjutajate suur sihtkoht. 

 

Kuidas olete suutnud neid hooajalisi külastajaid oma ettevõttes tabada? 

Palkasin hiljuti sotsiaalmeedia konsultandi, kes on töötanud selle nimel, et sotsiaalmeedia mõjutajaid poodi tuua. Annan neile töökoja ja maiuspalakoti koju kaasa, nii et sisuliselt on mul üsna odav reklaam. 

See on tõesti naljakas, mida me saame pärast mõjutaja vastuvõtmist või kui lansseerime sotsiaalmeedias uue toote. Ma saan tõesti sõnumeid, kus küsitakse näiteks, kas meil on ikka teatud seepi. Nad ütlevad: “Ma tahan seda.” Palun salvestage see minu jaoks. Ma olen seal laupäeval. See on suurepärane. Samuti on väga huvitav näha, mida sotsiaalmeedias sirvivad inimesed saavad.

 

Te müüte eComis ja juhite ka tavalist kauplust. Miks oli teie jaoks oluline, et inimestel oleks ostlemiseks nii füüsilised kui ka digitaalsed ruumid? 

Olen märganud, et enamik käsitööna valminud vanni- ja kehahoolduspoode ei ava kauplust, vaid tegelevad ainult töökoja ja e-kaubandusega, nii et ma olin algselt kavandanud oma äri ainult e-kaubanduseks ega avanud isegi sissepääsupoodi. Kuid enne Texase osariigis Brenhami kolimist oli mul umbes üheksa kuud aega, et vaadata, kuidas linn oma asja teeb. Brenhan asub suurel maanteel, mis asub mugavalt Texase kahe suurima linna vahel, nii et see on suurepärane peatuskoht, kui teil on vaja jalgu sirutada. Nägin nädalavahetustel sadu inimesi linnas kiireid asju ajamas ja teadsin, et mul on selline liiklus. 

Sain aru, et võiksin kas ehitada töökoja oma kinnistule linnast 10 miili kaugusele või lihtsalt rentida ruumi ühes neist tõeliselt korralikest ajaloolistest hoonetest.

 

Kuidas te oma äri COVID-19 pandeemia puhkedes ümber korraldasite? 

Olin suletud eelmise aasta märtsi keskpaigast mai keskpaigani, kui meilt nõuti, et oleme suletud. See oli siis, kui otsustasin leida hea mainega tarnija ja hakkasin kandma kätepuhastusvahendit. Mõnede kaasasolevate toodete tõttu peeti mind hädavajalikuks. See aitas tõesti mu ettevõtte tagasi tuua.

Toimingute osas võtsin välja laste mänguala ja kohviku. Muutsin ka meie töötoad ainult ettetellimisel, samas kui enne olid mõned kuupäevad ja kellaajad avalikustatud. Ma lubaksin ka erinevate osapoolte inimestel koos töötubades töötada, kuid nüüd peate tulema oma rühmaga. 

 

Kuidas on tehnoloogia aidanud teil neid töötubade broneeringuid hallata?

Meie kliendid broneerivad oma valitud tegevuse, siis võtan ühendust ja kinnitan kuupäeva ja kellaaja ning uurin sealt kõik pisiasjad ja see meeldib mulle väga. Ma ei ole veel valmis, et kõik elemendid oleksid täielikult automatiseeritud, sest minu arvates on tore, kui ostate midagi, mille kohta saate ettevõtte omanikult või töötajalt isikupärastatud teabe. Mul on kõik nii seatud – olenemata sellest, mida te minult e-kaubanduse saidilt ostate, tuleb see tegelikult nii minu ettevõtte kui ka isikliku e-posti aadressile. See võimaldab mul kohe reageerida, et koguda üksikasju ja tervitada oma klienti. 

Ma tean, et on mõned rakendused, mis võimaldavad meil kuupäeva ja kellaaega broneerida sarnaselt arstiaegade broneerimisele, kuid mõnikord broneerivad inimesed kingituseks või tuleb aeg ümber ajada, seega on kogu teabe varane omamine oluline. 

Naljakas on see, et mida rohkem ma digitaalseks muutun, seda isiklikumaks muudan – nii et ma arvan, et see hübriidne lähenemisviis töötab meie jaoks hästi. 

 

Millist süsteemi te kasutasite enne Lightspeed Retaili ja eComi kasutuselevõttu? 

Mul pole kunagi varem midagi väga head olnud, kui täiesti aus olla. Tegelikult alustasin veebisaidiga Vistaprintiga. Sain ühe vaba kuu ja mõtlesin, et proovime ära. Kuid ma sain kasutada ainult kataloogi. Maksetöötlejate ja Vistaprinti vahel oli mingi tõrge ning süüd kandusid nende kahe vahel. Lühidalt, seda ei parandatud kunagi, nii et ma ei tundnud kunagi, et saaksin oma veebisaiti tõesti reklaamida, sest sisuliselt oli mul kallis veebikataloog. 

Siis, kui päästsin oma domeeninime Vistaprintist ja lõin selle alaliselt koos GoDaddyga, käivitasid nad oma e-kaubanduse pakkumise, nii et proovisin seda ühe kuu jooksul. Nad olid tõesti suunatud käsitöölisele, kellel on üks või kaks toodet. Ma mõtlen, et mul on mitmes suuruses vedel käteseep, eeterlikud õlid jne – seega on teil mitu kombinatsiooni. Seejärel proovisin Shopifyd, kuid mul olid samad probleemid. Nad mõlemad olid lihtsalt väga kohmakad. 

 

Kas varude haldamine oli teie peamine valupunkt, mida soovisite Lightspeedi kasutuselevõtmisel lahendada? 

Ausalt öeldes ei olnud minu varasematel pakkujatel varude haldamist. Lightspeediga on see nii ulatuslik, et ma pole isegi muutnud kõike, mis mul veel on. Alates Retail POS -i ja eCom -i integreerimisest kuni laohalduse ja maksete töötlemiseni on see olnud suurepärane. Kui mul on probleem, ei ütle mulle enam keegi, et see pole meie probleem, mis on masendav, sest sind ei huvita, kelle probleem see on, kui keegi üritab sinult midagi osta. See, millest sa hoolid, on selle tegemine.

Teil ei ole alati aega abi saamiseks mitme inimesega ühendust võtta. Oletame, et te ei kiirusta, kui mõistate, et tõrge on olemas, kuid soovite sellega tegeleda enne, kui teie kliendil on probleem – kui keegi ei suuda probleemiga nõustuda, siis see osa haiseb tõesti. 

Meie tegutsemisviis ja kasutatavad tööriistad valmistavad palju vähem peavalu kui see, mida teistelt ettevõtete omanikelt kuulen. Paljud teised poed kasutavad endiselt veebisaite, kus nad peavad looma andmebaasi või arvutustabeli ja seejärel kellelegi saatma ning lootma, et seda värskendatakse korralikult. Saan kohe sisse astuda, kui mu tarnija näiteks millegi hinda muudab, ja kohendada oma hinda. Selle muutmiseks kulub mõni sekund. Mitte päevi, mitte nädalaid.

Siinkohal ütleksin, et meie müük on igal järgneval nädalavahetusel tõenäoliselt vähemalt 25% suurem. Meil on hea meel tervitada uusi kliente ja tervitada tagasi meie tagasiostjaid. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.