Ostke kokkulepitud ajal: kuidas jaemüüjad saavad pakkuda isikupärastatud poeteenust

Kuidas saate pakkuda klientidele individuaalset teenust? Kuidas veenda neid, et poodi tulek on väärt reis ja kogemusi, mida nad veebis ei saa? Kuidas saate kliente turvaliselt poodi tuua ja oma partnerite töökoormust hallata? Lihtne: kokkulepitud ostuga.

Ja kuidas saate hallata kohtumiste süsteemi, ilma et peaksite oma taldrikule lisatööd tegema? Õigete digitaalsete tööriistadega, näiteks ostke Lightspeedi kokkuleppel.

Kokkuleppel ostlemine on uus viis poesiseste kohtumiste haldamiseks. Kliendid saavad teie eComi poe kaudu sirvida teie pakutavaid teenuseid ja broneerida endale aegu. Automaatsed meeldetuletusmeilid aitavad teil vähendada vastamata kohtumiste arvu.

Parimad Lightspeedi kaupmehed kasutavad juba oma klientide teenindamiseks poodi kokkuleppel – kaupmehed nagu Bostoni legendaarne Virtuosity. Istusime koos Virtuosity omaniku Steve Johnsoniga maha, et näha, kuidas kokkulepitud ostlemine sobib Virtuosity digitaalse ümberkujundamisega. 

Kasvava turuvõimaluse ärakasutamine

Kohtumise ostmine ei ole uus kontseptsioon. Jaemüüjad on sellega katsetanud aastakümneid. Pole harvad juhud, kui juveelipoed võtavad näiteks sõrmuse ostmiseks kohtumisi kokku.

Kuid viimasel aastal on kohtumiste pakkumise võimalused plahvatuslikult kasvanud kõigis vertikaalides. Aja broneerimine ostlemiseks, konsultandiga rääkimiseks, kaupade parandamiseks ja muuks võib aidata ettevõtetel hallata kohapeal olevate klientide arvu, samal ajal kui avalikud ohutusmeetmed kehtivad. Kaks Urban Outfittersi kaubamärki on alates 2020. aasta aprillist suhelnud 25 000 kliendiga kolmes erinevas ostukohtumise tüübis. Kliendid on kontseptsioonile vastuvõtlikumad kui kunagi varem.

Kokkuleppel ostlemine pole ka lihtsalt pandeemiaajastu moeröögatus. Edaspidi pöördub vaktsineerimismäärade kasvades poodi tagasi üha rohkem kliente. Kohtumised annavad klientidele võimaluse saada praktilist ja isikupärast tähelepanu, mida nad võrgus ei saa.

Jaemüüjate jaoks tähendab ostukohtumiste pakkumine klientide paremat kaasamist ja suunamist müügile. Kliendi kohtumisel kogutud andmed – tema eelistused, ostuajalugu ja kontaktteave – võivad aidata jaemüüjatel klientides lojaalsust kasvatada. Kuna nii poes kui ka veebis ostlemise määrad tõusevad võrreldaval tasemel , on inimestel võimalus veebis poes aegu broneerida, teenindab kliente, kes sujuvalt kanalite vahel liiguvad. 

 

Kui kasutate õigeid digitaalseid tööriistu (nt Lightspeedi kauplust kokkulepitud ajal), on kohtumisel ostlemise lisamine poodi väikese haldustöö eest palju potentsiaalset tasu. See on stsenaarium, millest võidavad kõik.

Mis vahe on isiklikul ja kohtumisel ostmisel?

Isiklik ostlemine on tava palgata keegi teie eest oste tegema. On olemas nii vabakutselisi kui ka ettevõttesiseseid isiklikke ostjaid. Mõnikord lepivad isiklik ostja ja klient kokku ostlemise aja. 

Isiklikku ostlemist seostatakse tavaliselt luksusliku jaemüügiga, kuigi sellel on kindlasti potentsiaali ka teistel turgudel. Seevastu kokkuleppel ostlemine on võimalus igasugustele jaemüüjatele. See esindab isikliku ostlemise tuntud praktilise teenuse laiendamist, mis on mugav igat tüüpi inimestele ja igat tüüpi kauplustele. 

Kohtumise ostmine on lai kategooria. Isiklik ostlemine võib kuuluda kokkulepitud ostlemise kategooriasse, kuid sama kehtib ka hooajaliste rattaremondi, kodukaupade kaupluste konsultatsioonide ja rätsepateenuste kohta.

Osa uuest digistrateegiast: kuidas kokkulepitud ostlemine sobitub Virtuosity ümberkujundamisega

Esmaesitlusega muusikariistade jaemüüja Virtuosity asub New Englandi konservatooriumi Symphony Halli ja Bostonis asuva Berklee muusikakolledži vahel. Pärast Virtuosity uste avamist 2015. aastal muutis omanik Steve Johnson ja tema ekspertide meeskond poest kiiresti kohtumispaigaks muusikutele, kes otsivad oma ideaalset instrumenti, alates tellimustöödest kuni haruldaste kogumisobjektideni. Kliendid reisisid Virtuositysse nii kohalikest ülikoolidest kui ka kaugetest sihtkohtadest, mõned isegi teistest riikidest.

 

Kuid siis keeras COVID-19 kõik pea peale. Kuna lukustused takistasid riigisiseste ja rahvusvaheliste reisimist, ei saanud kolledži üliõpilased ja professionaalsed mängijad, kes varem Virtuositysse reisisid, enam mööda minna. 

Lõhe ületamiseks asusid Steve ja Virtuosity meeskond oma e-kaubanduse kohalolekut tugevdama, kasutades oma veebipoe toiteks Lightspeed eComi . Kuigi kolledži üliõpilased ja professionaalsed mängijad on endiselt nende kliendibaasi olulised osad, kasutasid nad võimalust jõuda teise segmenti: hobimuusikute poole. 

Kuna Virtuosity tervitab kõigi segmentide kliente poodi tagasi, on nad otsustanud lisada oma Lightspeedi süsteemi kaupluse kokkuleppel. See kõik on osa tõhusamast töövoost, et teenindada kliente ja nende ainulaadseid vajadusi praktilisel viisil. 

Kuidas arenes virtuoossus vastuseks pandeemiale?

“Pandeemia andis meile võimaluse keskenduda oma e- kaubanduse kohaloleku tugevdamisele ja sundis meid tõeliselt vaatama oma erinevaid kliendirühmi, seda, kuidas me neid sihime ja muud sellist,” ütleb Steve. “Hakkasime sellele tõesti keskenduma. Vähendasime müüki poes, kuid võitsime neid uusi kliente veebis. Ideaalis hoiame neid edasi. See on olnud omamoodi hõbedane vooder kõigele siin.

Kolledži üliõpilased, spetsialistid, harrastajad ja rahvusvahelised virtuoossuse entusiastid suhtlevad Virtuoossusega omal moel. Laiendades Virtuosity e-kaubanduse kohalolekut ja sõnumeid, mitmekesistas pood nende kliendibaasi, kindlustades nende äri tulevikuks. 

„Fookuse muutmisel sihisime rohkem oma harrastajaid ja teisi rahvusvahelisi kliente. Kuna Lightspeed suudab meie klienditüüpe jaotada, saan lihtsalt muuta meie turundusfookust ja sihtida meie kliendibaasi teist segmenti veidi lihtsamalt.

Lightspeed toidab juba nende kauplust, veebipoodi ja kliendihaldust. Kui avanes võimalus lisada oma süsteemi pood kokkuleppel, kasutas Virtuosity seda. 

Mis pani Virtuosity otsustama kaupluse juurutamise kokkuleppel?

Kohtumise ostlemine kui kontseptsioon pole Steve’i ja Virtuosity meeskonna jaoks uus. Virtuosity haldas käsitsi kohtumisi klientide jaoks, kes reisisid väljastpoolt osariiki või isegi teistest riikidest enne pandeemiat. 

“Me eraldasime aega, et me ei broneeriks topelt tehnikut või müüjat. Soovime neile kindlasti näidata viisakust neile aega pühendada, eriti kui nad sõidavad kolm, neli või viis tundi. Kuid me kasutasime selleks lahendust, ”selgitab Steve.

Kui kokkuleppel ostmine sai kättesaadavaks, oli selle integreerimine nende Lightspeed eComi saidiga, nagu Steve selgitab, mõttetu. Nad võiksid kasutada oma varasemat lähenemist valitud klientide praktilisele tööajale ja laiendada seda kogu oma kliendibaasi jaoks. Kliendid lepivad kokku aja remondikonsultatsioonideks või instrumentide ja osade proovimiseks koos töötajaga. 

Kokkulepitud poes ei ole kohtumiste pakkumine enam käsitsi ja aeganõudev protsess, mis võtab osa stressist maha, kuna töötajad tervitavad avalikkust poodi tagasi. „Püüdsime teha seda nii, et saaksime töötajate tööd ajastada ja nende töövoogu pisut lihtsamaks muuta, kuna kohtumised ja töökoormus on süsteemi sisse ehitatud. Kokkuleppel ostlemine tegi selle tegemise palju lihtsamaks,” ütleb Steve. 

Kuidas on Virtuosity kliendid kokkulepitud ostudele reageerinud?

„COVID-protokollidega on meil praegu piiratud ruum. Tahame olla kindlad, et kui keegi kavatseb sisse astuda, on meil aega kohtumiste vahelisel ajal praktikaruum desinfitseerida ja järgida kõiki sellega kaasnevaid protokolle,“ ütleb Steve. Kokkuleppel ostlemine võimaldab Virtuosityl selle aja jaoks eelarvet koostada, võimaldades samal ajal klientidel valida, millal nad poodi külastada soovivad. “Nad saavad kohtumist kokku leppides lihtsalt näha saidil saadaolevaid aegu.”

Virtuosity kliendid asusid kohe ise aegu broneerima. Kliendid ei pea vajaliku teabe saamiseks poodi helistama ega isiklikult kohale tulema, sest Virtuosity pakutavad teenused on saidil üksikasjalikult kirjeldatud. See suurendab konversiooni, eemaldades tõkked.

„Spetsiaalse kohtumiste ostmise ajakava olemasolu veebisaidil on hindamatu, eriti kuna see saadab klientidele meeldetuletusmeili. Enam pole vabandusi kohtumiste unustamiseks, ”selgitab Steve. Vastamata kohtumised pole olnud probleemiks, kuna nad on oma pakkumist suurendanud.

Milline näeb Virtuosity kohtumiste ostlemise tulevik välja?

Virtuosity kavatseb jätkata kohtumiste pakkumist kõigile oma klientidele kaua pärast pandeemia möödumist, kuna need on müügivahendina väärtuslikud. 

Lightspeedi kõik-ühes süsteem aitab neid müügiprotsessis, sest kogu teave on ühendatud kliendiprofiilidega, ütleb Steve. “Kui neil on meie veebisaidil konto, lingitakse see nende soovide nimekirjaga.” Kui klient saabub kohtumisele, saavad töötajad koostada oma soovide nimekirja ja pakkuda kohe isikupärastatud soovitusi. 

Steve sõnul on tulemused liiga head, et loobuda. “Andmete kogumine on selle suur osa. Me ei saa mitte ainult ajaeraldist, vaid ka potentsiaalset müügivihjet, sest nad annavad meile e-posti aadressi või telefoninumbri ja nime ning otsitava teabe, et saaksime neid edaspidi klientidena kvalifitseerida.

Alustage kauplusega kokkuleppel

Kohtumisel ostmine on jaemüüjate jaoks peamised lühi- ja pikaajalised võimalused. See võimaldab teil praegu turvaliselt hallata poes ostlemist ning suurendada klientide lojaalsust ja müügivihjeid tuleviku jaoks.

Kokkulepitud poe abil saate pakkuda oma klientidele personaalset teenust ilma aeganõudvate haldusülesanneteta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.