Visuaalne müük: kuidas teha silmapaistvaid tootenäitusi

Me kõik teame, et esmamulje on oluline ja jaemüügi puhul võib see tähendada erinevust uue kliendi ja kaotatud müügi vahel. Teie pood peab olema pidevalt mängus, pakkudes teie toodetest alati parimat visuaalset esitust. Jaemüüja jaoks tähendab see visuaalset müügistrateegiat. 

Visuaalne kauplemine hõlmab kõike alates poe vitriinidest ja toodete väljapanekutest kuni kaupluses olevate siltideni. Visuaalselt meeldiva kogemuse pakkumine on esimene samm sideme loomisel teie füüsilist poodi tulevate ostjatega. Disainitehnikaid õppides ja neid kasutades saate oma poe hõlpsalt muuta esteetiliseks kogemuseks, mis teie klientidele meeldib. 

Muutke akendest ostjad klientideks

Alates müügist kuni selleni, kuidas müügipartnerid klientidele lähenevad, on teie poe loodud kuvand olulisem kui kunagi varem. Laadige alla meie tasuta juhend, et õppida, kuidas meelitada ligi rohkem kliente ja muuta neist elukestvad kliendid.

Mis on visuaalne kauplemine?

Visuaalne turustamine on jaekaubanduses laialt levinud tava, kus kauplejad töötavad välja korruseplaanid ja kolmemõõtmelised tooteesitlused, et korraldada ja esitleda tooteid ning maksimeerida kauplustes müüki. Tavaliselt rühmitavad kaupmehed seotud tooted kokku ja kasutavad nende funktsioonide ja eeliste edastamiseks silte. 

Suuremates ettevõtetes töötavad kaupmehed käsikäes jaeturundusmeeskondadega, et luua tootekuvasid, mis sobivad kaubamärgi maine ja juhistega. Sõltumatutel jaemüüjatel on seevastu suurem kontroll ekraanide väljanägemise üle ja rohkem ruumi loovusele. 

 

Mis on visuaalse müügi eesmärk?

Visuaalse kaubanduse eesmärk on meelitada ja kaasata kliente ning motiveerida neid ostma. Lisaks aitavad visuaalsed kauplejad korraldada poe tooteid nii, et klientidel oleks lihtsam leida täpselt seda, mida nad otsivad. 

 

Visuaalse müügi näpunäited ja tehnikad

Te ei pea kulutama palju raha, et luua tootekuvasid, mis teie tooteid kaunilt esitlevad ja muudavad rohkem uurimisrežiimis olevaid inimesi maksvateks klientideks. Järgige lihtsalt neid 10 visuaalset müüginõuannet ja tehnikat:

 1. Mõistke oma sihtkliendi psühhograafiat
 2. Inspiratsiooni saama
 3. Apelleeri viiele meelele
 4. Kasutage oma kuvarite ehitamiseks disainiteooriat
 5. Ole julge
 6. Mängige oma poe teemat välja
 7. Juhendage kliente oma poe kaudu
 8. Lisage huvitavaid silte
 9. Rühmitage tooted, mida tavaliselt ostetakse koos
 10. Värskendage oma tootekuvasid regulaarselt
 11. Suurendage müüki kuue eelarvekujunduse ideega

1. Mõistke oma sihtkliendi psühhograafiat 

Sihtkliendi mõistmine on esimene samm tõhusa visuaalse müügi- ja tooteesitluse loomisel. Me ei tähenda ainult demograafiliste andmete, nagu nende vanus, sissetulek ja haridus, mõistmist. Uurige sügavamalt nende psühhograafilist teavet ja saage teada, mis on nende otsuste aluseks ja millist elustiili nad elavad. 

Hea viis alustamiseks on oma müügikoha süsteemi kliendiandmed (eriti kliendi tellimuste ajalugu) läbi kammida.

2. Saa inspiratsiooni

Internetis on kaubanduse inspiratsiooniallikaid peaaegu lõputult. Enne väljapanekute loomise alustamist proovige otsida neid ressursse kaupluste jaoks, mis on loonud oma pilkupüüdvad tooteväljapanekud. 

 • Instagram
 • Disaini jaemüük Internetis
 • Nutikas jaemüüja
 • Pinterest

3. Apelleerige 5 meelele

Kuigi on ahvatlev keskenduda oma toote väljapaneku visuaalsele välimusele, ärge jätke tähelepanuta ülejäänud nelja meelt. 

Tõeliselt kogemusliku jaekaupluse saladus on luua multisensoorsed kogemused (tuntud ka kui sensoorne bränding ). Siin on mõned viisid, kuidas saate luua tootekuvasid, mis on seotud kõigi viie meelega. 

Heli

Jaemüügipoes esitataval muusikal võib olla suur (kuid peen) mõju klientide käitumisele. Sõltuvalt teie sihtkliendist saate mängida mahedat ja pehmet muusikat, et julgustada teda aega võtma ja sirvima. Poe esitusloendit koostades mõelge oma sihtkliendile ja sellele, mida nad kuulavad: soovite, et muusika oleks eelkõige neile köitev.

Puudutage

Ärge unustage anda oma klientidele võimalus puudutada, tunda ja katsetada kõike, mida müüte. 

Võib-olla on kõige tuntum näide puutetundlikust jaemüüjast Apple. Kõik nende tooted on avatud ekraanil ja valmis klientidele kasutamiseks. See aitab klientidel edendada omanditunnet kasutatava toote üle ja suurendab tõenäosust, et nad seda ostavad. 

Lõhn

Kas tead lõhnaturundusest ? Ülemaailmsed megabrändid nagu Sony, Verizon ja Samsung on seda suurepäraste tulemustega enda huvides ära kasutanud. 

Lõhnad kanduvad kiiresti edasi mandelkehasse, ajuosasse, mis kontrollib nii emotsioone kui ka mälu. Kui keegi lõhnab midagi, mis talle meeldib, registreeritakse see automaatselt positiivse mälestusena, mis pani ta end hästi tundma. Lõhn võib olla otsustav tegur rohkemate pikaajaliste klientide meelitamiseks.

Maitse

Kui teie ettevõte müüb tarbekaupu, on klientidele võimalus enne ostmist tooteid proovida, see on sarnane sellega, kui lubate klientidel riideid proovida. See on parim tava. 

Robert B. Cialdini, Ph.D., tutvustab oma raamatus Influence: The Psychology of Persuasion uuringuid, mis näitavad millegi tasuta kinkimise jõudu. Olenemata sellest, kas nad saavad sellest aru või mitte, tunnevad vastuvõtjad vajadust vastu maksta, tavaliselt toote ostmisega. 

Nägemine

Alates värvide kasutamisest oma psühholoogiliste käivitajate jaoks kuni valgustuse, tasakaalu, sümmeetria ja kontrasti kasutamiseni, peavad kaupmehed kontrollima, kus ja mida klient poes vaatab. 

4. Kasutage oma kuvarite ehitamiseks disainiteooriat

Teie kuvarid on teie üldise disaini oluline osa ja võivad teie poe voolu hõlpsalt muuta või katkestada. Mõne olulise disainiteooria mõistmine aitab teil luua ekraane, mis on pilkupüüdvad ja sobivad teie poekujundusega.  

Üldiselt vähem on rohkem. Kui elate maailmas, kus müük ruutjalga kohta käib, võib see tunduda vastuoluline. Lõppude lõpuks mõjutab teie jaemüük ruutmeetri kohta teie poe tulusid. Kuid reaalsus on see, et kui teie poe kujundus on räpane või rahvarohke, tõrjute kliente minema.

Ekraanide ehitamisel pidage meeles neid nelja disainiteooriat: 

Tasakaal

Tasakaalu saavutamine kaupluses olevate väljapanekute vahel on võtmetähtsusega, et suunata kliente teie poes ringi ja pakkuda ühtset kogemust. Tasakaal teie poes võib olla kas sümmeetriline või asümmeetriline. 

Sümmeetrilises tasakaalus kasutatakse sama kaaluga disainielemente, asümmeetrilises aga erineva kaaluga esemeid. Kuigi sümmeetrilised kuvarid võivad teie poele järjepidevust ja järjekorda lisada, võib mõnikord asümmeetriliste kujunduste kasutamine aidata teie kuvale huvitavama ilme lisada, lisades teie kujunduse teatud elementidele rohkem fookuspunkti. 

Kontrast

Kontrastsuse pakkumine aitab teil poes esemeid või väljapanekuid rõhutada. Lõppkokkuvõttes ei taha te, et teie kliendid eksiksid toodete merre. Kui ekraanil on fookuspunkt, aitab see juhtida teie klientide pilku teatud toodetele või jaotistele. 

Teatud värviskeemide valimine võib aidata teie kuvadele kontrasti luua. Mustvalgete, monokromaatsete või muude kontrastsete värvide kasutamine võib teie ekraanidele lisada ka popi. 

Valge ruum

Mitte iga nurk või ruum teie poes ei pea olema täidetud väljapanekute või toodetega. Valge ruum või negatiivne ruum on teie poe kujunduse oluline komponent. 

Valge ruum võib lõppkokkuvõttes aidata esile tõsta teatud kuvasid või tooteid, lisades ekraanile fookuspunkti ja vähendades segadust. Õige kasutamise korral annab valge tühik teie tootele ruumi hingamiseks . 

Rakendage seda kujunduspõhimõtet oma poe vitriinidele, müügikohas ja kogu jaemüügikohas.

Visuaalne kauplemine: kuidas teha poes kauneid väljapanekuid

Jaemüügihiiglased, nagu Apple, on omandanud poekogemuste loomise kunsti niivõrd, et nende poed on kogu maailmas koheselt äratuntavad.

Apple on tuntud ka tühiku kasutamise poolest. Nende minimalistlikud ja moodsad poes olevad väljapanekud on kaunilt lihtsad, eesmärgiga hoida tooteid kesksel kohal, võimaldades klientidel neid kulgemise ajal kasutada ja tunda ilma segadust tekitamata. 

Ühtsus

Lõppkokkuvõttes on igas poes vajalik kõikehõlmav element ühtekuuluvus. Ühtsuse loomine kõigi poes olevate väljapanekute, kaunistuste ja kujunduse vahel muudab teie poe klientide jaoks visuaalselt kokku ja aitab teil brändil püsida. Veenduge, et kõik kujunduselemendid, mida poe kokkupanemisel kasutate, oleksid teie üldise kaubamärgiga kooskõlas. Võite leida suurepäraseid rekvisiite või tarvikuid, kuid kõige olulisem on meeles pidada, kas need sobivad teiega või mitte 

5. Ole julge

Eesmärk on luua tootekuvasid, mis panevad kliente reageerima: tehes foto ja jagades seda Instagramis, suheldes toodetega ja lõpuks neid ostes. Selleks kaaluge oma visuaalset turundust julgelt. 

Vaadake lihtsalt, kuidas sportliku rõivabränd Outdoor Voices oma Uus-Inglismaa kauplusega julgeks läks. Julged, kontrastsed värvid ja isegi maratoni jooksev mannekeen. 

Visuaalne kauplemine: kuidas teha poes kauneid väljapanekuid

6. Mängige maha oma poe teema

Aknakujunduse kujundamisel on oluline meeles pidada, et teie aken on vaid üks osa teie poe üldisest kujundusest. veenduge, et see sobiks teie poe üldise sisekujunduse, stiili ja kaubamärgiga. 

Võtke näiteks New Yorgis asuv jaemüüja ja kohvik, laupäeviti NYC . Nende nimi ütleb kõik: nad müüvad rõivaid, mis on inspireeritud surfikultuurist (ja surfilaudadest). Nende Austraalias Melbourne’is asuvas kaupluses on kõik need ainulaadsed 

Visuaalne kauplemine: kuidas teha poes kauneid väljapanekuid

7. Juhenda kliente läbi oma poe

IKEA-st on saanud ülemaailmne näide, kuidas kliente nende kauplustes läbi viia. Nende labürintilaadne kontseptsioon rühmitab tooted elamispinna järgi ja viib ostjad läbi koduostlemise teekonna.

Visuaalne kauplemine: kuidas teha poes kauneid väljapanekuid

Kas olete kunagi läinud IKEAsse ja lahkunud poest plaanitust rohkemate toodetega? Nende teelaadne kontseptsioon tähendab, et te ei näe tegelikult, mis järgmiseks tuleb, sisendades vajadust kursil püsida ja koguda tee pealt rohkem esemeid. Lõppkokkuvõttes tekitab see toodete omanditunde , vähendades võimalust, et panete need käest enne, kui raha kätte saate.  

Kuigi teil ei pruugi olla sama ruumi või kontseptsiooni kui IKEA-l, kehtivad samad reeglid. Sarnast teemat jagavate toodete rühmitamine muudab teie poes navigeerimise lihtsamaks ja võimaldab klientidel kategooriate kaupa sirvida ja leida sellel teel täiendavaid lisaoste. 

8. Lisage huvitavaid silte

Loomingulised sildid aitavad teil tooteid selgelt rühmitada ja osakondadesse jaotada, rääkida klientidele nende valmistamisest, kuvada reklaame ja palju muud. 

Vaadake lihtsalt, kuidas Allbirds kasutab poes olevaid silte, et näidata klientidele selgelt, millisesse kategooriasse nende kingad kuuluvad. See aitab klientidel otsitava kiiresti leida ja tooteid võrrelda (lisaks näevad need väga lahedad välja). 

Visuaalne kauplemine: kuidas teha poes kauneid väljapanekuid

9. Rühmitage tooted, mida tavaliselt koos ostetakse 

Üks viis oma poekogemuse parandamiseks on kasutada kuvareid teatud toodete ristmüümiseks. Aruandlusvõimalusega müügipunkti kasutades saate hõlpsalt leida andmeid selle kohta, milliseid tooteid ristmüüa ja kuidas oma väljapanekuid korraldada. 

Lightspeed Analyticsi Commonly Bought Together aruandega saate otsida erinevaid toodete kombinatsioone, mida kliendid on varem ostnud, võimaldades teil luua ideaalse kuvaseadistuse ja luua ka oma müügikoha turundusstrateegia .

Ristkaubandus on suurepärane viis oma klientide keskmise ostukorvi suuruse suurendamiseks. Paigutades mugavalt kokku sobivad tooted, muudad nende ostuteekonna palju lihtsamaks ja annad neile ka ideid, millele nad varem poleks mõelnud. 

Kui teil on rõivapood, siis veenduge, et mannekeenidel kuvatavad rõivaelemendid oleksid vahetus läheduses, et muuta ostuteekond kliendile võimalikult lihtsaks. Saate kasutada ka silte, et anda klientidele ideid selle kohta, mida osta või millised tarvikud võiksid neile vaadatava tootega hästi sobida. 

10. Värskendage oma tootekuvasid regulaarselt

Teie poe kujundus ei ole mõeldud samaks jääma. Iga kord, kui teil on uus tähelepanuväärne laovaru või üleminek ühelt hooajalt teisele, peaksite kaaluma oma poe kaupade, väljapanekute, paigutuse ja märgistuste värskendamist. 

Bob Phibbs, üks maailma juhtivaid tavajaemüügi eksperte, soovitab kaupmeestel uuendada oma tootekuvasid iga kuu . 

Ajad muutuvad ja nii muutuvad ka teie kliendid. Poe asjakohasena hoidmine käib käsikäes teie kujundusega ning sellega, kuidas ja millal seda värskendate. Poe kujundust luues veenduge, et valiksite midagi, mida saate aja jooksul kohandada. 

11. Eelarve kujundusideed

Poe kujunduse täiustamiseks on muidugi miljon võimalust, kuid meil kõigil pole kulukaks remondiks vajalikke vahendeid. Siin on kuus strateegilist ideed, mis aitavad teil oma kaubanduspinda kaunistada ilma eelarvet kärpimata.

Tehke sügavpuhastus

Pooled ostjatest on äri vältinud, kuna see näis väljastpoolt räpane. See ei tähenda ainult seda, et peate oma esiaknad pesema, kuigi see peaks olema harjumus vähemalt kord kaks korda nädalas. See tähendab sügavale kaevamist ja vähem nähtavate kohtade, näiteks tualettruumide ja seadmete aluste puhastamist.

Reguleerige oma valgustust

Mainisime valgustust selles artiklis varem, kuid see väärib ka siin mainimist, sest see on nii kiire ja lihtne viis oma kauba silmapaistvamaks muutmiseks. 

Vananedes võivad sibulad anda pigem pruunikat kui karget valge-kollast valgust. Tarbijad reageerivad eredale valgusele hästi, kuna saavad teie kaupade kvaliteeti ja värvi hõlpsamini hinnata. Seetõttu on stripikeskused alati eredalt valgustatud. 

Üldiselt jätavad paljud poeomanikud valgustuse kahe silma vahele. Edisoni tulesid, ülesvalgustust, kohtvalgustust ja rajavalgustust saab kasutada teatud elementide esiletõstmiseks ja reklaamidele tähelepanu juhtimiseks. See võib olla ka oluline viis teie poe stseeni loomiseks.

Tutvuge ebatraditsiooniliste kaubaväljapanekutega

Muutke oma kaupade esitlemise viisi, kasutades ebatraditsioonilisi riiulivalikuid. Mõelge tammepuidust rummivaatidele, vana jalgratta ümber eksponeeritud riietele või kasutatud riiulitele.

Pidage meeles, et 25% kõigist väikeettevõtetest kukub oma esimese aasta jooksul läbi. Selle pluss on see, et igal ajal on ringluses palju jaemüügiseadmeid ja -atribuutikat. Mõelge loovalt, kuidas saate neid materjale oma müügivajadustele vastavaks kasutada. Isegi kui need ei tundu alguses ideaalselt sobivad, on hämmastav, mida natuke leidlikkust suudab.

Looge lihtsaid kiirusepiire

Jaemüügis on kiirustõkked mõeldud tegema täpselt seda, mida nad teedel teevad: aeglustavad teid. Väikesed lauad ja müügiriiulid muudavad teie poe suureks kiiruseks. Looge iga riiuliga teema ja pöörake toodet regulaarselt oma kiiruse tõkkepuudel, et püsikliendid jääksid asjasse.

Kujundage elektrisein

Tähelepanu köidab tõhus elektrisein, mis on traditsiooniliselt paigutatud kliendi otse paremale . Kuvage siin oma esiletõstetud laoseisu, nagu kõige populaarsemad kaubad või uusimad stiilid. 

 

 Parim visuaalne turundus on teie kaubamärgile ainulaadne

Lõppkokkuvõttes sõltub teie poe välimus täielikult teie toodetest ja kaubamärgist ning sellest, kuidas soovite klientidega suhelda. Võtke aega oma kaubamärgi mõistmiseks ja muutke see oma poekujunduseks. Lõppkokkuvõttes peate looma endale sobiva kujunduse. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.