Kuidas valida täiuslik kaubanduspind

Kuigi üha enam tarbijaid pöördub mugavuse huvides veebiostlemise poole, vastutavad enamiku ostude eest endiselt jaemüügipinnad.

Kuigi 54% kõigist ostudest on digitaalkanalite mõju all (näiteks toodete uurimine ja veebiarvustuste lugemine),  toimub 78% kogu USA jaemüügist tavapoodides .

Kuigi COVID-19 pandeemia ajal on e-kaubanduses olnud buum, on füüsilised kauplused muutunud äärepealt järeletulemise ja veebis ostmise ja poest ostmise sõlmpunktideks, mille populaarsus kasvab 2021. aastal eeldatavasti 15% . 

Lisaks sellele statistikale on veel põhjuseid, miks digitaalsed omamaised otse tarbijale (D2C) kaubamärgid, nagu Warby Parker ja Everlane, otsustasid avada füüsilised poed: kui seda õigesti teha, toimivad need brändide keskusena, mis toob kasu müügile, klientide hankimisele ja säilitamisele. . 

Kuid siin on väljakutse: kaubanduspinna avamiseks õige asukoha leidmine. 

Kas peaksite rentima või ostma? Kui palju ruutmeetrit vajate? Kas piirkond meelitab küllalt palju jalakäijaid ? Lisaks neile küsimustele vastamisele peate tõenäoliselt palkama kommertskinnisvaramaakleri ja advokaadi, kes aitaksid teil soodsa üürilepingu üle läbi rääkida. 

Mis on kaubanduspind?

Jaemüügipind on füüsiline koht, kus jaemüüjad müüvad klientidele tooteid ja teenuseid. Need võivad eksisteerida peaaegu kõikjal, kus on kliente, keda teenindada: kaubanduskeskustes, elavates suurlinnades, äärelinnades ja isegi ajutistes hüpikpoodides . 

Kaubanduspinnad erinevad teistest äripindadest selle poolest, et need on ehitatud kliendivoo optimeerimiseks. Need on loodud selleks, et kliendid saaksid ruumis vabalt liikuda ja tooteid sirvida. Lisaks on jaemüügipindadel tavaliselt maja tagaosa – laoruum, kus kaupmehed hoiavad ja kategoriseerivad laoseisu, mis ei ole müügikorrusel. 

Kaubanduspindadele pääseb ka tavaliselt ühistranspordi või autoga. Mõned jaemüüjad otsustavad luua poe “ankurpoodide” lähedal, mis on väga populaarsed kauplused, mis tekitavad läheduses palju liiklust. Ankrupoe näide on Apple Store; inimesed reisivad piirkonda spetsiaalselt selleks, et seda külastada; see on sihtkoht . Jaemüüjad tahavad olla selle lähedal, et nad saaksid kasu suurenenud jalakäijate arvust. 

Ankrupoe näide: Apple Store, mis asub Toronto Eatoni keskuses

 

Kaubanduspinna eelised

Isegi Interneti-ostlemise leviku ja kasvava populaarsuse juures on füüsilise jaekaupluse avamisel palju eeliseid. Tegelikult on e-kaubandus selle kasvu summutamise asemel tõstnud jaekaubanduse uutele kõrgustele ja toonud kaupmeestele kasutusele uusi viise tarbijatega suhtlemiseks, neile müümiseks ja teenindamiseks. 

 1. Võimalus
 2. Ehitage bränd
 3. Kliendi kogemus

1. Võimalus

Meie jaemüügitrendide aruandes uurime, kuidas edusammud ja täiustatud jaemüügitehnoloogia üha suurem juurdepääs on andnud sõltumatutele kaupmeestele võimaluse konkureerida suurte jaemüüjatega. 

Tänu ülipersonaliseeritud teenusele, keskkonnasäästlikele tavadele ja tugevamatele sidemetele oma klientuuriga on sõltumatutel kaupmeestel võimalus end kogukonna keskusteks tsementeerida ja areneda.

Kliendid, kes suhtlevad müügipartneritega, kulutavad tavaliselt rohkem kui need, kes seda ei tee. Nagu WGSN teatas oma valges raamatus The High-Velocity Consumer , NBA poes New Yorgis suurenesid konversioonid 182%, kui kliendid suhtlesid müügipartneriga. See toetab PWC aruannet , milles väidetakse, et 82% tarbijatest ihkab jaemüügikogemuses rohkem inimlikku suhtlust. 

Ja kuigi veebis ostlemisel on palju nippe kliendi ostukorvi suuruse suurendamiseks, nagu tasuta tarneläved ja soovitatud lisatooted, ei saa te aga inimestevahelist sidet. E-kaubandus on rangelt tehingupõhine, mitte kogemuslik. 

2. Looge bränd

Jaemüügipind võib toimida tõhusa turundusvormina. Digitaalsete kaubamärkide, nagu Glossier, jaoks nägid nad jaemüügipinna avamist võimalusena kureerida täiesti brändipõhist kliendikeskset kogemust alates hetkest, mil nad sisenevad.

“Jaekauplused on arvutatud ja tõesed Glossieri kaubamärgi esindused ja kogemused,” ütleb Ali Weiss, Glossieri turundusjuht. “Võtame kindlasti riske, kuid enne kui midagi ette võtame, analüüsime, kuidas see tarbijakogemust mõjutab.” 

Glossier fännid ei külasta lipulaeva poodi ainult selleks, et tooteid osta. Nad saavad seda hõlpsalt Internetis teha. Nad külastavad, et näha kaasahaaravat kogemust, mida Glossier kureerib, ja kohalikud kliendid tulevad tellimustele kiiremini järele, kui need välja saadetaks, kui nad oleksid veebist tellinud. 

Glossieri SoHo pood klientidega

3. Kliendikogemus

Peamine eelis, mis füüsilistel jaekauplustel on veebipoodide ees, on see, et see võimaldab brändil luua ideaalse kliendikogemuse ja kontrollida seda otsast lõpuni. 

Füüsilise jaemüügi kasutamine kogemusliku kokkupuutepunktina oma sihtturuga võib aidata teil konkurentidest eristuda, sarnaselt sellele, kuidas Glossier seda kasutab selleks, et anda tarbijatele tunda, kuidas nende bränd erineb teistest kaubamajades müüdavatest ilutoodetest. 

Lisaks, kui müüte oma jaekaupluse kaudu otse tarbijatele, on teil juurdepääs rikkalikule tarbijaandmete ja tagasiside kataloogile, mida saate kasutada oma toodete, teenuste, protsesside ja klienditeeninduse täiustamiseks. 

Kui kliendid tunnevad, et hindate nende arvamust ja kasutate seda aktiivselt täiustuste tegemiseks, teevad nad palju tõenäolisemalt korduvaid oste, registreeruvad teie kliendipreemiate programmis , soovitavad teie tooteid ja teenuseid sõpradele ja perele ning on teie suurimad fännid sotsiaalmeedia.  

 

Kaubanduspinna leidmine

Kui olete pühendunud füüsilise jaemüügipoe avamisele, on järgmiseks sammuks poe sisseseadmiseks ideaalse jaemüügipinna leidmine. Kuigi see võib olla aeganõudev, on kõige parem võtta siin aega ja veenduda, et teie asukoht vastab kõigile teie kriteeriumidele ja eelarvele.

Siin on viis sammu ideaalse kaubanduspinna leidmiseks: 

 1. Määrake täpselt oma vajadused
 2. Määrake oma ideaalsed linnaosad
 3. Leia kinnisvaramaakler
 4. Kontrollige iga potentsiaalset jaemüügipinda
 5. Lepi kokku soodsa üürilepingu üle

1. Määrake täpselt oma vajadused

Enne otsingu alustamist proovige omada selget ettekujutust, millist tüüpi kaubanduspinda soovite. Näiteks kui olete rõivapood, soovite arvestada sellega, et riietusruumide jaoks oleks piisavalt ruumi. Kui olete rattatöökoda, vajate ruumi remonditöökoja jaoks. Enamikul juhtudel peaks heal kaubanduspinnal olema ruumi tooteväljapanekute paigaldamiseks, et möödujaid meelitada.  

Siin on muid tegureid, mida peate arvestama: 

 • Asukoht: naabruskond, kus otsustate poe luua, mõjutab teie müüki tohutult. Proovige määratleda piirkonnad, kus elab teie sihtdemograafia, kus pood saab suuremast liiklusest kasu ja kus on teisi ettevõtteid, kellega saate koostööd teha, kliente neile suunata ja vastupidi. 
 • Juurdepääsetavus: mõelge, kui lihtne on klientidel asukohta jõuda. Ideaalis pääsete ligi ühistranspordi ja/või autoga. Jaemüüjate jaoks, kes müüvad suuri esemeid (nt kodumööblikauplused), peaks ka parkimine olema esmatähtis. Lisaks, kui kavatsete pakkuda äärepealset järeletulemist, veenduge, et teil oleks selleks oma poe ees piisavalt ruumi.
 • Ruutmeetrid: kui palju ruumi vajate? Veelgi parem, kui palju ruumi saate endale lubada ilma liiga palju üldkulusid võtmata? Uurige imetletavate kaupluste ruutmeetrihinda ja võtke arvesse, kui palju laoseisu teil on. Kas see, mis neil on, on sarnane sellega, mida te ihaldate?  
 • Eelarve: kui teate, kui palju ruutmeetrit vajate ja kui palju see tavaliselt maksab, peate määrama eelarve ja sellest kinni pidama. Pole mõtet võtta endale kaubanduspinda, mida ei saa endale mugavalt lubada. Kaaluge raamatupidamistarkvara kasutamist või jaemüügikogemusega finantsnõustaja palkamist, et oma rahaasjad korda saada ja prognoosida, kui palju saate kulutada üürile või hüpoteeklaenule kuus, teenides samas kasumit. 
 • Filtreerimissüsteemid: tarbijad on õhus levivate saasteainete leviku suhtes teadlikumad kui kunagi varem. Oma klientide ja töötajate turvalisuse huvides uurige uusimaid HVAC- ja filtreerimistehnoloogiaid ning pidage seda otsingu tegemisel meeles. 
 • Kommunaalkulud: olenevalt avatava ettevõtte tüübist võib kommunaalkulusid (nt elekter ja vesi) sisaldav üürileping muuta olukorda. Näiteks kui avate lemmikloomapoe ja plaanite pakkuda lemmikloomade hooldus- ja vannitamisteenuseid, võib kommunaalteenuste lisamine fikseeritud määraga olla kasulik. 

2. Tehke kindlaks ideaalsed asukohad

Potentsiaalsete jaemüügikohtade väljaselgitamisel on kõige parem teha esmalt kindlaks, milliseid linnaosasid näete end poodi avamas. Võimalike naabruskondade kindlaksmääramisel võtke arvesse järgmisi tegureid: 

 • Kus on teie sihtturg? Mõelge oma sihtturule ja nende elukohale. Ideaalis avate oma poe, kus on palju inimesi, keda soovite teenindada.
 • Keskmine maksumus: kui palju maksavad teie ideaalse ruutmeetriga äripinnad teie ideaalsetes linnaosades? Tehke oma uurimistööd ja kõrvaldage linnaosad, mis jäävad eelarvest välja, et otsingu ulatust veelgi kitsendada. 
 • Kuritegevuse määr: likvideerida äripinnad, mis asuvad kõrge kuritegevuse tasemega piirkondades. Need mitte ainult ei sea teid suuremasse varguse riski, vaid võivad ka vähendada jalgsiliiklust ja suurendada turunduskulusid. 
 • Väikeettevõtete kogukond: kas selles piirkonnas on väikeettevõtete kogukond? Partnerlussuhete loomine teiste väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetega, sarnaselt Downtown LA’s Row’ga , on suurepärane võimalus igale ettevõttele meelitada ligi ja jagada sarnaselt mõtlevaid kliente ning seeläbi vastastikku edu saavutada.  
 • Konkurendid: nii nagu peaksite hindama naabruskonna VKEde kogukonda, peaksite ka konkurentsi jälgima. Kas on teisi ettevõtteid, mis täidavad sama niši ja sihivad sarnast klientuuri? Mida ägedam on konkurents, seda keerulisem on kliente meelitada ja hoida. 
 • Lisakulud: olenevalt asukohast võib tekkida vajadus tasuda lisaks põhilistele kommunaalteenustele ka muruhoolduse, valve, puhastus- ja jäätmekäitlusteenuste eest. Mõned neist teenustest võivad sisalduda, seega on parem küsida, et teil oleks kindel idee ja saaksite vastavalt eelarvestada.

3. Leia kinnisvaramaakler

Kuigi jaemüügipinna leidmine on üks võimalus, pole see ideaalne, eriti kui teil pole varasemat kogemust. Soovitame palgata jaekaubanduse kogemusega kommertskinnisvaramaakleri, kes aitab teil leida oma eelarve piires suurepärase asukoha, leppida üürileandjaga kokku soodsa hinna ja renditingimuste üle. 

Kui teil on jaemüügiettevõtete omanike võrgustik, kelle poole saate pöörduda, küsige neilt soovitusi. Kvalifitseeritud kinnisvaramaaklereid saate vaadata ka riiklikult kinnisvaramaaklerite liidu veebisaidilt. Halvimal juhul? Külastage poode, mida imetlete ja vaadake, kas omanik oskab teid õiges suunas juhtida. 

Kui otsustate ise jaemüügipindu otsida, võite kasutada järgmisi ressursse, kuid soovitame üürilepingu üle läbirääkimistel teha koostööd maakleri või advokaadiga:

 • Traditsioonilise ärikinnisvara jaoks: hüpikaknad ja pop-up poed
 • Hüpikpoed: hüpikpoed

4. Kontrollige iga potentsiaalset kaubanduspinda

Kui teil ja teie kinnisvaramaakleril on nimekiri potentsiaalsetest asukohtadest, mis vastavad teie vajadustele ja eelarvele, peate iga ruumi üle vaatama ja oma võimalusi hoolikalt kontrollima. Millised on teie kohustuslikud, meeldivad ja tehingute katkestajad? 

Iga kontrolli käigus kaaluge järgmisi asju: 

 • Parkimine: kas vajate parkimist? Kas on võimalik parkida tänaval, lähedal asuvas parklas või kohapeal?
 • Nähtavus: kas naabruskond on hästi tuntud, kasvav või eemal? Kuidas on kaubanduspinna tegelik nähtavus peale naabruse? Kas see paistab silma? Kas see tõmbab tõenäoliselt möödakäijaid ligi või on see peidetud?
 • Seisukord: kuidas on ruumi seisukord? Kas selle ettevalmistamiseks peate tegema suuremaid või väiksemaid renoveerimistöid? Kaaluge seda oma eelarvesse, et näha, kas jaemüügipind on ikka väärt.
 • Kohapealsed mugavused: kas seal on garderoob, vannituba, maja taga, kontor või muud mugavused, mida peate vajalikuks?
 • Müügiväljapanekud: kas jaemüügipind on varustatud riiulite ja kaubaväljapanekutega või peate need ise ehitama ja paigaldama?
 • Suurus: kas ruum on piisavalt suur? Kas teil on piisavalt ruumi varude, töötajate ja klientide mugavaks mahutamiseks? Kas teil on piisavalt ruumi fikseeritud kassaaparaadi jaoks või tasuks ruumi kokku hoida, investeerides tehingute töötlemiseks mobiilsesse müügipunkti süsteemi ?
 • Kohalikud seadused: kas piirkonnas on seadusi või eeskirju, mis nõuavad teatud kellaaegadel sulgemist (nt ükski ettevõte ei tohi pühapäeviti avatud olla)?

5. Lepi kokku soodsa üürilepingu üle

Enne paberite allkirjastamist pidage nõu kommertskinnisvarale spetsialiseerunud advokaadiga. Nad saavad üürilepingu üle vaadata, juhtida teie tähelepanu kõikidele punastele lipukestele ja veenduda, et tehing on teie huvides. 

Kui te ei tea ühtegi kommertskinnisvarale spetsialiseerunud advokaati, küsige nende soovitusi teistelt kohalikelt ettevõtete omanikelt, keda imetlete ja usaldate. Soovitused inimestelt, kes olid kunagi samal ametikohal, on hea märk sellest, et teie palgatud inimene saab aidata.   

 

Rentimine vs ostmine: plussid ja miinused

Mis on parim valik: kas üürida või osta äripind? Siin on igaühe plussid ja miinused:

Kaubanduspinna üürimise või ostmise plussid ja miinused

Kui otsustada, kas peaksite kaubanduspinna rentima või ostma, pole universaalset õiget vastust. Kõik sõltub teie eelarvest, teie vajadustest ja eelistustest. 

 

Leidke endale sobiv kaubanduspind

Poe asutamise koht pole väike otsus; see on teie tavapäraste toimingute edukuse tohutu tegur. 

Ehkki on oodata, et teie kaubanduspindade müügipinda on võimalik, soovite siiski, et teie prognoositud tulu ja üüri suhe (tuntud ka kui täituvuskulud) oleks juhitav. Kui olete maha arvanud müüdud kaupade maksumuse (teie laokulud või ostetud tooraine) ja tööjõukulud, soovite ikkagi piisavalt tulu, et katta rent ja raha panka jätta. 

Lõppkokkuvõttes ei taha te, et teie kaubanduspind maksaks liiga palju raha. Kui ei ole väga mõjuvat põhjust rohkem üüri maksta (nt vähem renoveerimistöid või asuda palju turvalisemas piirkonnas), on parem valida odavam variant. Mida vähem kulutate üürile, seda rohkem on teil raha reklaamimiseks, töötajatele palka maksmiseks, ettevõttesse reinvesteerimiseks ja loomulikult) enda jaoks. 

Kas otsite tarkvara, mis aitab teil poes oste ja veebitellimusi sujuvamaks muuta? Rääkige ühe meie jaemüügieksperdiga , et näha, kuidas Lightspeed suudab teie kliente rahuldada, olenemata sellest, kas nad teie käest ostavad.

Leave a Reply

Your email address will not be published.