Võlgade finantseerimise eelised ja puudused

Juurdepääs kapitalile on üks suurimaid takistusi, millega väikeettevõtted kasvustrateegiate elluviimisel silmitsi seisavad. Seetõttu on oluline mõista nii laenufinantseerimise eeliseid kui ka puudusi. Ettevõtluses on kõlav tõde see, et raha teenimiseks on vaja raha, kuid kestmiseks on vaja odavat raha. Ja kust see raha tuleb? Võimalusi on palju.

Ärge laske sõnal “võlg” end hirmutada. Põhimõtteliselt on laenufinantseerimine kapitali kaasamine laenuandjalt või pangalt raha laenamise teel. Laenu eest võlgnevad võlausaldajad laenatud raha eest intressi.

Võlg võib olla kulutõhus, pakkudes väikeettevõtetele vahendeid, et varuda varusid, palgata täiendavaid töötajaid ja osta kinnisvara või väga vajalikke seadmeid. 

Võlafinantseerimise eelised 

Te ei loobu ettevõtte omandist

Võlarahastamise üks peamisi eeliseid on see, et te ei loobu ettevõtte omandiõigusest. Kui võtate laenu finantsasutuselt või alternatiivselt laenuandjalt, olete kohustatud tasuma õigeaegselt makseid kogu laenu kehtivusaja jooksul, see selleks. Seevastu kui loobute omakapitalist aktsiate vormis rahastamise eest, võite olla rahulolematu väliste osapoolte panuse pärast teie ettevõtte tuleviku kohta. 

On maksusoodustusi

Võlgade rahastamise suur eelis on maksusoodustused. Ettevõtluskuluks klassifitseerituna võib selle võla põhiosa ja intressimakse teie ettevõtte tulumaksust maha arvata. 

Pro näpunäide: pöörduge alati maksuspetsialisti või muu finantsplaneerija poole, et aidata vastata konkreetsetele küsimustele selle kohta, kuidas võlg teie makse mõjutab. 

Saadaval on madalad intressimäärad

Krediitkaardid, vastastikused laenud, lühiajalised laenud ja muu laenufinantseerimine ei ole kasulikud, kui intressimäärad on kõrged. Siiski on häid uudiseid. Väikeettevõtete halduse (SBA) laen on suurepärane võimalus odavate fondide jaoks. 

Pikaajaliste ja madalate intressimääradega SBA laen on madala kuluga rahastamise kuldstandard. Kui te ei kvalifitseeru SBA laenu saamiseks, on seal palju muid võimalusi. Pidage meeles selle laenu tegelikku maksumust. Tehke koostööd laenuandjaga, kes järgib täielikku läbipaistvust, et te ei jääks laenuvõtmise tsüklisse lõksu. Saate aru oma kogumaksest, nii intressist kui ka amortisatsioonist . Hea rusikareegel on see, et kui teil on tavaliselt rohkem kui üks makse kuus või kui maksete arvutamine on liiga keeruline, olge ettevaatlik ja olge ettevaatlik, et mitte edasi liikuda. 

Saate luua ja luua ärikrediiti

Investopedia sõnul on väikeettevõtete ebaõnnestumise üks peamisi põhjusi rahastamise või käibekapitali puudumine . Tähtede ärikrediit on ülioluline, kui otsite odavat ja pikaajalist laenuraha. Seetõttu on ettevõtte krediidi kogumise võimalus laenu võtmisel suur ja oluline eelis. Kui loote oma väikeettevõtte krediidi, vähendate vajadust tugineda isiklikule krediidile või muudele kallitele ettevõtete rahastamisvõimalustele. Hea ärikrediit võib samuti aidata teil sõlmida müüjatega soodsamad tingimused. 

Jootraha purk, mis on täidetud USA dollariga

Võlg võib kasvu soodustada

Pikaajaliste võlgade kasutamine hõlmab varude või seadmete ostmist, uute töötajate palkamist ja turunduse suurendamist. Madala intressiga pikaajalise laenu võtmine võib anda teie ettevõttele aastaringselt sujuvaks ja kasumlikuks toimimiseks vajalikku käibekapitali. Mõelge sellele kui erinevusele, mis seisneb selles, et saate oma ettevõttes selle täiendava miili teha ja täiendavat kasumit teenida, mitte aga olla seotud rahapuuduses ettevõtmisega, mis ei saa kunagi edasi jõuda. 

Võlgade finantseerimine võib säästa väikeettevõttele palju raha

Sageli toetuvad väikeettevõtete omanikud oma ettevõtte käivitamiseks kallitele võlgadele, nagu krediitkaardid, sularaha ettemaksed või krediidiliinid. Seda tüüpi võlg vähendab rahavoogu ja võib takistada igapäevast tegevust. Võlgafinantseerimise suureks eeliseks on võimalus tasuda kallid võlad, vähendades igakuisi makseid sadade või isegi tuhandete dollarite võrra. Kapitalikulu vähendamine suurendab ettevõtte rahavoogu. 

Pikaajaline võlg võib kaotada sõltuvuse kallitest võlgadest

On laenuandjaid, kes kasutavad agressiivset müügitaktikat, et panna ettevõtted välja võtma lühiajalisi sularaha ettemakseid. Mõned raha vajavad ettevõtted võtavad järjest viis või kuus sularaha ettemakset. See strateegia võib laenuvõtja lõksu tõmmata võlatsüklisse, millel pole lõppu näha. Selle asemel otsige SBA laenu saamist. SBA laenudel on madalad intressimäärad, pikad tähtajad ja madalad igakuised maksed. SBA laene saab kasutada väikeettevõtete omanike vabastamiseks laenulõksudest. 

 

Võlafinantseerimise puudused 

Peate laenuandjale tagasi maksma (isegi kui teie ettevõte läheb pankrotti)

Kui töötate laenuandjaga, on reeglid üsna selged. Laen tuleb kokkulepitud tingimustel tagasi maksta. See tähendab, et isegi kui teie ettevõte läheb alla, peate ikkagi makseid tegema. Kuna enamik laenuandjaid nõuab laenu tagatist, võidakse teie vara võla katteks müüa. 

Kõrged määrad

Kahjuks eksisteerivad röövellikud laenuandjad ja tehnikad, mida nad pahaaimamatute väikeettevõtete omanike tabamiseks kasutavad, muutuvad üha keerukamaks. See ei ole kindlasti ainulaadne laenurahastamise puhul, kuid see on midagi, mida tasub teada. Laenu tegeliku maksumuse avalikustamise asemel kasutavad mõned hoolimatud laenuandjad muid meetodeid peale krediidi kulukuse määra. Veenduge, et teete koostööd laenuandjaga, kes järgib läbipaistvust ja annab teile ausad numbrid. Teadke nii oma laenu krediidi kulukuse määra kui ka laenumakset ning võrrelge seda oma esialgse saldoga. 

Stressis mees vaatab arveid

See mõjutab teie krediidireitingut

Iga väikeettevõtte jaoks võetud laen märgitakse teie krediidireitingule. Ettevaatust, see võib põhjustada teie hinnete langemise. Nii et enne laenu taotlemist pidage nõu oma laenuandjaga, et teha kindlaks, kas eelkvalifitseerumiseks tehtud krediidikontroll mõjutab teie skoori. 

Teil on vaja tagatist

Üks laenu andmise “5 C -st” on tagatis. SBA määratleb tagatise kui täiendava tagatise, mida saab kasutada laenuandjale, et teil on teine ​​laenu tagasimakse allikas. Kui pank saab vara müüa sularaha eest, loetakse seda tagatiseks. Kvalifitseeruvad sellised esemed nagu seadmed, hooned ja (mõnel juhul) varud. Tagatis vähendab laenuandja riske ja on vajalik paljude laenuliikide puhul. Tagatisraha suurus, mille laenuvõtja peab panema, on tavaliselt seotud laenu suurusega. Sageli peavad mõned laenuvõtjad seda negatiivseks. 

 

Kas vajate oma ettevõtte jaoks rahastamist?

Kui olete otsustanud, et lisavahendid võivad viia teie ettevõtte järgmisele tasemele, on oluline uurida laenurahastamise eeliseid. Pidage meeles, et kõik võlad ei ole võrdsed. Seega püüdke säilitada tugevad krediidiskoorid, et saaksite madalaima krediidi kulukuse määra ja pikima tähtaja – lõppkokkuvõttes tagades oma ettevõtte tervise ja pikaealisuse. 

Kas olete USA Lightspeedi (ja Lightspeed Paymentsi) klient jaekaubanduses, kes vajab rahastamist? Hiljuti käivitasime koostöös ettevõttega Stripe Lightspeed Capitali, et aidata kvalifitseeritud kaupmeestel kapitali juurde pääseda, kui nad seda kõige rohkem vajavad. Kvalifitseeruvad kaupmehed saavad rahastada kuni 100 000 USD. 

Alustamiseks rääkige meiega , et saada lisateavet Lightspeed Capitali kohta ja selle kohta, kuidas meie odav ja paindlik rahastamine teie ettevõtet aidata saab. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.