Kuidas tuvastada varjatud tasusid ja pidada oma makseteenuse pakkujaga läbirääkimisi parima hinna üle

Kui taotlete erinevatelt kaupmeeste teenustelt hinnapakkumisi, olete ilmselt aru saanud, et seal on palju erinevaid hindu. Samuti võite tunda, et varjatud tasud on lihtsalt mängu nimi.

Lõppude lõpuks on põhjus, miks paljud ettevõtete omanikud väidavad, et on kahte tüüpi ettevõtjaid: need, kes on makseettevõtte poolt põletatud, ja need, keda makseettevõte ei ole veel põletanud. Seetõttu tahame kaupmehi selle üsna keerulise mittemillegi eest tööstuse kohta harida. Sest kui see lahti murda, on see tegelikult üsna lihtne.

Pärast makseprotsessi toimimise tundmaõppimist on järgmine samm tavalise makseteenuse pakkuja kulude ja tasude struktuuri jaotamine. Jätkake lugemist, et saada teavet erinevate hinnamudelite, erinevate varjatud tasude kohta, millele tähelepanu pöörata, kuidas need tasud teie intressimäära mõjutavad ja kuidas saate oma ettevõtte maksete töötlemise üldkulusid vähendada.

Kuidas makset täpselt töödeldakse?

Kaardimakse töötlemiseks on vaja järgmist: hetkest, mil server restoranis POS-is kaarti pühib, kuni makse laekumiseni teie pangakontole.

 1. Müügikoht võtab krediitkaardi andmed ja saadab need teise arvutisse, mida nimetatakse makseväravaks. See seade krüpteerib krediitkaarditeabe, et muuta see turvaliseks.
 2. Seejärel saadab lüüs need andmed töötlevale ettevõttele. See ettevõte suhtleb pankadega veendumaks, et krediitkaart on aktiivne ja kehtiv.
 3. See kinnitus saadetakse seejärel lüüsi kaudu tagasi müügikohta ja terminal teatab serverile, et makse on kinnitatud.
 4. Pärast kinnitamist genereerib terminal tehingu kohta kviitungi ja lisab selle selle öö partii.
 5. Kui süsteem öö lõpus komplekteerib, saadetakse makse koos kõigi teiste komplektis olevate maksetega tagasi lüüsi, mis krüpteerib uuesti kogu krediitkaarditeabe.
 6. Pärast krüptimist saadab lüüs selle partii andmed töötlevale ettevõttele, kes teostab kõik tehingud, kandes raha ettevõtte pangakontole.

Nüüd, kui olete kursis sellega, kuidas protsess taustaprogrammis töötab, vaatame üle teie hinnakujundusmudelite võimalused ja peidetud tasude tuvastamine.

 

Hinnakujundusmudelid

Krediit- ja deebetkaartide töötlemistasude nimekiri on pikk, kuid kui soovite oma poes kaarte töödelda, ei jää teil muud üle, kui need maksta. Mõned on läbiräägitavad, mõned mitte, kuid oluline on end harida, mis need tasud on, kui palju teilt nõutakse ja miks te neid maksate. Kui te seda ei tee, kuidas saate kunagi teada, kas teilt võeti ebaõiglaselt tasu? Veelgi parem, kuidas saate kunagi kindlaks teha, mis on teie tegelik üldkulu?

Kui vaatate ülalolevat visuaali tagasi, märkate, et iga mängija, kes puudutab Sophie 100-dollarise ostu, saab tasu.

 • Ettevõtte omanik saab selle kingapaari eest, mille ta ostab
 • Protsessor saab oma töötlemistasu
 • Kaardi bränd saab oma hindamistasu
 • Väljastanud pank saab oma vahendustasu

Kes maksab kõik need tasud? Noh, sina muidugi. Kuid maksetöötlejad ei kirjelda seda kõike teile oma hinda esitades, kuna see pole ahvatlev . Nad liidavad kõik kokku ja pakivad selle teile arusaadavamal viisil.

Kõige tavalisem viis, kuidas maksetöötlejad oma hinda esitavad, näeb välja järgmine: 2,9% + 0,30 dollarit tehingu kohta ja seda nimetatakse kindlasummaliseks hinnaks.

Kuigi protsessorid valivad tavaliselt selle hinnamudeli, pole see ainus viis selle pakendamiseks. Tegelikult võite oodata kolme erinevat mudelit:

1. Kindlasummaline

Kuidas märgata varjatud tasusid ja leppida oma makseteenuse pakkujaga kokku parim hind

Kõige lihtsam hinnakujundusmeetod. Maksate iga tehingu eest ühe kindla summa , ei rohkem ega vähem. Töötlustasu on ühtne fikseeritud protsent, mis koosneb protsessori, kaardi kaubamärgi ja väljastanud panga kulust. Tehingutasu on fikseeritud summa, mille määrab protsessor ja see toimib puhvrina.

Selle hinnakujundusmeetodi puhul on suurepärane see, et teate alati, mida pärast kaupmehe väljavõtte kättesaamist oodata, ning see muudab anomaaliate tuvastamise palju lihtsamaks ja süstemaatilisemaks, kui neid peaks esinema.

2. Vahetus pluss

Kuidas märgata varjatud tasusid ja leppida oma makseteenuse pakkujaga kokku parim hind

Seda mudelit on raskem mõista kõigi muutujate tõttu, mis tehingu töötlemisel mängu tulevad. Nagu:

 • Tehingu kogusumma
 • Kaardi kaubamärk
 • Kaardi tüüp
 • Väljastanud pank
 • Protsessor
 • Sisestuse tüüp (käsitsi, pühkimine, tüüp)
 • Mis riigist kaart pärit on
 • Kui teete partii välja samal päeval või mitte
 • Jne.

Kõik need komponendid mõjutavad vahendustasu. Märgistustasu määrab aga teie protsessor, mille jaoks neil on oma reeglid ja erinevad tegurid.

Kokkuvõttes kehtib iga teie töödeldava tehingu puhul erinev määr. See muudab teie igakuise väljavõtte saamisel palju raskemaks teada, mida oodata, ja ka vigade kontrollimine muutub palju pikemaks protsessiks.

3. Mitmetasandiline

Kuidas märgata varjatud tasusid ja leppida oma makseteenuse pakkujaga kokku parim hind

Tüüpilisel mitmetasandilisel hinnamudelil on 3 kategooriat: kvalifitseeritud, keskmise kvalifikatsiooniga ja mittekvalifitseeritud. Mõned protsessorid kuuluvad 6 kategooriasse, kuid need on üsna haruldased.

Mitmetasandiline hinnakujundus on kõigist hinnakujundusmudelitest kõige vähem eelistatud, kuna see kipub olema kõige petlikum. See koosneb fikseeritud töötlemis- ja tehingutasust, nagu ka kindlasummaline tasu. Suur erinevus seisneb selles, et tehingud liigitatakse tasanditesse ja sõltuvalt sellest, millise astme alla need kuuluvad, on fikseeritud intressimäär erinev.

Mitmetasandilise hinnakujunduse puhul on petlik see, et te ei saa kuidagi eelnevalt teada, millised tehingud millisele tasemele kuuluvad. Kõik sõltub protsessorist ja nad ei avalda seda teavet. Odavaim esimese astme hinnakujundus on see, mida nad teile reklaamivad ja hinnapakkumisi pakuvad, kuid suurem osa teie tehingutest suunatakse läbi keskmiste või mittekvalifitseeritud tasemete.

See mudel on lõpuks üsna kallis ja võib pärast avalduse saamist põhjustada palju pettumust. Nii et olge ettevaatlik: kui hind on liiga hea, et olla tõsi, võib see olla mitmetasandiline hind.

Meie kaks senti

Iga mudeli jaotust võib olla raske meeles pidada, kui räägite maksete töötlemise esindajaga. Lihtsaim viis iga mudeli logistikat meeles pidada on võrrelda seda millegi muuga, millest juba aru saad. Nagu hüpoteegi intressimäärad.

 1. Kindla intressimääraga hinnakujundus on nagu fikseeritud hüpoteegi intressimäära saamine.
  Teie leping lukustab teid fikseeritud intressimääraga etteantud ajaks.
 2. Vahetus ja hinnakujundus on nagu muutuva hüpoteegi intressimäära saamine.
  Lepingu kehtivuse ajal kõigub teie intressimäär sõltuvalt “turust”.
 3. Mitmetasandiline hinnakujundus on kombinatsioon kahest. Mis ei ole tehniliselt hüpoteegi intressimäära tüüp, kuid te saate selle.

Tasud kokkuleppel

Olenemata valitud protsessorist või nende pakutava hinnamudeli tüübist, on alati ruumi läbirääkimisteks . Vahetustasu (maksetakse väljastanud pangale) ja hindamistasu (makstakse kaardi kaubamärgile) reguleerib kaardiliit, mis muudab need kaubeldamatuks. Need tasud kehtestatakse protsessorile iga tehingu eest ja seega edastatakse need teile tasumiseks.

Kuid töötlemistasu (maksetakse teie makseteenuse pakkujale) on reguleerimata ja sõltub täielikult teie töötleja äranägemisest. Siin saate (ja peaksite) kaubelda.

Varjatud tasud

Neid nimetatakse peidetud tasudeks põhjusega: need on peenes kirjas maha maetud. Nii et arvake ära? Sa pead seda lugema. Kõik see. Me ei saa lubada, et see on väga huvitav lugemine, kuid antud juhul ei saa te seda lubada. Sinna võiks palju peituda.

Tavaliselt võib teie ettevõttele kehtida umbes 15–20 erinevat tavalist tasu ning olenevalt teie lepingust ja hinnamudelist on need erinevad.

 • Kuu- või aastamaks – 0–100 dollarit kuus või 0–300 dollarit aastas
 • Terminali/seadmete tasu – 5–60 dollarit kuus
 • PCI mittevastavuse tasu – 20–120 dollarit aastas
 • Tagastustasu – 10–30 dollarit juhtumi kohta
 • Igakuine miinimumtasu – 0–25 dollarit kuus
 • Tühistamise või ennetähtaegse lõpetamise tasu (ETF)  – 300–1000 dollarit juhtumi kohta
 • Aadressi kinnitamise süsteemi (AVS) tasu – 0,05–0,25 dollarit juhtumi kohta
 • Partiitasu – 0,05–0,30 dollarit juhtumi kohta
 • Rakenduse/seadistustasu – 50–100 dollarit juhtumi kohta
 • PIN-i deebettehingu tasu – 50–60 dollarit aastas
 • Maksevärava tasu – 5–25 dollarit kuus
 • Veebipõhise aruandluse tasu – 0–10 dollarit kuus
 • Konto sulgemise tasu – 20–75 dollarit juhtumi kohta
 • Kaupmehe asukoha tasu – 5–15 dollarit aastas
 • IRS-i aruandlustasu – 25 dollarit aastas
 • Väljavõtte tasu – 5–10 dollarit kuus
 • Häälvolituse tasu (VAF) – 0,25–4 dollarit juhtumi kohta
 • Ebapiisavate vahendite tasu (NSF) – 20–25 dollarit juhtumi kohta

Need on kõige levinumad, kuid neid on rohkem. Kui leiate eellepingust midagi, millest te aru ei saa, ärge kartke küsida oma maksete müügiesindajalt, et saada ülevaade kõigist võimalikest tasudest. Nüüd on aeg, enne kui sa end luku taha paned.

Te mitte ainult ei taga, et saate praegu parima võimaliku hinna, vaid muudate ka enda jaoks palju lihtsamaks ja kiiremaks ebaeetilise arvelduse tuvastamise (kui see peaks juhtuma), kui see igakuine väljavõte saabub.

Teadmine on jõud.

 

Kuidas arvutada efektiivset intressimäära ja juurdehindlust

Teie efektiivne määr on tasude tõttu kaotatud müügi koguprotsent. Seda on lihtne arvutada: jagage kogu kuutasud, nagu väljavõtte tasud, lüüsitasud, seadmete liisingud ja muu, igakuise müügi kogusummaga.

Teie tõhus märgistus võrdleb protsessoreid, mis pakuvad vahetus- või liitumispakette.

Kui teie igakuine müügi kogusumma on 10 000 dollarit ja maksate juurdehindlustasudeks 650 dollarit (sealhulgas väljavõtte tasud ja igakuised lisateenused), on teie tõhus juurdehindluse arvutamine lihtne:

(lisatasu/müügi kogusumma) x 100

= (650/10 000) x 100

= (0,065) x 100

= 6,5 protsenti

See ei tööta mitmetasandiliste või tasuliste protsessorite võrdlemisel, mis ei eralda märgistust vahetusest. Kuid see on põhiline krediitkaardi töötlemise tasu arvutamine, millest piisab alustamiseks.

 

Tegevusmuudatused, mis vähendavad kulusid

Lisaks protsessoriga läbirääkimistele ja varjatud tasudele silma peal hoidmisele on teie ettevõtte juhtimises muudatusi, mis võivad aidata töötlemiskulusid vähendada.

Tehingutüüpide optimeerimine

Olenemata teie töötlejast või kaupmeeste teenusepakkujast maksate teatud tehingutüüpide eest rohkem. Näiteks:

 • Pühkitud tehingud maksavad tavaliselt vähem kui sisestatud tehingud
 • Deebet maksab tavaliselt vähem kui krediit
 • EMV maksab tavaliselt vähem kui pühitud tehingud

Kaupmehena ei saa te kontrollida, milliseid makseviise teie kliendid igal päeval eelistavad või rahakotis on. Siiski ei ole harvad juhud, kui kaupmehed motiveerivad või paluvad oma kliente maksta kindla meetodiga. Näiteks võite gaasi pumpamisel näha sularahas madalamat hinda kui krediidi eest.

Toodete erineva hinna määramine vastavalt makseviisile on mõnevõrra kahtlane taktika, kuid on võimalusi, kuidas saate oma kliente soovitud suunas juhtida. Näiteks võivad selged sildid või kassapidaja sõbralik sõna anda mõista, et eelistaksite, et ostjad maksaksid kindla meetodiga. 

Samuti võib siin abiks olla õige makseriistvara olemasolu. EMV-l on peaaegu alati madalam vahetusmäär kui pühitud kaardil. Siiski ei saa te EMV-tehinguid käitada, kui teil pole EMV-toega lugejat, nii et õige makseriistvara olemasolu on selle algatuse jaoks parim esimene samm.

Lõpuks peaksite võimalusel hoiduma tehingute sisestamisest . Nendel tehingutel ei ole tavaliselt kõrgeim vahetusmäär, vaid need suurendavad teid pettuste ja tagasimakse maksmise koormuse eest. Kaardinumbri sisestamine hoiab mööda paljudest krediitkaartidele sisseehitatud turva- ja autoriseerimisprotsessidest, mistõttu eelistavad petturid varastatud kaartidega niiviisi maksta.

Arveldage tehingud esimesel võimalusel

Teine näpunäide, mis aitab teil krediitkaardi töötlemise määra vähendada, on tehingute võimalikult kiire arveldamine. Paljude väikeettevõtete jaoks on tavaline, et nad teevad seda pärast ettevõtte sulgemist. Kuid pärast pikka vahetust võib olla lihtne seda järgmisele või kahele päevale edasi lükata . Tavaliselt võivad ettevõtted aga oodata parimat vahetuskurssi, kui nad tasuvad tasud 24 tunni jooksul. Seetõttu on see näpunäide eriti oluline, kui kasutate vahetusprotsessorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.