Kuidas suurendada jaemüüki: 10 näpunäidet

Siin on midagi, mis on jaemüüjate meeltes üle kogu maailma: kuidas suurendada jaemüüki kauplustes.

Enamik jaemüüjaid jagab eesmärki suurendada külastajate arvu ja tuua jätkuvalt ostlejaid oma kauplustesse tagasi, kuid sellel eesmärgil on ka teine ​​takistus: milleks on rohkem kliente, kui te ei kasuta oma poemüügist maksimumi? 

Olenemata sellest, kas tegemist on rist- ja lisamüügi, reklaamide või lihtsalt suurepärase klienditeenindusega, on tipptundidel rohkem müümine kohustuslik igale jaemüüjale, kes soovib oma ettevõtet laiendada. 

Selles postituses keskendume sellele, kuidas saate seda teha kümne jaemüügi näpunäide abil: 

 1. Otsige üles oma poe tipptunnid
 2. Planeerige oma parimad müügipartnerid
 3. Pakkuge tõhusat müügikoolitust
 4. Reklaamige oma kohalikku kaubamärki
 5. Muutke lojaalsus oma jaemüügistrateegia oluliseks osaks
 6. Paku tasuta kohaletoimetamist… teie poodi
 7. Pakkuge tasuta ja tasulisi teenuseid 
 8. Käivitage tähelepanu äratavad kampaaniad
 9. Paku klientidele personaalset teenindust kaupluses
 10. Kiirendage ostuprotsessi

Kuidas suurendada jaemüüki: mida kliendid soovivad

Hea uudis on see, et te ei võitle ülesmäge, et kliente poodi meelitada. Poes ostlemine edestab mobiiltelefoniga ostlemist ja arvutis e-kaubandust – ja see edestab neid palju, kusjuures üle poole USA klientidest eelistab seda. 

Siiski peate tegema pisut tööd, et veenda kliente, et pärast poes käimist tasub rohkem kulutada. Ei piisa oma uste avamisest ja ootamisest, kuni nad teie juurde tulevad. Teie konkurendid seda juba teevad. Kui soovite kasutada ära tippperioode, et rohkem müüa, on teil vaja jaeturundusstrateegiat, mis põhineb klientide hetkesoovidel.

Meie hiljutise ülemaailmse jaemüügitööstuse uuringu kohaselt on kliendid keskendunud neljale peamisele ostutegurile:

 • Kohalik ostlemine. 63% klientidest üle maailma arvab, et kohalik ostlemine on oluline ja 37% plaanib sagedamini oste teha. See on hea uudis sõltumatutele jaemüüjatele. 
 • Tasuta saatmine ja kohaletoimetamine. Tasuta kohaletoimetamine on proovitud ja tõeline lemmik ning ostujuhtide nimekirja esikohal. Kuigi seda peetakse peamiselt e-kaubanduse kontekstis, saab füüsiline jaemüük seda poodi tasuta kohaletoimetamise kaudu ära kasutada.
 • Lojaalsus. Kliendid soovivad osta kaubamärke, mida nad tunnevad ja armastavad, ning soovivad selle eest tasu saada. Arvestades, et olemasolevad kliendid on väärtuslikumad kui uued kliendid, saavad jaemüüjad jaemüüki suurendada, kahekordistades oma lojaalsusprogramme. 
 • Isikupärastamine. Kliendid tahavad tunda, et nende lemmikpoed tunnevad neid. Kui otsite, kuidas jaemüüki suurendada, vaadake oma müügipartnereid ja tehnoloogiat, mida nad isikupärastatud klienditeeninduseks kasutavad. 

Loovad viisid jaemüügi suurendamiseks 

1. Otsige üles oma poe tipptunnid

Esimene asi, mida peate tipptundidel rohkem müüma, on tegelikult teada, millal on teie tipptunnid. 

Pool teie kogumüügist pärineb umbes 20 kõige aktiivsemalt nädalast – see on 50/20 reegel . 2020. aastal suurenes müük müügi tipptundidel veidi, kuna ostjad keskendusid rohkem oma väljasõitudele ning tipphetked ise nihkusid õhtutelt ja nädalavahetustelt pärastlõunatele ja tööpäevadele. Nüüd on mõned neist tippudest nihkunud tagasi 2020. aasta eelsele tasemele, kuid pole kindlat reeglit, mis ütleks, et teie ostjad järgivad kumbagi mustrit. 

Kui teadsite oma tipptundidest enne 2020. aastat hästi, soovite ikkagi teada, millal ostjad praegu oste teevad. Isegi kui töötajad naasevad kontorisse, on elumustrid piisavalt raputatud, et soovite oma klientide tegevust veel kord kontrollida. 

Alustuseks hinnake oma poes olevate inimeste arvu ja seda, millal nad kõige tõenäolisemalt ostavad. Selle saate teada oma müügikoha süsteemi müügi- ja töötajate aruannetest; Lightspeediga soovitame tõmmata aruanne Müük päevatundide kaupa, et saada selge ülevaade iga kellatunni osa kogumüügist. 

Kuid pidage meeles, et poe suurim liiklus ei pruugi olla vastavuses teie müügiaegadega. Kui kliendid lihtsalt sirvivad, ei suuda teie müügikohasüsteemide müügiaruanded seda teavet hõlmata. 

Kui olete huvitatud oma tehinguvaba poe liiklusest, oleme RetailNexti suur fänn. See on inimeste loenduri lahendus, mis mõõdab sissekäivaid kliente, keskmist külastuste kestust ja poe voo mustreid ning suunab need numbrid reaalajas teie müügikoha süsteem. 

Samuti on hea mõte võrrelda oma veebimüüki poemüügiga nädalapäevade kaupa. Kas on nädalapäevi, mil veebimüük või saidi liiklus kasvab? Võib-olla saate korraldada kampaania, mis on mõeldud ainult poe klientidele (või pakkuda tasuta poest järeletulemist), reklaamida seda oma saidil ja muuta rohkem veebiliiklust poemüügiks. 

Teades, millal teie veebipood on kõige aktiivsem, saate uurida päevajaotuskampaaniate käitamist , ajastada paremini oma poe pakkumisi ja muuta selle liikluse müügiks.  

2. Planeerige oma parimad müügipartnerid

Nüüd, kui teate, millal on teie tipptunnid, saate ajastada oma A-meeskonna müügipartnerid, et liiklust maksimaalselt ära kasutada. Loodetavasti on teie müügimeeskond kõikjal tugev, kuid sellegipoolest on igas poes tipptegijaid, kes tõesti silma paistavad. 

Heitke pilk oma töötajate aruannetele ja määrake kindlaks müügipartnerid, kellel on kõige suurem kogumüük ja kaubaartiklid tehingu kohta võrreldes nende töötundidega. Võimalusel soovitame kontrollida ka nende klientide arvustusi ostujärgse NPS-i uuringu kaudu .

Soovite tuvastada müügipartnerid, kes on müükide lõpetamisel kõige tõhusamad, ja lisada nad tipptundide ajakavasse, sest just nemad saavad kõige rohkem tulu teenida.

Jaemüüginõuanne: töötajate tulemuslikkuse aruanded aitavad teil neid andmeid leida. Oma superstaaride leidmiseks proovige käitada lisamüügi aruandeid. See võib teile palju öelda selle kohta, milliseid meeskonnaliikmeid soovite nendel kiiretel perioodidel kutsuda.

Paljudel juhtudel on neil müügipartneritel kõige rohkem kogemusi ja palju teadmisi teie kaubamärgi, teenuste ja toodete kohta. Nad saavad kliente tõhusalt aidata ja naeratades pakkuda asjakohaseid soovitusi. 

Kui ootate suurt liiklust, soovitame ajastada vähemalt ühe parima toimivusega kasutaja. 

Kuid selleks, et omada üleüldse parimaid müügipartnereid, peavad sul olema töövalmis müügipartnerid – töötajad, kes pole läbi põlenud ja kes on motiveeritud pakkuma parimat võimalikku klienditeenindust. Pandeemia on jaemüüjate töötajate moraalile raskelt mõjunud, kuna paljud on tööstusest sootuks lahkunud.

Hea uudis on see, et teie müügieesmärgid on täpselt kooskõlas kahe peamise asjaga, mida töötajad peavad vähem läbipõlena tundma: ettearvatavus, paika pandud ajakava ja juhtide tunnustus . 

Teie tippperioodid ei tohiks nädalast nädalasse palju muutuda, seega peaks teie tipptegijatel olema suhteliselt prognoositav tööperiood. Veenduge, et nad teaksid, et plaanite neid tippperioodidele, sest hindate nende rasket tööd, ja hoidke suhtlusliin kõigile oma töötajatele avatud. 

3. Pakkuda tõhusat müügikoolitust

Ideaalis saavad kõik teie müügipartnerid müügipõrandal end hoida, eriti kui tegemist on toodete ja teenuste tõhusa rist- ja lisamüügiga. 

Ristmüük võimaldab julgustada lisatooteid ostma, näiteks panna kasutajad, kes ostavad kihlasõrmust, ostma sellega sobivat pulmapaela. 

Edasimüük on tava panna kasutajad ostma toodet, mille väärtus on suurem kui see, mida nad algselt vaatasid. Selle 1000-dollarise kihlasõrmuse asemel, mida nad kaaluvad, soovite neile näidata ka 1500-dollarist vastet ja selgitada, miks see on parem, kui arvate, et see jääb nende eelarvesse. 

Nii rist- kui ka ülesmüük võivad märkimisväärselt tõsta keskmist tehinguväärtust (ATV) ja maksimeerida tulu. Veenduge, et teie müügipartneritel oleks piisavalt tooteteadmisi, et nad saaksid soovitada alternatiivseid ja täiendavaid oste, mis vastavad kliendi soovidele ja vajadustele. 

Ristmüügi ja lisamüügi kohta saate põhjalikult lugeda siit , kuid siin on mõned lihtsad jaemüügi näpunäited, mida oma töötajatele õpetada:

 • Soovitage täiendavaid tooteid sellele tootele, mida klient ostab, raamides selle pakendiks, paketipakkumiseks või täiuslikuks komplektiks. Kui nad ostavad telefoni, soovitage ka autolaadijaid ja telefoniümbriseid.
 • Pöörake rõhku funktsioonidele. Lisamüügil otsige klientide vajadusi, mida saaks lahendada kõrgema väärtusega tootega. Näiteks telefoni uuemal versioonil võivad olla paremad kaamera- ja kõnesalvestusfunktsioonid, millest ajakirjanik või reporter võiks palju kasu saada.
 • Küsige, mida kliendil veel vaja võib minna, ja soovitage tooteid. “Kas sa tahtsid veel kedagi osta?” on suurepärane küsimus, mis paneb kliendile aktiivselt lisaostude välja mõtlema. 

4. Reklaamige oma kohalikku kaubamärki

Kuna enamik kliente peab kohapeal ostlemist oluliseks, on oluline toetuda oma identiteedile sõltumatu jaemüüjana, et nad teaksid, et teevad valiku, mis on kooskõlas nende väärtustega.

Teie ettevõtte asukoht mõjutab seda, mida kliendid määratlevad kui kohalikku ostlemist. 

Lightspeed leidis, et Kanada ostjad hindasid oma riigis asuvatelt jaemüüjatelt ostmist rohkem kui keegi teine, keda küsitlesime, ja nad hindavad oma üldises geograafilises piirkonnas viibimist samaväärselt oma linnas asumisega. See tähendab, et saate kanadalasi poodi tuua ja panna nad end seal rohkem ostma, reklaamides silmapaistvalt, et kuulute kanadalastele. Lisaks võib oma provintsis ja oma linnas kodule lähemal tegutsemine tekitada võrdsel määral firmaväärtust.

Võrdluseks avastasime, et Ameerika ostjad hindasid oma linnas asuvate ettevõtetega ostlemist rohkem kui nende laiemas geograafilises asukohas asuvaid ettevõtteid. Et püüda nende tähelepanu ja poe kohalikku hoogu, kasutage ära ülikohalikku maitset. See võib tähendada teie linnas toimuvatel üritustel osalemist ja nende toetamist, partnerlust kohalike põhjustega ja/või suurema osa turunduseelarvest suunamist kodu lähedal asuvatele ostjatele. 

5. Muutke lojaalsus oma jaemüügistrateegia oluliseks osaks

Meie küsitlusest selgus, et kliendid teatasid, et eelistavad uute kaubamärkide avastamise asemel osta tuttavaid ja armastatud kaubamärke. Pidage seda meeles, kui plaanite jaemüüki suurendada: püsiklientidel on vähem tööd, et veenda rohkem kulutama kui uutel klientidel.

Kasutage seda ostujuhti kolmeosalise strateegia abil.

Esiteks: premeerige oma olemasolevaid kliente. Kui nad saavad kohe rohkem ostes teenida järgmisest ostust rohkem punkte või dollareid maha , on neil kiusatus rohkem kulutada. Kui teil pole veel püsikliendiprogrammi , rakendage see kohe ja veenduge, et teie müügipartnerid registreeriksid kassas kliente. Siit leiate näpunäiteid oma püsikliendiprogrammi maksimaalseks kasutamiseks.

Teiseks: meelitage esmakordseid kliente naasma, lubades preemiaid. Teie olemasolevad kliendid juba teavad, miks nad teid armastavad, ja hindavad täiendavat stiimulit ostlemiseks. Teie uued kliendid võivad vajada seda lisatõuget, et hoida teid meeles ja tagasi tulla. Proovige pakkuda registreerumisboonust, mis meelitab kliente poodi tagasi ostma.

Kolmandaks: kasutage oma püsikliendiprogrammi turundustööriistu. Heal lojaalsusprogrammil on tööriistad, mida saate kasutada klientidele pakkumiste ja isikupärastatud ostustiimulite kohta teabe saatmiseks. Sünnipäevapreemiad annavad teile iga-aastase tõuke näiteks klientide poodi tagasi toomiseks. Samuti saate uinuvaid kliente püüda kampaaniaga, mis on mõeldud nende poodi tagasi toomiseks, andes teile võimaluse müüa, millest te muidu ilma jääksite. 

6. Paku tasuta kohaletoimetamist… oma poodi

Klientidele meeldib tasuta kohaletoimetamine. Iga jaemüügistrateegia, mille eesmärk on kulutusi suurendada, peaks seda meeles pidama.

Tasuta kohaletoimetamine võib aga jaemüüjatele olla põhjendamatu rahaline koormus, eriti kuna kliendid soovivad kiiret ja tasuta. Nende teenuste rahastamine sööb teie kasumimarginaali.

On võimalusi, kuidas vähendada linnast väljas asuvate klientide tasuta kohaletoimetamise kulusid, mida saate uurida. Kuid teile lähemate klientide jaoks võite kompromissina pakkuda tasuta järeletulemist (või poest järeletulemist). Nii saavad ostjad e-kaubanduse mugavuse, kuid saavad tellimuse kohe kättesaamisel ooteaja ja saatmiskulude vahele jätta. 

Tarnekuludelt säästmise ja poodi tuleku vahel on ostjatel palju võimalusi osta rohkem, kui muidu oleks. 

7. Pakkuge tasuta ja tasulisi teenuseid 

Täiendavad teenused ei saa mitte ainult julgustada inimesi teie poodi külastama, vaid võivad julgustada ka täiendavaid oste tegema. 

Moe- ja rõivamüüjate jaoks on õmblemine suurepärane näide (tasulisest või tasuta, olenevalt teie eelarvest) teenusest, mis võib suurendada müüki. Kui püksid ei sobi täpselt nii, nagu klient soovib, võite müügi lõpetada, pakkudes rõivast täpselt oma maitse järgi. Lisaks saate kutsuda klienti teie poodi muid rõivaid kohandama. See mitte ainult ei aita teil müüki lõpetada, vaid suurendab korduvate ostude korral selle kliendi eluaegset väärtust. 

Poes pakutavad teenused võivad aidata tipptundidel tehingut sõlmida – need võivad muuta brauserid ostjateks, lisades neile ahvatlemist. Kuid need võivad aidata teil müüki suurendada ka tipptundidel. 

Oletagem, et olete arvutanud ja avastanud, et teie tipptunnid on langenud tööpäevade hiliseks pärastlõunaks. Kui soovite pühapäeviti ja õhtuti poes suuremat liiklust, võite hakata julgustama kokkulepitud ostlemist . Lemmikloomapoes võiks peibutaja külastada poodi väljaspool tipptundi, rõivapood aga võiks siis pakkuda personaalset ostlemist ja stiili. Kohtumised ja teenused toovad nendel aeglasemal ajal liiklust, pakkudes samas teie ostjatele uut väärtust lisaks müüdavatele toodetele.

8. Käivitage tähelepanu äratavad kampaaniad

Siin on lihtne jaemüügi näpunäide: kindel kauplusesisene reklaam võib aidata teie töötajatel rohkem müüki sulgeda. Soovitame keskenduda oma poereklaamidele müügikoha turundusele ja ajatundlikele reklaamidele. 

Optimeerige poes olevaid reklaammaterjale 

Kas teadsite, et teie poe paigutus mõjutab müüki? Odavate lisandmoodulite paigutamine oma kassaaparaadi lähedusse võib ergutada viimase hetke impulssoste. Nimetame seda müügipunkti turunduseks . 

Samuti soovite, et poes oleksid reklaammaterjalid, mis aitavad teie meeskonda ka müügil. 

Märgid, mis kasutavad FOMO-põhist keelt, võimendavad nappust ja kiireloomulisust, et tuletada kasutajatele meelde, et nad peaksid ära kasutama piiratud aja pakkumist, ning võivad innustada inimesi ostma rohkem või erinevaid tooteid. 

Looge ajatundlikke poepakkumisi 

Internetist ostlemine on viimastel aastatel märkimisväärselt suurenenud, osaliselt tänu selle mugavusele (eriti ajal, mil ostjad ei saanud poode külastada). Seetõttu ei ole harvad juhud, kui inimesed tulevad teie poodi sirvima, kuid kellel ei pruugi ostuks motivatsiooni olla.

Saate oma poodi suunata suurema kavatsusega liiklust, reklaamides veebis ajatundlikke poereklaame. 

Tooge kliente oma füüsilisse poodi välkmüügi, suurepäraste laos olevate kaupade pakkumiste ja isegi selliste pakkumistega, nagu tasuta kingitused (nt meigipalett), mille ost ületab teatud väärtuse. Seejärel saate lasta oma hästi koolitatud ja tõhusatel töötajatel võimendada üles- ja ristmüüki, suurendades nende üldist ostude arvu.

Ajatundlik võib siin olla võtmetähtsusega, sest soovite kohe ostude arvu suurendada; kui inimesed tunnevad, et suur osa saab kiiresti otsa, ostavad nad palju tõenäolisemalt kohe, selle asemel, et mõelda. 

9. Pakkuge klientidele personaalset teenust kaupluses

Klientidele meeldib isikupärastamine. Kui iga klient tunneb end poodi astudes tavainimesena, olenemata sellest, kes teil on põrandal, tugevdab teie ettevõte nende jaoks midagi lisavarustust .

Saate kasutada tehnoloogiat, et anda oma müügipartneritele siin jalgu – täpsemalt oma jaemüügipunktis . 

iPadi POS-süsteemid, nagu Lightspeed, annavad teie müügipartnerite kätte (sõna otseses mõttes!) kliendiprofiilide andmebaasi. Kui klient poodi külastab, saab müügipartner tema profiili vaadata ja varasemate ostude põhjal soovitusi anda, isegi kui ta pole kunagi varem kohtunud. See tähendab, et saate iga kord pakkuda isikupärastatud teenust. 

10. Kiirenda ostuprotsessi

Enne pandeemiat olid müügi tipptunnid kaootilised, müügitöötajad ootasid järjekorras, et oma kliente kontrollida, ja kliendid seisid poolel teel järjekorda. Ei olnud haruldane, kui kliendid astusid sisse, otsustasid, et on liiga hõivatud ja läksid tagasi, isegi kui nad oleksid muidu tõenäoliselt ostnud. 

Nüüd, mil liiklus taas pidevalt kasvab, on ostlejad harjunud veebiostlemise mugavusega (millel pole ooteaegu peale saatmise). 

Mobiilse kassasüsteemi seadistamine on midagi, mida peaksid tegema kõik jaekauplused, et jõuda kauplustes esinevate viivituste keskmesse. Igal teie müügitöötajal võib olla oma tahvelarvuti, mida nad saavad kasutada müügi kiireks töötlemiseks ja tehingute sooritamiseks. Nad saavad seda teha kõikjal poes, ilma et nad peaksid olema kassas. See ühtlustab ja parandab nii teie meeskonna kui ka klientide kasutuskogemust. See tähendab ka seda, et müügipartnerid saavad poe kaudu ostjaid teenindada ja kontrollida, julgustades ohutut distantseerumist ja vähendades pikki järjekordi.

Irisyse uuring näitas, et keskmine Ameerika tarbija lahkub pärast kaheksaminutilist ootamist poest ostu sooritamata. Jaemüüjad lihtsalt ei saa endale lubada panna kliente ootama, kuna see mõjutab enam kui tõenäoliselt nende müüki. 

Soovite, et kliendid saaksid osta kohe, kui nad on selleks valmis, kuna see välistab ohu, et keegi pika ooteaja tõttu jalutab. Ja ärge unustage, et mida kiiremini suudab teie meeskond ühe tehingu lõpule viia, seda kiiremini saavad nad teenindada teist klienti ja teha rohkem müüki.

Siin aitab ka äärepealne pikap. See ühendab kiirustavate ostjate jaoks mõlema maailma parima: nad saavad vabal ajal veebis sirvida, seejärel tarneajad vahele jätta ja siiski nautida suurepärast klienditeenindust, mida olete oma kaaslasi koolitanud. Mobiilse müügikohaga ei aeglusta järeletulevate tellimuste käsitlemine müügi tipptundidel teie töötajaid.

Kuidas suurendada müüki jaekauplustes? Tehke tipptundide plaan  

Jaemüügi suurendamine tipptundidel tundub, et see peaks olema lihtne, kuid kui te ei astu tahtlikult samme müügi maksimeerimiseks, on suur võimalus, et jääte suurest tulust ilma. 

Need kümme jaemüüginõuannet aitavad teil üldist müüki suurendada.

 1. Otsige üles oma poe tipptunnid
 2. Planeerige oma parimad müügipartnerid
 3. Pakkuge tõhusat müügikoolitust
 4. Reklaamige oma kohalikku kaubamärki
 5. Muutke lojaalsus oma jaemüügistrateegia oluliseks osaks
 6. Paku tasuta kohaletoimetamist… teie poodi
 7. Pakkuge tasuta ja tasulisi teenuseid 
 8. Käivitage tähelepanu äratavad kampaaniad
 9. Paku klientidele personaalset teenindust kaupluses
 10. Kiirendage ostuprotsessi

Leave a Reply

Your email address will not be published.