Jaemüüja lõplik laohalduse juhend

Ah, organisatsioon. 

Ükskõik, kas teile meeldib märkeruutude märkimine ja loendite koostamine või asjade korraldamine on teie eksistentsi häda, üks on kindel: korrastamata laoseisud on teie jaemüügiettevõttele nagu juhtraskus. Armasta seda või vihka seda, peate oma varude haldamisega kursis hoidma, et oma ettevõtet optimaalselt juhtida ja – mis kõige tähtsam – rohkem raha teenida.

Oleme Lightspeedis varude haldamise professionaalid. Seetõttu ehitasime oma jaemüügi kassasüsteemi tugevate tellimis- ja korraldustööriistadega, mida saate oma laoseisu enda kasuks tööle panna. Ja seepärast on meil hea meel jagada osa oma teadmistest teiega, et saaksite oma laoseisu stressivabalt korda teha.

Kas vajate oma laoseisu haldavat kätt?

Laadige alla meie tasuta varude arvutustabeli mall, mis aitab teil oma laoseisu, oste ja müüke paremini hallata.

Mis on varude juhtimine?

Teate, mis on teie laoseisud: need on tooted, mida oma klientidele müüte. Ja teate, et varude haldamine hoiab selle laoseisu korras.

Kuid varude juhtimine on palju enamat kui lihtsalt hea korraldus. See aitab teil hallata ka oma varude tellimis-, ladustamis- ja kandmiskulusid, et saaksite oma laost parema investeeringutasuvuse.

Õhukindel varude haldamine annab teile teabe, mida vajate:

 • Suurendage oma kasumimarginaale
 • Vähendage üleliigset varu
 • Vähendage oma varude kulusid
 • Töötage paremini ja tõhusamalt

Tõhusad varude haldamise protsessid aitavad teil vastata ka järgmistele küsimustele. 

 • Kui palju igast kaubast on laos?
 • Mida ja millal on vaja ümber tellida?
 • Kas tellite liiga palju või liiga vähe laoseisu?
 • Millised on teie kõige paremini ja halvimini müüdavad kaubad?
 • Kas peaksite millegi müümise täielikult lõpetama?
 • Kas teie varude ladustamine on piisav?

See teave võib teid aidata kõiges alates järgmisest laotellimusest kuni kevadise sooduskampaania planeerimiseni.

4 levinumat jaemüügivarude tüüpi

Kõik varud ei ole ühesugused. Olenevalt sellest, kas müüte peamiselt tooteid edasi, toodate ise või pakute klientidele mõlemat, võib teil olla järgmiste laotüüpide kombinatsioon, millega peate arvestama. 

Toored materjalid

Tooraine on just see: tooraine. Kui olete oma varude loomisega üldse seotud, on teil tõenäoliselt osa sellest käepärast. Kõik jaemüüjad ei tegele aga toorainega.

Kui teie laos on toorainet, peaksite hoidma need valmistoodete laohierarhiast eraldi. Kaubad, mida võib pidada tooraineks – näiteks saematerjal –, mis teil on laos, kuna kavatsete neid klientidele müüa, on tehniliselt valmiskaubad. 

Töö käib

Sarnaselt toorainega võib teil olla pooleliolevate tööde laoseisu, kui olete seotud müüdavate kaupade tootmisega. Kui tegelete pooleliolevate tööde laoseisuga, peaks teie eesmärk olema tagada, et esemed ei jääks selles etapis kauaks seisma.

Neid esemeid tuleks hoida eraldi valmistoodete laoseisu hierarhiast. Neid ei müüda klientidele. Kui teie poes on laoseisu, mille värskendamiseks, parandamiseks või klientide jaoks häälestamiseks töötate, tuleks need klassifitseerida pooleliolevatest toodetest eraldi. 

Valmis kaup

Valmiskaubad on kõik, mis on müügil oma tavapoes või eComi saidil. Need võivad olla kaubad, mille tootmises olete osalenud, või kaubad, mille olete müüjalt tellinud. 

See on laovaru, millele keskendute oma jaemüügivarude haldusplaanis. 

Hooldus ja remont

Ütle, et oled jalgrataste jaemüüja. Lisaks jalgrataste ja jalgrattaosade müügile parandate ja uuendate jalgrattaid oma klientide jaoks.

Siin käsitletav laovaru ei ole jalgrattad ise, kuigi nende käsitsemiseks ja ladustamiseks on vaja selgelt määratletud töövoogu, et hoida oma klientide kaupu kahjustamise eest. Need on tööriistad ja tööjõud, mida on vaja klientide pakutavate jalgrataste kallal töötamiseks. 

Laohaldus vs. laohaldus: mis vahe on?

Kui olete jaemüüja, kes haldab ladu, peate oma laovarudele lähenema teisiti kui poe laoseisudele. 

Teie poes olevad kaubad on müügiks olemas. Kui te seda haldate, soovite selle seadistada nii, et saate müügiandmeid uurida ja näha, millele teie kliendid reageerivad ja millele mitte. 

Laohaldus seisneb laovarude hoiustamise jälgimises ja kontrollis ning kuigi laohaldusega kattuvad mõned funktsioonid, on need lihtsalt piisavalt erinevad, et vajada eraldi süsteeme. Teie laovarud on olemas kauplustesse saatmiseks (või eCom-i klientidele postitamiseks) ning seda tuleb seadistada ja hallata nii, et saate alati täpselt jälgida, kus see asub.

Kui haldate ladu, saate oma elu lihtsamaks teha ja kasutada laohaldussüsteemi, et integreerida oma ladu oma müügikohaga. Kuigi peate siiski silmas pidama igat tüüpi varude erinevaid vajadusi, tähendab integreerimine väiksemat inimlike vigade võimalust arvudes ja üksikasjades. 

 

Miks on varude haldamine oluline?

Hea laohaldus aitab teil…

Maksimeerige kasumit

Lõpetagem asja ette: parem varude haldamine tähendab rohkem raha teie taskus. Selle põhjuseks on asjaolu , et varude haldamise tehnikate kasutamine investeeringutasuvuse suurendamiseks tähendab, et teil on alati silma peal, mis teie varude toimivusega toimub. Lõppkokkuvõttes jääte ummikusse väiksemate laovarudega ja saate uurida, millised tooted teie klientidele meeldivad, nii et ostate rohkem kaupu, millest teate, et see toob kasumit. 

Varude haldamine aitab ka teie kasumit maksimeerida, pakkudes teile kulude haldamiseks vajalikku teavet. Läbimüügimäära teadmine tähendab, et saate näiteks ostukulusid vähendada. 

Majandusliku tellimuse koguse valem

Võttes arvesse oma laoseisu jälgimisest õpitut ja rakendades seda majandusliku tellimuse koguse (EOQ) valemile , saate täpselt määrata, kui suur tellimus peaks olema, et hoiustamis- ja tellimiskulusid minimeerida. 

Q=√[(2DS)/H]

 • Q tähistab kogust. See on teie EOQ jaoks optimeeritud tellimuse suurus 
 • D on aastane nõudlus mõõdetava toote järele. Saate neid andmeid kontrollida, käivitades oma müügikoha süsteemis aruande
 • H on teie aastane hoidmiskulu ühiku kohta√

Te ei pruugi iga tellimuse jaoks oma optimaalset EOQ-d hinnata, kuid selle arvutamiseks vajalike andmete olemasolu on oluline oma kulude kohapealseks kontrollimiseks. 

Vältige üleliigseid varusid

Surnud ja aeglaselt liikuvad varud kulutavad teie ressursse. 

Surnud aktsiad ei too kasumit, mis tähendab, et te ei saa seda asendada. See lihtsalt topib teie riiulid ja laoruumid täis seda, mida teie kliendid ei soovi.

Aeglaselt liikuvad aktsiad toovad endiselt kasumit, kuid aeglaselt . Saate selle asendada uute aktsiatega, kuna see toob endiselt rahavoogu, kuid see sarnaneb pigem nirele kui pidevale voolule ja kui kliendid lõpetavad selle resoneerimise, võib see muutuda tühjaks.

Optimeeritud varude haldamise süsteemi abil saate püüda aeglaselt liikuvaid varusid enne, kui see muutub surnuks. See tähendab, et saate vahetada reklaamistrateegiaid, et neid aktsiaid teisaldada, enne kui see muutub teie ettevõtte jaoks probleemiks. 

Õigeaegne laohaldus

Just-in-time (JIT) laohaldus on meetod, mille abil ettevõtted ajastavad oma tellimusi nii, et neil oleks alati piisavalt varusid, et rahuldada nõudlust ilma liigsete või tühjade riiuliteta.

JIT-meetodi toimimiseks vajate tugevat varude haldussüsteemi. Ilma juurdepääsuta integreeritud tööriistadele ja andmetele võite kergesti tellida liiga palju või liiga vähe, mis kaotab eesmärgi. 

Kuidas just õigel ajal varude haldamine äritegevust parandab?

Üleliigsete laovarude vältimine aitab teie rahandust kahel viisil – te ei seo oma rahavoogu müümata laoseisuga ja saate vähendada laoseisu ladustamiskulusid. Kui märkimisväärne osa ettevõtetest kõik kasutab seda meetodit, võib JIT-i juhtimine avaldada positiivset keskkonnamõju, vähendades jäätmeid , kuna tootmisnõudlus võib vähemalt osaliselt nihkuda ainult vajaliku täitmisele. 

Kuid JIT-i varude haldamine võib ootamatute sündmuste korral vastutust tõestada. Kui kogete ootamatult seiskamiste tõttu tarnete aeglustumist, võib JIT-i laohaldus jätta teid tühjaks. Kui otsustate teha koostööd JIT-i varude haldamisega, uurige kohalikke tarnijaid, kelle poole saate vahetada kas hetkega või jäädavalt. 

Säästa aega

Ideaalne varude haldussüsteem kasutab tehnoloogiat. Pole enam pliiatsi ja paberi oletamist. See tähendab, et säästate oma laohaldusülesannete jaoks aega.

Aja säästmine tavapäraste varude haldamise ülesannete jaoks tähendab, et teil on ruumi eCom-poe käivitamiseks. Ja integreeritud süsteemiga ei lisa te oma taldrikule isegi palju lisavarude haldamist.

 

Milliseid varude haldamise tehnikaid peaksid jaemüüjad teadma?

Varude haldamine on midagi enamat kui lihtsalt kategooriate määramine ja asjadel jooksmine. Teie tööriistakastis on mitmeid tööriistu, et hoida asju võimalikult tõhusalt.

Varude hindamine

Varude juhtimine on ka varude kuluarvestus. Õigete ostuotsuste tegemisel on oluline teada, kui palju teie varud teile maksma lähevad. Tähelepanelik varude haldamine ei jäta seda märkimata.

Siin on mõned varude kuluarvestuse meetodid , mille kasutamist võite kaaluda. 

Jaemüügi meetod

Jaemüügimeetod loodi jaemüüjatele täpselt nii, nagu võis oodata. See on kõige vähem täpne individuaalne kuluarvestusmeetod, mida tõenäoliselt kasutate, kuid sellel on väärtus teie kulude ja jaehinna suhte mõõtmisel. See annab ligikaudse hinnangu teie varude lõppjäägile, võrreldes teie laoseisu maksumust ja hinda. 

Kuna jaemüügimeetod eeldab, et kogu teie laoseisul on ühtlane juurdehindlus, on seda lihtne arvutada. Võtke lihtsalt müügiks oleva kauba koguväärtus ja lahutage juurdehindlus: see on teie laoseisu ligikaudne maksumus.

Tõenäoliselt näete selle meetodi varjukülgi. Kui teil on erineva juurdehindlusega tooteid (ja te seda kindlasti teete), ei saa te oma varude maksumusest täpset pilti. 

Kaalutud keskmise meetod

Kaalutud keskmise meetod on kasulik siis, kui ostetud toodete hinnad ei muutu sageli või nii palju. Selle arvutamiseks kasutate konkreetse toote kõigi ühikute kulude kogumit. Kui teete ostu, lisatakse see kulude kogumisse ja jagatakse seejärel kõigi teie käsutuses olevate ühikutega. 

 • Oletame näiteks, et ostsite teatud perioodi jooksul kaks tootepartii. Üks partii maksis 50,00 dollarit ühiku kohta ja teine ​​53,00 dollarit 
 • Ostate igas partiis 10 toodet, seega kulutasite selle toote laoseisudele kokku 1030,00 $ 
 • Kaalutud keskmise meetodi puhul jagate kogumaksumuse ühikute arvuga, nii et oleksite ostnud 20 ühikut, mille väärtus on keskmiselt 51,50 dollarit 
 • Kui müüsite kolm ühikut, olenemata sellest, millisest partiist need pärinevad, eeldaksite, et müüsite kolm ühikut, mille soetamine maksab teile 51,50 dollarit. 

Selle meetodi lihtsus on nii selle suurim tugevus kui ka nõrkus. See muudab kuluarvestuse jälgimise lihtsaks, sest te ei pea pöörama tähelepanu sellele, millisest partiist üksus müüdi. 

Kuid see võib olla vähem täpne kui muud spetsiifilisemad kuluarvestusmeetodid, nagu FIFO ja LIFO, kuna eeldate, et teete seda kasutades kulusid kombineerides.

FIFO ja LIFO

FIFO tähistab esimene sisse, esimene välja. Kui teil on kampsunite partii ja müüte ühe, eeldab FIFO, et müüsite selle partii vanima kampsuni, mis teil laos oli.

 • Oletame, et ostsite teatud perioodi jooksul kaks tootepartii. Jällegi, üks partii maksis 50,00 $ ühiku kohta ja teine ​​​​53,00 $. Ostsite igas partiis 10 ühikut, seega kulutasite 1030,00 dollarit
 • Müüte 11 ühikut. FIFO-s eeldate, et müüsite kõigepealt need vanema partii üksused, mis maksis teile 50,00 dollarit ühiku kohta 
 • 10 müüdud ühikut maksavad teile 50,00 dollarit. Üks maksis teile 53,00 dollarit. Kokku müüsite varud, mille soetamine maksis teile 553,00 dollarit

LIFO aga tähistab viimast sisse, esimesena välja. See on vastupidine FIFO-le – kuluarvestuse jaoks eeldatakse, et viimane, mille ostsite, on esimene, mille müüte. LIFO-d kasutatakse jaemüügis harva, kuna see ei anna enamiku jaemüüjate jaoks nii täpseid hinnanguid kui FIFO. Tegelikult on LIFO-meetod rahvusvaheliste finantsaruandluse standardite kohaselt enamikus maailmas keelatud.

Millised on FIFO eelised?

Enamiku jaemüüjate jaoks pakub FIFO teie laoseisu kõige täpsemat esitust. Kuigi te ei pruugi igal müügil müüa partii vanimat toodet, liigute tõenäoliselt vanemaid kaupu enne uuemat. 

Regulaarne leppimine

Regulaarne varude vastavusse viimine tähendab, et olete alati kursis oma laoseisuga. Saate tabada kokkutõmbumist enne, kui see käest ära läheb, andes teile võimaluse põhjuse paremini kindlaks teha, enne kui see käest ära läheb. 

Füüsiline laovaru loeb

Täielik tegeliku varude loendus tähendab iga teie käsutuses oleva üksuse loendamist. Kuigi see annab teile võimalikult täpse pildi teie varude tasemetest, kulub täielike loenduste tegemiseks liiga palju aega, et seda sageli teha.

Peaksite tegema täieliku loenduse vähemalt kord aastas. Parim on neid teha siis, kui teie SKU tase on madalaim , tavaliselt jaanuari viimasel nädalavahetusel või juuli lõpus.

Tsükli loeb

Saate ületada lõhe oma varude täieliku loenduse vahel tsükliloenduse abil, mille käigus loendate väiksemat kogust laoseisu sagedamini. Nii jälgite endiselt oma varude taset, ilma et peaksite kogu oma laoseisu läbi vaatama, mis oleks sageli liiga aeganõudev.

Tõhusaks tsükliloenduseks valige oma laoseisust üks või kaks jaotist, millele keskenduda. Näiteks võib raamatupood otsustada kõik oma lasteraamatud loendamiseks üles lugeda, kuid mitteilukirjanduslikud raamatud jätta teistsuguseks loendamiseks. 

Kohapealne kontroll

Kohapeal kontrollides loendate sama osa oma laoseisust mitu nädalat järjest. See aitab teil leida mustreid – kas mõni laoseisu tase kogeb rohkem või vähem liikumist, kui ootate? Kas teatud tüüpi tootes esineb seletamatut kokkutõmbumist?

Võiksite kaaluda oma kõrge riskiga laoseisu, näiteks odavate tarvikute, mis pole ümbrise taha lukustatud, regulaarset kohapealset kontrolli.

ABC analüüs

ABC varude klassifikatsioon – ABC tähistab tegevuspõhist kuluarvestust – põhineb ideel, et 80% teie tulust pärineb teie toodete 20% parimalt. 

Kui kasutasite ABC analüüsi, sorteeriksite oma varud kolme ämbrisse.

 • Rühm A: 20% SKU-dest, mis toovad 80% tulust
 • Rühm B: 30% SKU-dest, mis toovad 15% tulust
 • Rühm C: 50% SKU-dest, mis toovad 5% tulust

Need kolm kategooriat ei tohiks olla klientidele suunatud – need on mõeldud teie taustahalduse eesmärgil. 

Kuidas on ABC-analüüs laohalduses kasulik?

ABC varude klassifikatsioon aitab teil tõhusamalt varude loendamist teha.

 Kui kasutate oma laoseisudel silma peal hoidmiseks tsüklite loendamist, saate oma ABC-kategooriate abil tagada, et jälgite tähelepanelikult oma tipptegijate varude taset. Kuigi teie B- ja C-kauplused toovad endiselt tulu, pole need teie superstaarid. Neid tooteid tuleb lugeda harvemini, kuigi neid tuleb siiski lugeda.

Valides tooteid oma varude loendi jaoks, peaksite keskenduma oma rühma A varude sagedasele loendamisele ning poolsagedale B- ja C-varude loendamisele. 

 

Näpunäiteid optimeeritud POS-i laosüsteemi seadistamiseks

Jaemüüjana on varude haldamine teie ettevõtte tuum. Teie POS-i laosüsteem peaks olema seadistatud nii, et saate sealt teavet saada, mitte ainult tooteid teisaldada. See peaks teie jaoks toimima ja teie elu lihtsamaks muutma, selle asemel, et olla teie ettevõtte juhtimisel täiendav komplikatsioon. 

Siin on mõned varude haldamise parimad tavad , mida saate järgida.

Looge oma kategooriate jaoks optimaalne hierarhia

Teie kategooriad peaksid järgima ühtset sisemist loogikat, mis aja jooksul palju ei muutu, et saaksite võimalikult tõhusaid andmeid. See tähendab, et te ei tohiks olla oma kategooriatega liiga konkreetne – kui need töötavad ainult väga konkreetsete toodete puhul, ei ole need optimaalne hierarhia. 

Näiteks võtame rõivamüüja, kes müüb kolme erineva kaubamärgi kampsuneid, nii kilp- kui ka v-kaelusega.

 • Teie tipptasemel kategooria peaks olema kampsunid
 • Teie alamkategooriad peaksid olema kilp- ja v-kaelusega
 • Te ei pea kaubamärke kategooriaks muutma . Teie POS-tarkvara peaks teie jaoks kaubamärke jälgima

Rusikareeglina ärge kunagi pange ühe tippkategooria alla rohkem kui 10 alamkategooriat.

Hoidke oma tipptaseme kategooriad järjepidevad. Kui üks kategooria on kampsunid, võiks teine ​​olla T-särgid või seelikud.

Kategooriate optimaalne hierarhia tähendab, et saate edaspidi paremini võrrelda oma müügiandmete mustreid, seega kulutage aega süsteemi seadistamiseks, mida saaksite kasutada aastaid. 

Loendage oma laoseisu

Oleme selles juhendis paar korda maininud varude loendamise tähtsust – ja seda seetõttu, et me ei saa seda piisavalt rõhutada. Lugege tsüklit järjepidevalt ja sageli. Hoidke oma kokkutõmbumisel silm peal.

Määrake kogu oma varude ümbertellimuse punktid 

POS, nagu Lightspeed, salvestab ümbertellimispunktid, nii et teil on vaja ainult aruannet käitada, et näha, millised tooted on soovitud laoseisust madalamal. Ümbertellimispunktide määramine tähendab, et peate kulutama vähem aega, et käsitsi jälgida, mida iga ostuperioodi jaoks ümber tellida tuleb.

Hallake oma oste oma POS-süsteemist

Kui kasutate varude haldamise tarkvara , selle asemel, et toetuda pliiatsile ja paberile või arvutustabelitele, on vähem tõenäoline, et teete inimlikke sisestusvigu ja säästate väärtuslikku aega. 

Samuti peaksite saama kiiresti jälgida olulist teavet, näiteks:

 • Praegused varude tasemed 
 • Maksumus ühiku kohta, müüja kohta 
 • Ajaloolised müüginumbrid
 • Avatud tellimused ja laoseisud tellimuse alusel
 • Varud teie poodi toimetamisel 

 

Varude juhtimise näited

Kõigil vertikaalidel ei ole samad vajadused. Siin on mõned näited selle kohta, kuidas eri tüüpi jaekauplused võivad hakata mõtlema oma kõige pakilisematele varude haldamise vajadustele.

Golfiprofessionaalide poe varude haldamine

Golf pro poe laovarude haldamine tähendab lõppkokkuvõttes ultraspetsialiseerunud sporditarvete laoseisul silma peal hoidmist. 

Professionaalne kaupluse omanik võib eelistada oma varude klassifitseerimist ABC-meetodiga . Professionaalsed poe kliendid külastavad poodi harva üksi poe pärast – nad on siin, sest nad on siin, et väljakul golfi mängida. Professionaalsel kauplusel peavad oma tipptegijad alati käepärast olema, sest kui nad on millestki välja müüdud, on kliendil palju lihtsam peatuda teel koju mõnes muus poes kui tulla tagasi kursusele ainult selleks, et pood.

Kui varud on rühmadesse liigitatud, teab propoe omanik oma A-rühma laoseisu ümbertellimispunkte tähelepanelikult jälgida, et vältida varude lõppemist   .

Moemüüja varude haldamine

Varud on igasuguse jaemüügi jaoks halvad, kuid moemüüja võib probleemile läheneda teisiti kui professionaalne pood. Nad võiksid kasutada moemüügi varude haldamise tarkvara, et jälgida oma pöördeid ja läbimüüki, et nad teaksid, kui sageli oste sooritada, et vältida tühje riiuleid.

Kiirus on oluline ka moevarude haldamisel. Mida kiiremini saate uued tükid müügipõrandale, seda rohkem eristute konkurentidest. Näiteks moehiiglane Zara kasutab just-in-time laohaldust , et uued tükid kiiresti välja tuua, ilma liigse laoseisuga mängimata. 

 

Praktikas: inventari ostmine

Mis juhtub siis, kui teil on optimeeritud varude haldamise seadistus?

Esiteks on varude ostmine lihtsam ja sujuvam. Teadlikumate otsuste tegemiseks on teil käepärast puhtad ja kasutatavad andmed.

1. samm: plaan

Optimeeritud laohaldussüsteemiga on varude prognoosimine lihtsam. Saate ühe pilguga kontrollida, millised kategooriad ja tooted toimivad hästi ja millised mitte.

Varude seadistamine ja haldamine tehnoloogia abil tähendab paremat ülevaadet oma varude läbimüügimäärast . Teie läbimüügimäär aitab prognoosida nõudlust; selle mõõtmine tähendab, et saate koostada tõhusa tellimisplaani. 

 • Kõrge läbimüügimäär tähendab, et teie laovarud müüakse kiiresti, seega peaksite järgmise tellimuse esitamisel jälgima kõrge müügimääraga tooteid. 
 • Madala läbimüügimääraga tooted vajavad aga uusi reklaamplaane, olgu selleks siis keskendumine edasimüügile, allahindlustele, tootepakettidele või muule

Kui varude toimivusandmed on käepärast, saate määrata mõistliku eelarve. Saate nõudlust täpsemalt prognoosida, et saaksite oma varude ROI-st parema ülevaate. 

2. samm: ostke

Kui olete oma eelarve planeerinud ja vaadanud, millised varud hästi toimivad, on aeg varusid osta. 

Abi saamiseks pöörduge oma müügikoha süsteemi poole. POS-il, nagu Lightspeed, on sisseehitatud ostutellimused, nii et saate seda sammu hallata samast kohast, kus haldate oma laoseisu. Kui teie aktsia saabub, peate need lihtsalt skannima, et lisada see oma haldussüsteemi. 

Looge kindlasti kõik uued kategooriad, mida oma aktsiate jaoks vajate, sama optimaalse hierarhia all, mille lõite varem!

3. samm: halda

Nüüd, kui olete oma varud planeerinud, ostnud ja kätte saanud, on aeg seda hallata.

 • Määrake kord nädalas aeg oma varude toimivuse ja läbimüügi määra kontrollimiseks. Jaemüügi analüüsitarkvara kasutamine aitab teid siin
 • Muutke oma müügistrateegiat vastavalt vajadusele, kui teie läbimüügimäär ei vasta soovitud tasemele
 • Kohandage oma ümbertellimuse punkte vastavalt vajadusele, lähtudes sellest, kui kiiresti või aeglaselt teie varud müüakse 
 • Loendage regulaarselt tsüklit ja kontrollige oma varusid, et jälgida taset ja kokkutõmbumist

 

Tuleviku planeerimine: talitluspidevuse plaani koostamine

Tugev varude haldamine tähendab, et teid ei üllata vähem – saate oma kulusid ja kulusid paremini hallata, saate hoida oma kahanemisel silma peal ja optimeerida olemasolevaid laoseisu. Teate, mis müüb ja mis mitte, seega olete alati valmis oma kliente teenindama.

Viige seda ettevalmistust edasi, kasutades õpitut, et alustada oma äritegevuse järjepidevuse plaani . Kuigi te ei saa oma prognoosimisel kõike arvesse võtta , võite end ootamatusteks valmis seada. 

Kui olete huvitatud sellest, kuidas Lightspeed aitab teil oma laoseisu paremini hallata, siis räägime.

Leave a Reply

Your email address will not be published.