Kuidas arvutada ja suurendada oma varude käibe suhet

Professionaalseks jaemüüjaks olemine tähendab enamat kui teadmist, kuidas müüa õigeid tooteid õigetele klientidele. Peate olema ka varude haldamise ekspert ning oma ettevõtte optimeerimiseks peate teadma, kuidas müüki ja laoseisu ühendada.

Siin tulebki sisse oma varude käibe suhte teadmine . Selle numbri teadmine võib anda teavet selle kohta, kuidas planeerite oma oste, kuidas müüte oma kaupu ja palju muud.

Laske oma inventar meie giidiga riiulitelt lennata

Tänapäeval peavad jaemüüjad leidma loomingulisi viise nende poodi sattujate tähelepanu köitmiseks. Vaadake meie juhendit, et õppida, kuidas luua suhteid aknaostlejatega ja luua püsiv mulje, mis müüb.

Mis on varude käibekordaja?

Varude käibekordaja on viis, kuidas mõõta, mitu korda olete oma varud teatud perioodil läbi müünud ​​ja välja vahetanud – teisisõnu, mitu korda need on ümber pööratud . Oma varude käibe suhte tundmine annab teile olulise ülevaate teie ettevõtte toimivusest. Suurem varude käibekordaja näitab tervet äri, samas kui madalam suhe võib põhjustada probleeme. 

Pikaajaline varude hoidmine on ärile halb. Kui te oma aktsiaid ei müü, ei too te tulu, et katta oma tegevuskulusid, teenida kasumit ega osta uusi aktsiaid. Kuna varud muutuvad tolmuseks ja surnud varuks, takistab see teid investeerimast uutesse toodetesse, millest kliendid võivad huvitatud olla. Lõppkokkuvõttes jääte konkurentidest maha.

Varude käibekordaja arvutamine tähendab, et saate vältida aeglaselt liikuvate varude pimestamist. Saate mõõta oma ettevõtte seisundit, heita pilk uute müügistrateegiate mõjudele, kohandada hinnakujundust ja vajadusel ümber hinnata oma ostustrateegiaid, selle asemel, et oodata reageerimist pärast seda, kui on liiga hilja.

Oluline on märkida, et mõnes tööstusharus toimub müüdavate toodete olemuse tõttu rohkem laoseisu kui teistes. Näiteks rõivad ja kiiresti riknevad kaubad pöörlevad kiiremini kui autod; kiirmood pöördub kiiremini kui luksusmood. 

 

Kuidas arvutada varude käibekordajat

Varude käibekordaja arvutamiseks on kaks võimalust: kasutades müüki või müüdud kauba maksumust (COGS) .

Kui kasutate oma müüki, näeb valem välja järgmine:

Müük / keskmine laovaru = varude käibe suhe

Müüdud kauba maksumuse kasutamine varude suhte arvutamiseks võib olla täpsem . Müüginumbrid sisaldavad juurdehindlust, mis võib teie suhet paisutada ja anda teile suurema arvu. 

Kui teil on müüdud kaupade maksumus käepärast, peaksite müügi asemel kasutama seda numbrit.

Kui kasutate müüdud kaupade maksumust, näeb valem välja järgmine:

Müüdud kaupade maksumus / keskmine laovaru = varude käibe suhe

Mõlemal juhul peate teadma oma keskmist laoseisu. Saate selle arvutada järgmise valemi abil:

(Algusvaru + Lõppvaru) / 2 = Keskmine laoseisu

Varude käibe näited

Parema mõistmise huvides vaatame näidet. Oletame, et tahtsime arvutada, kui kiiresti meie rõivapood oma kingavarusid ümber vahetas.

Esiteks peame teadma müüdud kaupade maksumust. Kontrollime oma aruandeid ja näeme, et aasta jooksul müüdud kingad maksid 5000 dollarit.

Kiire näpunäide: kas kasutate Lightspeedit? Sisseehitatud kogusummade aruande  abil saate teada oma müüdud kaupade maksumuse .

Järgmiseks peame teadma oma algus- ja lõpuvarude maksumust aasta jooksul. Kui see teave on meil olemas, liidame kulud kokku ja jagame need kahega kokku 1300 $.

Neid numbreid kasutades vaatame oma varude käibe suhte valemit.

5000 / 1300 = 3,8

Käisime eelmisel aastal kingavaru üle 3,8 korda.

Teise võimalusena, kui me ei soovi ise matemaatikat teha, võiksime lihtsalt Lightspeed Analyticsis käivitada pöördearuande ja leida kingade tipptaseme kategooria. Suhtarv märgitakse aruandesse.

Varude müügipäevade arvutamine (DSI)

Teine valem, mille saate oma arsenali lisada varude käibe mõõtmiseks, on varude müük päevade kaupa (DSI). Mõnikord nimetatakse seda päevade laoseisu tasumata (DIO) või päevade laoseisuks (DII), see aitab teil mõõta keskmist aega, mille jooksul teie raha on laoseisuga seotud, ja asetab varude käibe igapäevasesse konteksti.

Mõõtmise leidmiseks võtate oma aastalõpu varude väärtuse, jagate selle COGS-iga ja korrutage seejärel aasta päevade arvu (varude väärtus / COGS) x 365 = DSI-ga 365-ga.

Oletame näiteks, et teie aastalõpu varude väärtus on 80 000 dollarit ja teie COGS on endiselt sama 500 000 dollarit, mida kasutasime eelmistes näidetes. Kui ühendate need numbrid DSI valemiga, (80 000 / 100 000)365 = 58,4. See tähendab, et teie laoseisud muutuvad iga 58,4 päeva järel. Sularaha on laoseisus kinni veidi vähem kui kaheks kuuks.

Üks asi, mida tuleb märkida, on see, et olenemata sellest, kuidas valite varude käibe arvutamise, on oluline olla järjepidev, et tagada õunte võrdlemine õuntega .

 

Mis on hea varude käibekordaja?

Suurem varude käibekordaja on tavaliselt parem. Kõrge suhtarv näitab üldiselt järgmist:

  • Ostate piisavalt varusid. Teie ostueelarve on õige ja teie varude prognoosimine on täpne. Te ostate piisavalt, et teil oleks nõudluse rahuldamiseks täis riiuleid, kuid mitte nii palju, et teil oleks liiga palju.
  • Teie töötajad müüvad teie varusid tõhusalt. Teie kliendid reageerivad teie müügitaktikatele hästi ja teie töötajad pakuvad head teenindust.

See võib aga tähendada ka seda, et te ei esita varude täiendamisel piisavalt suuri tellimusi. Kui teie varude käibekordaja on erakordselt kõrge, võivad teie kliendid sageli sattuda tühjadele riiulitele, kui nad ootavad, kuni te kaupa ümber tellite. Kuna see võib kliente eemale peletada, on oluline jälgida, kui sageli teil laost otsa saab. 

Kiire näpunäide: määrake Lightspeedis kõigi oma kaupade ümbertellimispunktid ja käivitage sisseehitatud ümbertellimuste loendi aruanne, et vältida varude lõppemist. 

Kui teie varude käibe suhe on madal , võite tegeleda ühe või mitme järgmise probleemiga.

  • Olete varusid liiga palju . Ostate oma tellimustes liiga palju ühikuid ja kliendid ei vasta samale nõudlusele.
  • Teie laoseisud ei vasta klientidele. Ükskõik, mis teil riiulitel on – isegi kui te ei tunne, et teil oleks liiga palju varusid –, pole see, mida teie kliendid teilt tahavad. Nad võivad hoopis oma vajaduste rahuldamiseks minna konkurentide juurde.
  • Teie müügitaktika pole piisavalt tugev. Teil võib olla laos kõige eesrindlikumaid, soovitud tooteid… aga kui teie kliendikogemus pole hea, võite kaotada müügi.

Teie varude käibe võrdlemine tegevusalade lõikes

Mis täpselt on madal või kõrge suhtarv , sõltub tööstusharust . Moemüüjate keskmine pöörete arv on näiteks 4 kuni 6, samas kui automüüjate keskmine pöörete arv on 2 kuni 3, kuid autoosade käive võib ulatuda 40-ni. Kui olete oma suhtarvu kindlaks teinud, uurige oma tööstusharu keskmist pöörete arvu, et võrrelda end sellega. võistlus. 

 

Kuidas suurendada oma jaekaubandusettevõtte varude käivet

Kui teie varude käibekordaja on teie valdkonna keskmisest madalam, peate tegutsema.

Kohandage oma ostuplaane

Korrastage oma varud täpse laoprognoosi abil . 

Võrrelge erinevate kategooriate käibe suhet nende müüginumbritega ja vaadake, kust saaksite hakata vähem tellima. Kui mõne konkreetse toote või kategooria müük on hakanud langema, võite kombineerida nende vähem tellimist uute toodete toomisega, mis vastavad paremini teie enimmüüdud toodetele.

Vaadake üle oma hinnastrateegiad

Hinnakujundus võib kliente eemale peletada, isegi kui toodete kvaliteet ja nende kogemused langevad. Kui teie müük ei ole tugev, võiksite kaaluda mõne järgmiste hinnastrateegiate rakendamist .

  • Hulgihinnad: see on koht, kus kliendid säästavad raha selle põhjal, kui palju ühikuid nad ostavad (1 3 dollari eest, 2 5 dollari eest, 3 7 dollari eest jne).
  • Hooajalised allahindlused: kui teie jaemüügiettevõttel on hooajaline eelis – näiteks rõivaste hooajad –, alustage allahindlust järk-järgult hooaja alguses. Selle asemel, et korraldada hooaja lõpu allahindlusi, kus proovite suurte allahindlustega palju varusid liigutada, alustage poole hooaja pealt palju väiksemate allahindlustega ja suurendage sealt allahindlust.
  • Komplekti hinnakujundus: sarnaselt hulgihinnaga saavad kliendid vähem makstes rohkem. Siin aga koondate laovarude teisaldamiseks erinevad kaubad kokku. See sarnaneb edasimüügiga, kuid osa müügitööst on juba tehtud, kui teete tootekomplekte ise. 

Proovige uut müügitaktikat

Saate parandada nõrka müüki, muutes teiega ostlemise põnevaks . Lisaks toodete müümisele saavad teie töötajad muuta teie poe meeldejäävaks kaubamärgiks, mille juurde kliendid soovivad tagasi tulla.

Kaaluge isiklike ostjate kohtumiste leppimist . Te ei pea olema luksuskaupade jaemüüja, et pakkuda oma klientidele valgeid kindaid. Kohtumise oste saab teha tavapärastel tundidel või pärast tundi, isiklikult või veebis videokõnede kaudu. See annab klientidele intiimsema ostukogemuse, mis annab teie töötajatele rohkem võimalusi edasimüügiks.

 

Tervislik äri kõrgematest pööretest

Teie varude käibekordaja on oluline KPI, millel peaksite silma peal hoidma. Mõelge sellele kui kanaarile oma jaemüügis olevas söekaevanduses – kui see hakkab langema, siis teate, et ostude optimeerimisel ja müügitaktika kohandamisel on vaja teha otsustavat tööd.

Jaemüügi laoseisu haldamine? Seda me teeme kõige paremini. Kui soovite vestelda selle üle, kuidas Lightspeedi sisseehitatud aruanded ja tööriistad võivad aidata teil saada varude haldamise ja prognoosimise viisardiks, võtke ühendust .

Leave a Reply

Your email address will not be published.