Sotsiaalmeedia turundus jaemüüjatele: reklaam Instagramis ja Pinterestis

Sotsiaalmeedia turundus on jaemüüjate jaoks ülioluline. Teie kliendid on sotsiaalmeedias iga päev – kui te ei postita, jääte ilma. Reklaamimine ja postituste reklaamimine läheb orgaanilisest kaasamisest sammu kaugemale ja annab teile võimaluse jõuda potentsiaalselt huvitatud klientideni, selle asemel et oodata, kuni nad teie juurde tulevad.

Milline sotsiaalmeediaplatvorm on jaemüügiettevõtete reklaamimiseks parim?

Ükskõik millisel sa tahad olla.

Olgu, see on natuke keerulisem. Peate jälgima oma kliente – kui teie ettevõte on spetsialiseerunud lemmikloomade kohandatud riietele, ei leia te tõenäoliselt oma sihtrühma, kes on valmis LinkedInist ostma. Suure tõenäosusega leiate need Instagramist. (Kui teil on raskusi oma vaatajaskonna asukoha väljaselgitamisega, vaadake ajakohast statistikat sotsiaalmeedia demograafia kohta .)

Sellele küsimusele pole ühest vastust. Tahaksime siiski välja tuua kaks platvormi, millel on eriline potentsiaal Instagram ja Pinterest.

Miks Instagram ja Pinterest?

Instagram ja Pinterest keskenduvad suuresti pildile ja elustiilile. Erinevalt Twitterist ja Facebookist pole ilma piltideta postituste loomiseks võimalusi. 

Jaemüüja jaoks tähendab see, et kõik, mida nendele platvormidele avaldate, võib olla teie toodete või brändi pilkupüüdev ja inspireeriv esitlus. Instagrami ja Pinteresti sotsiaalmeedia turundusmängu lihvimine seab teid potentsiaalsete klientide ette, kes otsivad sageli inspiratsiooni. Õige reklaamisihtimisega saate oma tooted sobitada vastuvõtlike klientidega.

Mis teeb hea Instagrami jaemüügist

Instagrami fotodele keskendunud voog on hea kahel peamisel põhjusel:

  • Kliendid on valmis pilte nägema . Teie reklaamid ei jää tekstihulga vahele nagu poe pöial – ja see on kindlasti hea. Olenemata sellest, kas investeerite lugudesse või reklaamitud postitustesse, sulandub teie reklaamivorming kõige muuga, mida Instagrami brauserid näevad, nii et nad võtavad arvesse reklaami sisu , mitte fakti, et tegemist on reklaamiga.
  • Saate kasutada kujutisi oma toodete elustiili müümiseks. Kuidas teie tooted inimestes tundeid tekitavad? Millist elustiili teie poe bränd propageerib? Müü see maha! Meelitage inimesi! Instagramis saate loominguliseks muutuda.

Hea jaemüügi Instagram ühendab reklaamid ja orgaanilised suhtluspostitused, et tutvustada tooteid, suhelda klientidega, näidata arvustusi ja reklaamida elustiili, millega teie pood sobib. Lugude, postituste ja reklaamide vahel on teil võimalus saada enamaks kui lihtsalt äriks brauseriteni.

Kuid veelgi parem on see, et Instagrami sisseostetavate postituste abil saate pärast end tõestanud klientidele müüa otse Instagramist . See tähendab, et kui potentsiaalne klient on teie esitatud reklaamist tõeliselt põnevil, saab ta kohe ostu sooritada. Kuna kassas on vähem takistusi ja klientidele on rohkem valikuvõimalusi selle kohta, kus nad soovivad osta, muutute vähem kaupluseks ja rohkem populaarseks kaubamärgiks, mis sobib hästi teie klientide ellu. 

Miks Pinterest on veebipõhiseks jaemüügiks hea?

Pinterest on ainulaadne sotsiaalne platvorm, eriti sotsiaalmeedia turunduse jaoks. See on veelgi pildikesksem kui Instagram – tegelikult ei saa te üldse ainult tekstipõhiseid postitusi teha (kuigi asjakohane tekst teie Pinsidel pealkirjade, kirjelduste ja pildi alternatiivteksti kujul on endiselt oluline). Võib-olla oleks täpsem nimetada Pinteresti täpsemaks otsingumootoriks kui sotsiaalvõrgustikuks.

Ja see tähendab, et Pinterest sobib veebipõhiseks jaemüügiks, sest selle kasutajad tahavad asju avastada. 98% Pinteresti kasutajatest ütleb, et on proovinud uusi asju, mida on Pinterestist leidnud. Nad otsivad tooteid köögi renoveerimise lõpuleviimiseks, inspiratsiooni järgmiseks isetegemiseks, armsaid riideid, mille ümber ehitada oma järgmise suve garderoobi… ja nii edasi. 

Pinterestis postitamine ja reklaamimine on nagu teie poe otsene nägemine klientidele, kes tõesti soovivad osta. Olete ületanud reklaamimise esimese barjääri – veennud kliente raha kulutama – ja astunud kohe järgmise sammu juurde: veennud neid teie peale raha kulutama .

Pinterest on teadlik sellest, kui tõhus on nende platvorm ka jaemüüjate jaoks; nad investeerivad oma sisseostetavate nööpnõelte võimaluste laiendamisse , nii et sarnaselt Instagramiga saate potentsiaalselt müüa klientidele otse saidilt või rakendusest.

Kuidas Instagrami reklaam töötab?

Kuna Instagram kuulub Facebookile, vajate oma Instagrami reklaamide haldamiseks Facebooki kontot. Saate valida, kas soovite reklaamida ainult Instagramis või nii Instagramis kui ka Facebookis. Õnneks, kui otsustate reklaamida mõlemal platvormil, peate lihtsalt oma piltide ja videote kuvasuhet kohandama – muidu võib teie sisu jääda samaks. 

Facebooki enda statistika kohaselt külastab üle 200 miljoni Instagrami kasutaja iga päev vähemalt üht ettevõtte profiili ja 60% inimestest ütleb, et avastavad Instagramist uusi tooteid. Instagrami poodide funktsiooni abil saate neile kasutajatele otse müüa, märkides postitustes oma tooteid. Ja selleks, et tuua need kasutajad oma profiilile, peate õppima Instagramis hästi reklaamima.

Et olla üks Instagrami kasutajaid köitvatest ettevõtetest, on teil valida lai valik reklaame – alustamiseks soovitame ühte või mitut järgmistest.

  • Lugude reklaamid: lood, lühiajalised pildid ja videod, millele Instagrami kasutajad oma voo ülaosas juurde pääsevad, on suurepärane võimalus loovuseks. Teie lugude reklaame näidatakse klientide sõprade lugude vahel, luues sujuva voo orgaanilise sisu ja teie reklaamitud postituse vahel. Teie reklaamist meelitatud kliendid pühivad üles, et suunata teid kuhu iganes soovite, et saaksite neid kasutada klientide hõlpsaks saidile saatmiseks.
  • Fotoreklaamid: fotoreklaamid kuvatakse Instagrami kasutajate voos nende jälgitavate inimeste postituste vahel. Need märgitakse sponsoreerituks, kuid muidu näevad need välja nagu tavaline postitus. Nendesse postitustesse ei saa lisada klikitavaid linke, seega on need rohkem mõeldud teie brändi või toodete tutvustamiseks ja klientide suunamiseks teie kontot jälgima.  
  • Karussellreklaamid: nagu fotoreklaamid, kuvatakse need kasutajate voos. Erinevalt fotopostitustest saate neid kasutada klientide suunamiseks oma veebisaidile tegevusele kutsuva nupu kaudu. Neid nimetatakse karussellreklaamideks, kuna neile on lisatud piltide karussell . Saate neid kasutada seotud toodete, mitme elustiilipildiga ühe toote, teie käes oleva müügi üksikasjade või muu, mis teie arvates võiks ahvatleda brausereid klientideks, esitlemiseks.
  • Kollektsioonireklaamid: kollektsiooni reklaame saab vormindada nii, et need kuvatakse kasutaja lugudes või voos ning need on pisut erilised, kuna võimaldavad klientidel tooteid otse Instagramist sirvida ja osta. Sarnaselt karussellreklaamidega võivad need kasutada mitut pilti, kuid erinevalt karussellreklaamidest peaksid need kõik olema toodete kujutised, kui soovite müüki suurendada.

Kui olete soovitud reklaamitüübi kasuks otsustanud, peate looma sisu – nii pildi kui teksti. Kui te pole kindel, millises suuruses oma pilte teha, tutvuge Facebooki lugude ja vooreklaamide kujundusnõuetega . Veenduge, et need oleksid kvaliteetsed ja pilkupüüdvad – te ei tahaks klõpsata millegi pikslilise ja igava peal, eks?

Kui teie sisu on käes, minge Facebooki reklaamihalduri juurde. Kui te pole kunagi varem reklaamihalduri kaudu reklaame loonud, on häid uudiseid – olemas on juhendatud loomisrežiim , mis aitab teid sellest läbi. See suunab teid valima oma eesmärgi, tuvastama sihtrühma, valima reklaamipaigutuse ning eelarve ja ajakava. Ärge unustage installida Facebooki pikslit , et jälgida, milliseid toiminguid kliendid pärast teie reklaamide nägemist teevad.

Reklaamige Instagramis õigele sihtrühmale

Te ei taha, et teie reklaame näidataks ainult kellelegi – mis siis, kui nad ei ole teie müüdavast kaubast sugugi huvitatud? Kui müüte noortele ratsanikele mõeldud hobutarvikuid, ei pruugi reklaam pensionäridele keset linna sobida. Seetõttu on sihtrühmad sotsiaalmeedia turunduse nurgakiviks. Saate oma reklaame näidata inimestele, kes teie tootest tõenäolisemalt hoolivad.

Vaatajaskonna loomisel saate valida, kas soovite sihtida konkreetseid asukohti, demograafilist teavet, huvisid ja käitumist (nt kliente, kes on teie saiti külastanud). Saate sihtida sarnaseid kasutajaid – kasutajaid, kes vastavad klientidele, kes teid jälgivad, on teie reklaamidel klõpsanud või teilt varem ostnud.

Siin on aga asi: odavam on hoida klienti kui teha uus. Uued kliendid on olulised ja Instagrami sisseehitatud sihtimistööriistad aitavad teil jõuda potentsiaalselt huvitatud kasutajateni. Kuid saate veelgi rohkem sihitud olla selliste platvormidega nagu Ascent360 ja jõuda klientideni, kellele teie kaubamärk meeldib ja kes tõenäoliselt sooritavad õige viipaga uue ostu. 

Ascent360 võimaldab teil kasutada oma kassasüsteemi kliendiandmeid, et segmentida kliendid rühmadesse, millele saate paremate tulemuste saamiseks oma reklaame sihtida. Oletame, et olete jalgrataste jaemüüja ja soovite reklaamida oma uut tippklassi elektrijalgratast ja -tarvikuid.

Vaatajaskonna loomine Ascent360 toodete ostuajaloo põhjal.

Kasutades oma Lightspeed POS-i kliendiandmeid, saate tuvastada, millised Facebookis ja Instagramis aktiivsed kliendid on varem kulutanud rohkem kui kindlaksmääratud summa – just nemad ostavad tõenäolisemalt kõrgekvaliteedilise toote, kuna on väärtuslikud kliendid. Ascent360 tõmbab nende klientide kontaktteabe ja saadab selle reklaamihaldurile, nii et kui te oma reklaame esitate, jõuavad need inimeste ette, kellele soovite teie sisu näha.

Või oletame teise näitena, et soovite reklaamida eelseisvat müüki. See on suurepärane võimalus sihtida kahte potentsiaalset kliendirühma: uudiskirja tellijaid, kes pole kunagi teilt ostnud (või kunagi teist ostu teinud), ja kliente, kes on mõnda aega uinunud. Ascent360 aitaks teil Instagramile öelda, et need on kasutajad, kes peaksid nägema teie lugude reklaami teie müügi kohta, mis võib aidata muuta nad aktiivseteks klientideks.

Kasutades Ascent360 oma sotsiaalmeedia turunduseks, saate oma klientide kasvatamisesse tõsiselt süveneda. Võite käivitada reklaamikampaania, mis julgustab korduvaid oste tegema, reklaamides kliente 30 päeva jooksul pärast nende esimest müüki, käivitada selle koos uute klientide jaoks mõeldud reklaamihalduris loodud reklaamiga ja teise, Ascent360-s koostatud väärtusliku vaatajaskonnasegmendiga reklaamiga. ja seejärel lõpetage see meiliturunduskampaaniaga.

Kui palju Instagrami reklaam maksab?

Instagramis reklaamimisel pole ühtset kindlat kulu. AdEspresso sõnul on teie profiili liikluse suurendamise keskmine kliki hind (CPC) 1,20 dollarit, samas kui WordStream seob selle sõltuvalt teie eesmärgist vahemikus 0,50–0,95 dollarit või 0,40–0,70 dollarit. Kui soovite oma reklaamidega müüki suurendada, võivad teie kulud alata 20 dollarist konversiooni kohta. 

Kuid te ei soovi ainult ühte klikki või konversiooni, seega peate mitme tulemuse saamiseks kulutama keskmisest rohkem. 

Põhimõtteliselt maksab Instagrami reklaam nii palju, kui soovite tulemuste saavutamiseks kulutada. Saate määrata eelarveks 100 dollarit nädalas või 1000 dollarit või rohkem. Pole ühtegi maagilist numbrit, millelt tulemusi saaksite; kõik sõltub teie reklaamide paigutusest, sellest, kui hästi te neid sihite ja kui köitev on teie sisu.

Kui see on teie esimene kord Instagramis reklaamida, võib olla targem alustada tagasihoidliku eelarvega ja sealt edasi koguda. 

Kuidas Pinteresti reklaam töötab?

Kui reklaamite Pinterestis, kuvatakse teie nööpnõelad otsingutulemustes, Pinteresti kasutajate kodukanalites ja seotud PIN-koodide all. Kui kasutaja kinnitab teie PIN-koodi uuesti (nagu salvestab teie PIN-koodi mõnele oma tahvlile), on tema jälgijatel võimalus seda näha ja uuesti kinnitada. 

Pinteresti reklaamimise ilu seisneb selles, et te ei pea nende uuesti Pin-de eest maksma. kasutajad saavad teie sisu orgaaniliselt teie eest levitada, tuues teie reklaami rohkemate potentsiaalsete klientide ette, ilma et peaksite sõrmegi liigutama.

Pinterestis reklaamimisega alustamiseks soovitame keskenduda järgmistele pin-tüüpidele.

  • Reklaamitud nööpnõelad: nööpnõel, mis on tehtud nagu iga teinegi – millel on huvitav pilt ja link teie saidi avalehele või tootelehele –, kuid mida suurendatakse, et jõuda palju suurema vaatajaskonnani. Neid kuvatakse kõikjal, kus tavalised Pins-id teevad, sulandudes kasutaja voo või otsingutulemustega. Kui kasutaja puudutab nööpnõela, suunatakse ta kohta, kuhu teie link talle osutab.
  • Reklaamitud karussellid: need on nagu reklaamitud nööpnõelad, välja arvatud – sarnaselt Instagrami karussellidele – sisaldavad rohkem kui ühte pilti. Iga karusselli pilt võib viia kasutajad erinevale sihtlehele, nii et need sobivad suurepäraselt mitme toote tutvustamiseks.
  • Reklaamitud video nööpnõelad: kui soovite rohkem pilke püüda, saate reklaamitud PIN-koodis staatilise pildi asemel kasutada videot. Video Pins peaks keskenduma kujutistele, mida soovite näidata, mitte helile, kuna kõik kasutajad ei sirvi sirvimisel heli sisse lülitatud . 
  • Ostetavad nööpnõelad: ostetavate nööpnõeltega saate välja lõigata vahendaja – lingi oma saidile – ja lasta klientidel osta tooteid otse Pinterestist  .

Pinteresti nööpnõelad on oma spetsifikatsioonide osas vähem ranged kui Instagrami reklaamid, kuid Pinterest soovitab staatiliste tihvtide jaoks kuvasuhet 2:3 (või 1000 × 1500 pikslit). Video Pins võib olla 1:1, 2:3 või 9:16 või maksimaalse laiusega videoreklaamidega kuni 16:9. Kui te pole kunagi varem Pinteresti reklaami loonud, võite vaadata Pinteresti reklaamide tehnilisi andmeid konkreetsete mõõtmete, suuruste ja tähemärgipiirangute kohta .

Kui teil on reklaamivarad olemas, peate enne Pinterestis reklaamimise alustamist veenduma, et teie Pinteresti konto on ettevõtte konto. Kui registreerisite oma jaemüügiettevõtte isikliku konto jaoks, ärge muretsege – saate oma konto hõlpsalt ettevõttekontoks teisendada. Ärge unustage ühendada oma Instagrami ja veebisaiti oma Pinteresti kontoga, et teie sisu seostataks teie kontoga. Tõenäoliselt peaksite installima ka Pinteresti sildi ; see võimaldab teil jälgida, milliseid toiminguid inimesed teie saidil pärast teie reklaamide nägemist teevad. 

Seejärel minge Pinteresti reklaamihaldurisse ja alustage oma reklaamide seadistamist. Pinterest palub teil määratleda oma kampaania eesmärgi (jaemüüjana otsite suuremat liiklust või bränditeadlikkust), eelarve ja ajakava, maksimaalse pakkumise, sihtrühma, reklaami paigutuse (võimaluse korral vali kõik paigutused) ja märksõnad. . Kui olete need defineerinud, saavad teie Pin-id avaldada ja Pinteresti kasutajaid inspireerida.

Kui soovite Pinteresti reklaamidega tõeliselt tutvuda , saate mängida nende uue dünaamilise loova reklaamivorminguga. Need reklaamid võimaldavad teil sihtimist kasutaja tegevuse põhjal automatiseerida. Erinevad nööpnõelad luuakse piltide ja teabe teegi kaudu, mille laadite üles isikupärastatud reklaamide jaoks ilma käsitsi sisestamata.

Kui palju Pinteresti reklaam maksab?

Sarnaselt Instagramile pole Pinterestis reklaamimisel ühtset kindlat kulu. Olenevalt teie eesmärgist võite WebFX-i andmetel kulutada keskmiselt 2,00–5,00 dollarit 1000 näitamise kohta (mõõdetuna CPM-ina või tuhandehinnana) või 0,10–1,50 dollarit seotuse kohta PIN-koodi või kliki kohta .

Kui soovite suurendada näitamiste arvu – inimeste arvu, kes näevad teie reklaamitud PIN-koodi –, on teie minimaalne pakkumine 2 dollarit; teete pakkumise oma PIN-koodide nähtavuse suurendamiseks, mitte linkide klikkide arvu suurendamiseks. Kui soovite saada oma saidile viivate linkide klikke, on teie minimaalne pakkumine 0,10 dollarit. 

Nagu näete, ei ole minimaalsed pakkumised väga kõrged, seega võite alustada madalalt ja suurendada oma pakkumist, et näha, kust hakkate soovitud tulemusi saavutama. Nagu Instagram, pole siin maagilist numbrit. Peate oma sisu, eelarve ja sihtimisega katsetama, et näha, milliseid tulemusi saate. 

Võtke ühendust ja müüge oma klientidele

Sotsiaalmeedia turundus aitab jaemüüjatel veenda kliente tagasi tulema, sirvima ja muutma teie poe oma elu osaks. Instagramis ja Pinterestis reklaamides jõuate klientideni, kes on valmis ostma – ja kasutades selliseid platvorme nagu Ascent360, saate tõesti määratleda, kellele soovite reklaamida.

Kuid ilma muljetavaldava e-poeta, kuhu kõik nüüd huvitatud kliendid saaksid jõuda, on teie pingutused asjatud. Kui te pole veel Lightspeed eComiga veebimüüki alustanud, siis räägime sellest, kuidas see teie jaoks õige võiks olla.

Leave a Reply

Your email address will not be published.